Skocz do zawartości

Omega B by Sława


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiają mnie te maskownice jak finalnie bedą wyglądać

szpachlą wyrównałem krawędzie i po tapicerowaniu (tym samym materiałem co oryginał - lub bardzo podobnym ma być) powinny się spasować, nie powinny wystawać itp. cóż sam czekam na efekt tapicera - nie wiem kiedy skończy, bo dałem mu, ale ma małe problemy i nie wie kiedy ruszy :(:( więc czekam.

skrzynka... wygląda strasznie.

Ale gdybym chciał użyć prostych płyt straciłbym wiele pojemności... nie chciałem też samej żywicy. Myślę, że będzie to fajnie zrobione:) - wiem jak będzie(w głowie:D) nie wiem tylko kiedy kolejne klejenie, bo weekend na pewno odpada, a nie wiem co dalej.

bynajmniej, mimo braku czasu jako tako, braku garażu, niesprzyjającej pogodzie, mam chęć to zrobić jeszcze tego roku:D kolejnym krokiem będzie zabudowa wzmacniacza. no chyba że jakiś zakup:D ale to też już nie w tym roku, bo jak na razie to zadłużenie rośnie:P

 

czekam cierpliwie na finisz

a ja niestety czekam, ale niecierpliwie... ta pogoda mnie wkurza... ostatnio żywicowałem w nocy z latarką na parkingu:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

..................... Myślę, że będzie to fajnie zrobione:) ....... ostatnio żywicowałem w nocy z latarką na parkingu:D:D

 

Ja tez tak myśle ...ba nawet jestem pewien ze będzie zayeebiscie :D

 

a to ze w nocy z latarka na parkingu to jesteś twardziel jakich mało :ok: więc tym bardziej gratulacje :wink::ok::wink:

 

A jak skończysz to wypróbój mój sposób na smród po zywicy (z twojego tematu "przy piwie"), bo ciekaw jestem jak się sprawdzi przy tego typu smrodkach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapachu na pewno się sprawdzi i też tak zrobię. Bo jest szansa że fotele dostaną świeżości jeśli chodzi o zapach. Jak wiadomo one mocno biorą na siebie zapachy. Na wiosnę mocno go wypiore ponownie, i wtedy powtórzę. Sama kawa wiele daje ale jestem ciekaw tej palonej.

Co nocek z latarką...jak się nie ma czasu a determinację to jest jak jest. Próbowałem kiedyś robić w piwnicy...ale nie da się robić żywicą w zamkniętym pomieszczeniu i to tak małym:) jeszcze szlif ok...kilka minut robisz, przerwa i dalej jak tylko pył opadnie, można też na mokro, a na żywicę pomysłu nie mam. Zostało za oknem w zimne dni się bawić. Ale jak zrobię już skorupę to wzmocnienie ścianek to będzie już formalność. Potem słupki przejdą poprawę wizualną i w między czasie TW otrzyma mała pomoc w graniu i zobaczymy jak to wpłynie na całość. Szykują się jeszcze różne cięcia itp ale to po finale instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki chciałem biała skóra...chciałem. Byłoby to fajne i ładnie wyglądało ale... Nie wiem ile pojeździ ze mną ten tw więc chyba odpuszcze bo jak będzie nowy to nowe szycię.chwilowo z nimi się wstrzymam jeśli chodzi o tapicera, chyba że wymyśle coś uniwersalnego. Więc słupki teraz będą robione strukturą.

Prace czy idą...kiedy mogę idę na godz na dół i grzebie.powoli ale coś się tworzy. Chce zamknąć temat kosmetyki a potem bawić się np klockami innymi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu po wczorajszej nocnej pracy:D skrzynia zamknięta (no cała bez przedniej ścianki, ale to tylko kwestia zakupu i spasowania), jeszcze schnie po rannym doklejeniu ostatnich dziurek, i niedługo wstępny pomiar litrażu, okaże się czy nie będę musiał wysunąć kilka cm w przód ścianki by uzyskać żądaną pojemność. jeśli będzie ok to muszę naginać do Gorzowa zakupić mdf (bo moje zasoby padły już) i zgrubienie ścianki i montaż i cieszenie się z wolnego bagaja kontynuując granie:)http://images43.fotosik.pl/1583/ad7eb9045baa5b3dgen.jpghttp://images44.fotosik.pl/446/bcf637edbe70ef01gen.jpghttp://images45.fotosik.pl/1589/b5425996443866bbgen.jpghttp://images40.fotosik.pl/1829/91151ddbc56d87c7gen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wyglada

bedziesz jeszcze karmnik wzmacniał czy tak zostanie

 

No właśnie także mi się to ciśnie na usta... Jakoś lichutko wyglądają te ścianki boczne i tylna, chyba ,że to foto tak przekłamuje?

Będziesz je jakoś łapał wkrętami czy, tak jak jest na matę i żywicę łączenia?

A ogólnie powolutku zaczyna to nabierać kształtów. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum czytanie jest niezwykle trudne:) kilka postów wyżej pisze że ściana będzie x2 i że muszę kupić materiał bo się skończył:) Marcin widziałeś solidność i sztywność skrzyni?była wykonana w identyczny sposób. Ścianka razy 2 klejna i skręcana:) tak więc o sztywność i wykonanie nie martwimy się Panowie:) najważniejsze było dla mnie stworzyć ta skorupę tak by była jaka jest, czyli wyciągana kiedy chce i wkomponowana tam gdzie jest:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś lichutko wyglądają te ścianki boczne i tylna, chyba ,że to foto tak przekłamuje?

truck, to przecież dopiero forma, tak jak odlew wnęki z maty i żywicy. Dopiero 20-30% roboty przy pudełku jest zrobione. Inna sprawa, że to te najgorsze 20-30% roboty, teraz już z górki, bez ciągłego siedzenia w bagaju i wąchania smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dłuższa przerwa... przeróbka drzwi, forma suba kosztowała mnie czasu tyle, że każdą wolną chwilę oddawałem (a mam ich mało...) więc teraz jak mam formę to już z górki, ale po przerwie która nie wiem kiedy się skończy:) chwilowo zawieszam pracę do odwołania:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dłuższa przerwa... przeróbka drzwi, forma suba kosztowała mnie czasu tyle,

 

Dlatego troszku i śmiesznoje i strasznoje zabrzmiało info kogoś jakiś czas temu, że profi firma powiedziała mu tylko 5 stówek za zabudowę suba we wnęce...

To nie to samo co sklecić skrzyneczkę z mdf...

Ale za to na koniec jak i zagra i bagażnik cały to chyba warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej czasu kosztowały mnie drzwi. Chodzi o to że u mnie jest tak że bardzo tego czasu mało. A idąc w mdf to musiałem to składać jak puzle kawałek po kawałku. Więc jeden kawałek bywało na dzień bo po godzinie jak wyschła to mnie już nie było... Też czekam na finał ale jest jeszcze dom rodzina znajomi, je... Szkoła:-D ( co męczy silnie ) i niestety praca teraz mi nie pozwoli gdyż chyba wyjadę na dwa miesiące...ale jak znam życie to jakoś mówię dziś, że przerwa a niedługo skończę. To jest kwestia jednego dnia chyba teraz. Góra dwóch. Zdjęcia będą jak drzwi złożę gdy odbiore boczki-ponoć piątek. Zobaczymy jak będą. To je założe w szkole na przerwie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte zachodu na pewno . :ok:

 

Ja u siebie tez mam taki plan ale niestety nie z tym głośnikiem co mam bo ten mój rockford w closecie mi się nie podoba a w br niestety pojemność mnie ogranicza także może na wiosnę jakiś nowy głośniczek się zapoda i też będę się męczyć

 

Pozostaje życzyć więcej wolnego czasu :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekałem na szczęsliwy finał :wink:

może jeszcze nie finał ale spędziłem kilka chwil dziś z wyrzynarką i żywicą... i tak oto:

klejenie drugiej ścianki na żywicę z pyłem z mdf żeby wypełnił luki i mocno potem skręcone

http://images38.fotosik.pl/1835/ca3f0d6f810c26be.jpg

 

tak więc dziś powstały praktycznie wszystkie drugie ścianki. Zostało wypełnić szczeliny i gdzie nie gdzie coś dokleić. ogólnie chyba już nie wiele:) może jakiś wolny dzień wpadnie to się zrobi:) no i przedniej ścianki jeszcze brakuje ale to na koniec:)

http://images45.fotosik.pl/1596/4915212ea4eedece.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze nie finał ale spędziłem kilka chwil dziś z wyrzynarką i żywicą

 

Skrzynka nabiera mocy, ale... Żona Cię z kuchni Adaś nie pogoniła z tym śmierdziuchem? :D

 

ps. kupiłem dziś frezarkę, ma też cyrkiel, tak więc także zaczynam przygodę z rzeżbą w mdf, więc jak coś ktoś to wiesz już gdzie jechać na dłubaninę... Daleko nie masz. :wink2:

Kawałek ciepłej hali przy jakimś weeku również się znajdzie dla Twojej czerwonej, jak mrozy chwycą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by się trafiła większa ryba to pewnie:) ba... już kiedyś mówiłem, że jak coś robisz grubszego na cały dzień to też by dać znać. cały dzień robiąc samemu to lekko męczy psychicznie:D nie pogoniła... bo jej nie było:P i to tylko dla potrzeb zdjęcia:) już jest poza domem:) a kleiłem ponownie... przy blasku gwiazd na dworze... i latarki:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...