Skocz do zawartości

Po prostu OFF TOPIC


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Potwierdzam, chwilowo wszystko co zakupiłem z empiku było średnio wydane, ulubione zespoły ściągam z usa (jeszcze się nie naciołem) albo jakieś jap. wydania.

Jak coś ciężko dostępne to szukam we flack'ach, ale też można się naciąć.

 

W samym uk kupiłem parę fajnie wydanych, ale trafiają się masteringowe gnioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was używał w swoim aucie tych wycieraczek Oximo Aero lub Negotti ?? : 

 

http://allegro.pl/wycieraczki-oximo-seat-altea-2004-wfp350350-i4544157311.html

lub

http://allegro.pl/negotti-wycieraczki-serwisowe-seat-altea-toledo-3-i4536167257.html

 

Niestety Bosch do  takiego Seata Altea 175 zł za kpl  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owieczne pytanie :rotfl:

A po co ci sa wycieraczki? Jesli tylko do tego zeby były to wymień na wiosnę albo lepiej na lato bo wtedy rzadziej pada i sie nie zniszczą :rotfl:

Wycieraczki wymienia sie wtedy gdy poprzednie zaczynaja słabiej zbierać. Bo chyba po to sa zeby poprawiać widoczność. Najcześciej zdążą sie taka potrzeba na jesieni gdy wiecej pada ale niektórzy przemeczaja sie do wiosny (bo moze w zimę zniszczą :rotfl: )

 

Wymieniaj teraz. Zimę przetrzymaja o ile nie bedziesz nimi jeździł zbyt czesto po zamarzniętych szybach.

A do tego proponuje i polecam jakas powloke hydrofobowa na szyby (tylko nie gowno z auchan) a cos porządnego. Ja teraz 1200 km do pracy w ulewach i deszczu pokonałem bez użycia wycieraczek z czysta szyba nawet za tirami :) te lepsze powłoki taka jak moja (nanolex) działają juz od 45km/h i trzymają sie na szybach do 2 lat lub 30000km wiec warto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się wymienić zawsze około września, października tak żeby spełniały swoje zadanie  - zgarniały wodę podczas deszczu.

Na wiosnę to tylko w razie " W" jak przez nie uwagę w zimie pojadę nimi po lodzie i je popsuję.

 

BTW - temat z Oximo można sobie darować - wycieraczki nie chowają się w OE Miejsca ( pod plastyki ) - szkoda na nie czasu

Albo Bosch : 3 397 118 958 ( kpl przód )

Pióro wycieraczki przód (kpl.szt.2 karton) płaska ze spoilerem NR. A958S AEROTWIN OE 650/650mm

 

albo same gumki w serwisie VW i zabawa : 

 

http://sklep.auto-wimar.pl/1k0955429b-p-450.html

 

http://www.vagclub.net/tec/escobillasat.pdf

 

A tui fajna strona do sprawdzania cen części OE w serwisie Seata ( może VW też podaje, nie jestem pewien )  , wystarczy wpisać 9/10 zakowy nr OE : 

 

http://czesci.seat.pl/index.php?str_menu=3


Jacek w Twoim seacie pewnie sa takie same jak u mnie w vw i bosche kupowałem za 20€ a teraz mam orginaly za 25€.
Dla mnie orginaly zgarniają wode lepiej.

OE w Seacie - 168 zł ( taniej niż ja mogę u siebie kupić Boscha  :rotfl: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wycieraczka nadaje sie do wymiany jak przestaje zbierać wode czyli zostawiać linie lub paski. Nie wazne czy to lato czy zima czy jesień czy wiosna. Wymienia sie je wtedy gdy nie działają tak jak powinny [emoji4][emoji4] to nie jest olej itp ze trzeba go wymienić po czasie lub przebiegu.

 

One maja dzialac po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jacek wycieraczka nadaje sie do wymiany jak przestaje zbierać wode czyli zostawiać linie lub paski

 

No to dlatego je chce wymienić - nie działają. z tą wymianą miałem na myśli, że zawsze staram się dociągnąć do końca lata, czyli np, jak są pierwsze objawy np w Lipcu, to nie zmieniam odrazu, tylko np we wrześniu, co by na jesień były nowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain X kosztuje ok 20zł i jest OK .

Ciekawi mnie porównanie z Nanolexem [emoji4][emoji4] ale juz za pozno bo mam na całym aucie nanolexa :) a zanim zpadnie to troche minie.

 

A do nanolexa przekonała mnie Sylwia słowami "masz kupic najlepsza powloke na rynku i mi kabinę prysznicowa wysmarowac przy okazji" :)

powalla a nic więcej do niego nie potrzeba? Tylko nałożyć na umytą osuszoną szybę?

Na upartego nic. Ipa by nie zaszkodziła :)

 

Rainx to jeden komponent. Smarujesz i wycierasz.

 

Nanolex 3 komponenty łącznie z preparatem do lekkiego przepolerowania i dogłębnego oczyszczenia szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dokładna instrukcja ...czyli myjesz szybę , potem najlepiej jeszcze IPĄ odtłuszczasz i następnie bierzesz płatek kosmetyczny , nasączasz lekko tym preparatem i  szorujesz miejsce koło miejsca po szybie . Czekasz aż to przeschnie , bierzesz czystą microfibrę i polerujesz do zniknięcia ...trochę trzeba się namachać  :hyhy:  ale efekt kropelkowania , zrzutu wody i "gwiezdnych wojen" * niesamowity  :wink:

 

* mój synek tak to okreslił jak jechaliśmy w deszczu i kropelki uciekały z szyb  ...posmarujesz , pojedziesz w deszczu , to od razu przypomną Ci się gwiezdne wojny  :hyhy:

 

 

Stosujemy czasem http://mrcleaner.pl/angelwax-h2go-rain-repellent-niewidzialna-wycieraczka-100ml-p2231.html  

AngelWax H2GO Rain Repellent 

ale u siebie nie miałem , to nie wiem czy jest to skuteczne w równym stopniu, ba a może jest lepsze niż RainX  :wink:  Narzekań nie słyszałem więc pewnie działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardO dobrych i nie wiele droższych powłok od rainx (nie wiele bo tylko 100% :rotfl: ) to 4nano Premium i Gtechniq G1

Co do gwiezdnych wojen to widać to tylko w dzień lub w świetle lamp ulicznych. Ja teraz jechałem nocą po autostradzie i zayyyyebisty motyw jest jak jedziesz sobie. Słyszysz jak ulewa nawala o dach aż zagłusza muzykę a ty jedziesz z czystą i suchą szybą jakby była pod jakimś parasolem :) nawet za ciężarówkami w piuropuszach :) gwiezdne wojny pojawiły się dopiero w latarniach gdy przejeżdżałem bezpośrednio pod nimi. A bez latarni czysto sucho :) 1200 km w deszczu bez użycia wycieraczek super sprawa :)

No i przy nanolexie od 40-45 km/h kropelki dość mocno uciekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...