Skocz do zawartości

Woofer z wykopem :D


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


ja ma u siebie domową wersję 4 ohmową

 

Ale słuchasz na co dzień w aucie? Bo wiadomo ,że przesłanie do Nas i odesłanie sprzętu to trzeba liczyć około tyg wraz z odsłuchami w weekend.


Dokładnie te same Auta ?? Jeżeli nie to może mieć znaczenie w zależności od pojemności drzwi ( też dobrze by było zmierzyć pojemność chociaż pi x drzwi żeby było rozeznanie dla innych użytkowników co będą szukać odpowiedniej wersji do swojego auta )



No i pytanie jak woofery zamontowane ( w nogi czy skierowane w górę / do środka ) i czy oceniane w 2 way czy 3 way ??



Ogólnie mocno kibicuje i trzymam kciuki, super sprawa !!

 

Tak te same auta, żródło, piece i głośniki bez zmian, podobnie ustawienia strojenia auta, czyli test na zasadzie, wykręcam przykładowo F1 ze swoich komór po odsłuchu (odsłuch przez trzy osoby a może 4 jeśli Tbrek by się zdecydował do Nas dojechać) , wkręcamy ostrożnie drugą parę głośników i kolejny odsłuch.

 

Co do aut to myślę ,że jeśli się uda zrobić ten test będzie tym bardziej miarodajny gdyż każda para byłaby odsłuchana tak w warunkach komory, jak i pełnych porządnie zrobionych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki


Sorry ale ja sie jeszcze odniose do tych mat.... nie wiem dlaczego ale widze ze skrzetnie pomijany jest GMS 06XL a z tego co pamietam to tbrek dosc dobrze ja "przetestowal" i chyba w tej chwili byla jedną z najgrubszych mat w bardzo dobrej cenie za 1m2 dodatkowo skoro jakies znaczacej roznicy w stosunku do Extreme nie bylo to po co przeplacac???

 

Bartek, co prawda mam dar do OT(co akurat staram się ostatnimi czasy zmienić) ale pominąłem GMS, w swoich spostrzeżeniach odnośnie mat, gdyż... Nie używałem go.Nie będę się wypowiadał nt mat, których na oczy nie widziałem. To jedyny powód pominięcia ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja juz wiem, ktore Burek uzna za najlepsze :). Napewno będę to jego tec-i :P

 

Spokojnie wnioski zostaną wyciągnięte z rozmowy i spostrzeżeń kilku osób a nie tylko całodobowego.

Z drugiej strony może się np okazać ,że np tec fajnie gra w pełnych drzwiach a polegnie na odsłuchu w komorze, więc nie ma co doszukiwać się drugiego dna przed całym przedsięwzięciem.

Postaram się także aczkolwiek to byłoby logistycznie upierdliwe aby Robert zrobił pomiary Clio, tak aby na papierze udokumentować to co wynika z odsłuchów, jednak nie wiem czy będzie mu się chciało z majdanem przenosić z auta do auta.




tylko teraz za bardzo nie ma pogody do rozbierania drzwi...

 

Spokojnie, to kwestia myślę coś koło przełomu luty/marzec aby się zrobiło trochę cieplej. Temat wrzuciłem na tapetę tylko dlatego aby znaleźć posiadacza ori scanów.

Ale w zasadzie skoro piszesz się na udostępnienie. To już mamy całą stawkę 5 rożnych wersji revelatorów w cenie od 1150 zł do 7000 zł za parę uzgodnioną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, co prawda mam dar do OT(co akurat staram się ostatnimi czasy zmienić) ale pominąłem GMS, w swoich spostrzeżeniach odnośnie mat, gdyż... Nie używałem go.Nie będę się wypowiadał nt mat, których na oczy nie widziałem. To jedyny powód pominięcia ich.

nie no spoko ale badz co badz ta mata jest rowniez warta uwagi wlasnie w polaczeniu z piankami -012 lub -022 i jesli mialbym isc teraz w jakies wygluszenie to pewnie poszedlbym w GMS'a no ale czasami mozna miec dojscie do materiałow w innej cenie wiec jak najbardziej w takiej sytuacji zawsze wtedy cos moze byc bardziej "lepsiejsze" od drugiego z wiadomych wzgledów $ :wink:

 

Kurde sam bym posluchal tych wszelkiej masci scanow......... ale ja tam jestem wierny jednej marce :P :P wiec moze to i dobrze ze to daleko od Wawy :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Super, może coś ruszy z pomocą tego forum. Nie ma żadnej gazety na naszym rynku z takimi porówaniami, to może te tematy troszkę ożywią sprawy związane z takimi testami.

 

Zwyczajnie chyba czas wrócić do dobrej tradycji z czasów zawodniczych Nakamichi i Mundka etc. Czyli trochę chęci aby poświęcić czas, na praktykę a nie tylko teorię na forum. :)

Co do testów w gazecie, to hmm... ten będzie lepszy gdyż nikt nie ma nic wspólnego z daną marką, typowi pasjonaci, a nie tak jak w gazecie wygrywa ten producent, który lepiej posmarował panu redaktorowi przy okazji artykułu.



Jeśli uda się wprowadzić to w życie, i poza dobrymi chęciami coś rzeczywiście wyjdzie.

Wtedy przy Waszej pomocy można zrobić test TW  np :ODR, Szpilki z F1, HT1, Matrix 1.1 , Piccollo, Supremo,NOX 20, Wavecor,SWANS, etc. jednakże to kwestia jedynie czy będzie się chciało użytkownikom forum udostępnić swój sprzęt na parę dni tak aby zebrać w miarę szeroką paletę w rożnych przedziałach cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów w gazecie, to hmm... ten będzie lepszy gdyż nikt nie ma nic wspólnego z daną marką, typowi pasjonaci, a nie tak jak w gazecie wygrywa ten producent, który lepiej posmarował panu redaktorowi przy okazji artykułu.

Ty tak ogólnie cos sobie wydumałeś , czy masz jakieś konkrety w zanadrzu.

Jeśli coś wiesz :szok: , to napisz kto i ile mi zapłacił za teksty pod którymi się podpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak ogólnie cos sobie wydumałeś , czy masz jakieś konkrety w zanadrzu.

 

Jeśli coś wiesz :szok: , to napisz kto i ile mi zapłacił za teksty pod którymi się podpisałem.

 

 

Co?? :)

A gdzie ja napisałem ,że pana testy są tendencyjne??

Pisząc o Tobie i Mundku tyczyło się to chęci poświęcenia czasu na własne odsłuchy i praktykę a nie teorię  nie zaś o artykułach do gazet, dotyczy to czasów kiedy startowaliście w zawodach, i nie tylko Wy, tylko dawne grono pasjonatów CA.

 

Zaś co do obiektywizmu w gazetach jako takich to znam kilka przykładów, ale o tym wolę porozmawiać gdy będę na Śląsku, jakie osoby mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


5 rożnych wersji revelatorów w cenie od 1150 zł do 7000 zł za parę

 

Nawet powiedziałbym 9000zł :)




Weźcie pod uwagę, że wersja Tomka, jest do 3 way.

 

W 3 drogach będzie on testowany, bo tak jak Truck, tak i Bury i Pan Siwy mają 3 drogi na pokładzie, i praktycznie wszędzie podobny zakres jest dla woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co?? :)

A gdzie ja napisałem ,że pana testy są tendencyjne??

Co do testów w gazecie, to hmm... ten będzie lepszy gdyż nikt nie ma nic wspólnego z daną marką, typowi pasjonaci, a nie tak jak w gazecie wygrywa ten producent, który lepiej posmarował panu redaktorowi przy okazji artykułu.

A gdzie napisałes , że nie są :) .

Daj czasami myśli wyprzedzić palce :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet powiedziałbym 9000zł :)

 

 

Abstrakcja... To już lepiej sam przyjedź i będziesz wkręcał WF , bo jak się smyknie ręka ze śrubokrętem, to miałbym drogi odsłuch... :ok:

 

 

 

A gdzie napisałes , że nie są :) .

 

Daj czasami myśli wyprzedzić palce :wink2:

 

 

Oj tam, znasz mnie :)

Ustalmy jedno, nic złego wobec Ciebie nie miałem na myśli, wręcz przeciwnie jako pozytywny przykład , aby poświęcić czas na zorganizowanie sprzętu i odsłuchy. Nie doszukujmy się znowu drugiego dna, bo w zasadzie myślę, dość fajna koncepcja znowu się rozmydli dyskusją o niczym z nią nie związaną.

Dla Ciebie zapewne żadnej ameryki nie odkryjemy, podobnie pewnie dla Roberta,ale dla siebie jako amatorów jak i paru innych osób, pewnie się przydadzą spostrzeżenia z odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do objektywizmu testów.

 

Pracuje u jednego z producentów oprogramowania antywirusowego.

w zeszłym roku w jednej z polskich gazet był przeprowadzany test antywirusów.

Przed publikacją dzwoni do nas redaktor z gazety i mówi ze nasz program wypadł całkiem nieźle ale moze wypaść lepiej.

Wiec pytamy co trzeba zrobić zeby było lepiej - odpowiedź reklama zawsze pomaga.

Prezes sie nie zgodził - po publikacji program znalazł sie na końcu testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak ogólnie cos sobie wydumałeś , czy masz jakieś konkrety w zanadrzu.

 

Jeśli coś wiesz :szok: , to napisz kto i ile mi zapłacił za teksty pod którymi się podpisałem.

 

Myślę żę truckowi chodziło o dzisiejsze GT , Auto moto itp gdzie dział Caraudio to jedynie reklamy i zachwalanie sponsora

I tak dobrze że opinii swojego programu sami nie musieliście zrobić....

 

 

To już szczyt bezczelności ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To już szczyt bezczelności ..

 

To zaczyna być normalka, redaktorzy przyjęci po studiach nie mają pojęcia o czym piszą, czasem aby się nie zbłaźnić wola zredagować gotowca przygotowanego przez osobę która wie o czym mówi/pisze, mniejsze ryzyko wpadki. Zapewne wielu z nas potrafiloby lepiej opisac swój i kolegi system niż taki redaktor którego uczono tylko używać odpowiednio pióra - tak więc stąd takie czasem testy.

 

Co innego gdy test jest wynikiem badań i wypadkową cyfr, ale jak ma ocenić profil grania auta, osoba która nie ma o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...