Skocz do zawartości

Woofer z wykopem :D


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uwazam, ze jest to potrzebne. Pewnie polepsza impuls czyli wlasnie "pierdykniecie" :D Wiadomo im stabilniej i bardziej twardo dla woofera tym lepiej. W moim przypadku moze uda sie ukulac cale pierscienie 18mm z nierdzewy i wtedy bedzie miod :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja mysle ze to przerost formy nad treścią te pierscienie.czy słuchacz uslyszy jakakolwiek roznice po ich zastosowaniu?

jesli tak to z checią przygarne pod r6a na próbe najwyżej odsprzedam,ma ktos 4 sztuki w dobrej cenie bo ze sklepu nie kupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka kolejnosc (wg mnie): MDF - najmniej sztywny, najlzejszy, najmniej stabilny (oczywiscie w wiekszosci przypadkow wystacza :P). MDF+pierscien - troche sztywniej. Caly dystans metalowy - miod :D Od razu zapytam czy dajecie cos miedzy sam dystans a glosnik ?? Jakas cieniutka gabeczke czy cus ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam tylko czy nasze ucho to usłyszy bo teoryzowac to mozna w nieskonczoność...ale ok nie o tym temat ;)

poprostu mysle czy tylko nie bedzie sie komus lepiej spało ze je ma bo nie wiem jak by musiało być krzywe podłoze aby kosz sie zwichrował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie pierscien to maly koszt co do reszty zabawek ale poprostu teoryzuje w oczekiwaniu na wigilie :) ale gdyby dokręcaś sruby glosnika w jakiejs tam kolejnosci nie dowalając na maxa od razu tylko systematycznie po kolei delikatnie to ...fakt gdybym mial miekki kosz to wolalbym pierscienie ale jak one sie mają do zmiay brzmienia?chyba nijak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie ma absolutnie żadnej w grze wooferów czy subwoofera. Kwestia estetyczna/wykończeniowa oraz trwałości materiału. Trzeba kupować takie rzeczy świadomie albo ze względów estetycznych/praktycznych lub odsłuchowych jak podłoże nie jest wystarczająco sztywne, wtedy taki dystans się sprawdzi. Dla wyjaśnienia pod każdy głośnik od tweetera po subwoofer mam pierścienie dane tylko ze względów estetycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,

 

przede wszystkim usztywnia kosz, lepiej i pewniej przylega no i może to być pomocne przy "mocniejszych" dzwiękach

 

ale bezpośrednio nie usłyszymy tego, ja zawsze zakładam i wiem też że stosuje to wiele dobrych warsztatów,

kwota mała, ale spokojna głowa... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mialem :) Ogolnie fajny woofer dajacy duzo niskiego basu, troszke przymiekawy i ma baaaaardzo duzo srednicy, mnie to akurat draznilo..

ja właśnie potrzebuję czegoś mniej muzykalnego od dego po650 za to z większym kopem bardziej do hitów rmfmaxxx i takiej mniej ambitnej muzyki. Dego się męczą w tej muzyce takie moje odczucia.

kwota za woofery do 700 zł za nowe co tu wybrać?

myślałem na dls R6A ale tu znów dużo opinii o całkowitym braku środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie potrzebuję czegoś mniej muzykalnego od dego po650 za to z większym kopem bardziej do hitów rmfmaxxx i takiej mniej ambitnej muzyki. Dego się męczą w tej muzyce takie moje odczucia.

 

woofery z zestawu helona 165 :)

również slucham mniej ambitnej muzyki, głównie electro, hardstyle, czasem hh...

i sprawdzają się, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak mi sie wydaje przynajmniej mimo ze na zdjeciu sa 2szt)

to źle się wydaje...

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=4490&osCsid=ef730616c1ae1a0dead9812dfe0ea311

 

woofery z zestawu helona 165 :)

również slucham mniej ambitnej muzyki, głównie electro, hardstyle, czasem hh...

i sprawdzają się, moim zdaniem.

no muzyka taka jak moja :rotfl:

nad helonami myślałem, z tego co widzę to one mają impedancje 2 ohm, mój helix według producenta ma w danych 4x175 W przy 2 ohm, więc coś tam by wydusił z helonków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad helonami myślałem, z tego co widzę to one mają impedancje 2 ohm, mój helix według producenta ma w danych 4x175 W przy 2 ohm, więc coś tam by wydusił z helonków?

 

da radę :hyhy:

będziesz bardzo zadowolony. WF stworzony do mocnego i głośnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...