Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Da spokojnie rade.. Nawet dobrze ze ma tylko 40wat bo tweetery są bardzo głosne.

... i git :hyhy:

Jako, że głośniki to tak naprawdę prezent który dostanę to radyjko muszę sam zakupić.

W tej chwili jest jakieś stary Blaupunkt Milano MP28 (brzmi zacnie :hyhy: ) i aż 4x22W (przy zachowaniu odpowiednich wymagań) :rotfl: które jest pozostałością po poprzednim właścicielu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli takim samym piecem nadal będzie pędził, to poprawy raczej nie powinno być, może tylko coś delikatnie w torze tweetera przez wyeliminowanie tych kiepskich rezystorów i możliwość dokładniejszego ustawienia równowagi między głośnikami. Zmiana mogłaby być po wymianie elementów RLC, ale w zestawie za 160 zł chyba mija się to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wzmacniacz bedzie skwierczal jak nic :)

To może napiszecie gdzie jest błąd, skoro duży ekran nie jest już potrzebny? :)

Jest ryzyko , jest zabawa :wink2: .

Kondensator w obwodzie midwoofera powinien być podłączny od strony głośnika a nie źródła.



Znajdź roznice "różniące" obrazek. :). .
Popatrz na schemat rysowany z płytki a na to co pokazał Tomo :)

 Gdyby..... , to by .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kondensator jes po stronie głośnika

Dzięki raz jeszcze dla Tomo za to że mu się chciało:)

Pokazał dobry kierunek:)

Wzmak by nie skierczał, bo przerabiając zwrotkę zgodnie z moim rysunkiem kolejność elementów byłaby zachowana, nawet nie zwróciłbym uwagi:)

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator w obwodzie midwoofera powinien być podłączny od strony głośnika a nie źródła.

 

Zgadza się, że jest błąd. W wooferze cewka powinna być po stronie wzmacniacza.

Ale z tym rezystorem 2.2 Ohm, to nawet gdy teraz w miarę świeży usiadłem, to nadal nie widzę powodu, dla którego go usuwać. Tak mi się wydaje.

Tzn. można go usunąć, nic się nie popsuje, lecz po jego usunięciu zmniejszyliby się impedancja widziana przez filtr, co miałoby duży wpływ na cięcie tweetera.

Chyba nigdzie indziej nieścisłości nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibel.. Wiele osób tak mówi. Ale jakby porównać cena=jakość, to już robi sie całkiem niezły sprzęt. Jedyny minus (jak dla mnie) to zwrotnica. Woofer gra jak rzucanie mięsem, a tweeter strasznie głośny- przy podłaczeniu kenwooda. Na starym Blaupunkcie dobrze stonowane, ale radio miało słabą separacje kanałów.

Opinie są różne. Jeden powie dno - drugi że jest ok.

W tym zakresie finansowym cudów nie ma, wiec opinie względem ceny można powiedzieć 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo przyznam się ze własnie posiadam taki system tej firmy mianowicie 2 zestawy w drzwiach 2 16 tki i 1 Twitter  pod wzmacniaczem drzwi wygłuszone oczywiście  i na moje gumowe ucho gra nawet fajnie tak jak piszesz Twitter trochę głośny ale przy basie z bagażnika  jest w miarę wiadomo ze ze takie pieniądze to nie żadna górna półka ale jak dobrze się ustawi to jest nawet fajnie mama nadzieje ze zaraz mnie tu nie wyśmiejecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...