Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem okazje odsłuchać ten zestaw w golfie mk3.

Radio jakiś stary niski model sony na usb

Wzmak Rodek 6chanel

Drzwi zrobione dekarką.

Głośnik na dystansie mdf.

Głośniki puszczone na pełnym paśmie poprzez dostarczone zwrotnice.

Zestaw gra troche dziwnie. Totalnie odklejona średnica od kicka,dziura w paśmie środkowym.Gra jak by zasłonięto go szmatą.

Dopiero tweeter próbuje to nadrobić i pruje średnicą, do tego czuć że jest tani .Dla czego tak czuć i jak czuć?

Góra ostra jak w "cykaczach" piezo z estradówek ,całkowicie nie zbalansowany dzwiękowo do midbasu.

W midbasie za mało środka w tweeterze za dużo. No i najwyższe rejestry strasznie kłujące ale też bardzo dziwnie .

Zgłoski "ś,ć kłują jak drut w ucho przy czym talerze,trójkąty są na normalnym poziomie dB.

Tak jak pisaliście zwrotka do przebudowy.

Jeśli ktoś porównuje te głośniki do Moreli to chyba jest głuchy albo wsadził Diory i Morele w dziurawe drzwi i dla tego nie słyszy różnicy.

 

Podsumowując brzmienie, moge stwierdzić ze brzmi typowo LOUDNESOWO umcyk umcyk umcyk...-dla małolatów bedzie idealny.

Dla ludzi słuchających muzyki z żywymi instrumentami i przekazem,muzyki nie mechanicznej nie koniecznie się spodoba.

Odsłuch przez 10 min był dla mnie męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie no, przecież wiadomo, że zestaw za 150 PLN powinien być idealny... A nie wystarczy, że w takich pieniądzach jest poprawny ? Samo radio Sony, to dziad... Rodek też swoje dokłada, jeżeli chodzi o górę. Ja posłuchałem dzisiaj Diory pod zapyziałym Mac Audio 4000, radio na początku budżetowe JVC i gra to mocno średnio, ale wiadomo, że to budżet liga, zmiana jednostki na CDA-9855 wprowadziła olbrzymi progres w grę zestawu, mimo, że wzmacniacz pozostał ten sam. Ja nie mówię, żeby Diory zapinać pod piece po tysiak i więcej, ale wpiąć w jakiś w miarę poukładany, średniej jakości setup i lepsze taki głośniki, jak niektóre 2 x droższe, reprezentujące jakość na równym poziomie, a niekiedy dla niektórych i gorszą (kwestia indywidualna). Słuchałeś na kijowych wyjątkowo gratach i tyle, po co takie porównanie ? Zapnij Tempo pod ten setup, wsadź w drzwi wyklejone fajansem na dachy, może nawet z otworami nie usztywnionymi, a zalepionymi dekarą samą, pod taniutkie Sony radyjko, zobaczymy jak Ci się spodoba gra Tempo, wtedy może być wielkie rozczarowanie i pytanie w kwestii zasadniczej : "za co ja zapłaciłem tyle setek ?" :hyhy: Tylko tyle mam do zauważenia. To tani zestaw, który coś potrafi, ale cudów się nie ma co spodziewać, bo zrobienie instalki za grubą kasę, dobre HU, piece, a uwieńczyć to Diorą i narzekać np. ? To co najmniej nie na miejscu :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie montowałem całkiem przypadkowo zgadałem sie z typem na wczasach...kupił ten zestaw ,bo czytał o nim u nas na forum-to sie zdziwiłem wam powiem...teraz szuka jak ściszyc tweeter...poleciłem mu to samo co bogus1984 wyrzuć to radio i wsadz jakąś alpine.

Gośc ma takie klocki i pod to podłaczył ja tylko przekazałem co usłyszałem.

Wniosek nasuwa się jeden nie są to głośniki do byle jakiej aplikacji i byle jakiego zasilania .NIe stwierdzam czy sa dobre czy są złe.

Ja to bym je widział na próbe pod jakimś starym JBL typu GT ,GTQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie montowałem całkiem przypadkowo zgadałem sie z typem na wczasach...kupił ten zestaw ,bo czytał o nim u nas na forum-to sie zdziwiłem wam powiem...teraz szuka jak ściszyc tweeter...poleciłem mu to samo co bogus1984 wyrzuć to radio i wsadz jakąś alpine.

Gośc ma takie klocki i pod to podłaczył ja tylko przekazałem co usłyszałem.

Wniosek nasuwa się jeden nie są to głośniki do byle jakiej aplikacji i byle jakiego zasilania .NIe stwierdzam czy sa dobre czy są złe.

Ja to bym je widział na próbe pod jakimś starym JBL typu GT ,GTQ

Ja, Gość, zgadałem się z  typem, piszesz jak człowiek który wyszedł po tanim winie z imprezy w remizie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajcie że Diora powinna być głównie porównywana w zakresie niskich tanich produktów.

Może i ktoś zapakuje sobie Alpine 9855, zamiast Deh-2000, zamiast dekarki-porządne maty, zamiast wzmaka Peinga jakiś wzmak lampowy.

Ale jak porównujemy osprzęt i wykonanie w zakresie kilku set złoty- można tylko w tym zakresie go oceniać z resztą sprzetu.

To że ktoś ma sprzęt za 3tysiące + Diore jako dodatek i ma niską półkę i narzeka można zrozumieć.

Ale czy radio Peinga ze wzmakiem  Voice Krafta, z dekarką w drzwiach, zakładając woofer Focal Utopia i mamy Hi-end?

Zawsze się znajdą minusy - trzeba porównywać całość w kategorii całego osprzętu i w ten sposób dobierać, a nie spoglądać na brak szczegółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

mam do Was pytanie.. dzisiaj założyłem  głośniki z tematu. działają pod wzmacniaczem grundig pa240(4x60RMS). Drzwi wygłuszyłem jednak głośniki przy ustawieniu większego basu harczy oraz na większych głośnościach(nie bardzo głośno). Czy to wina głośników? Czy dołożenie do drzwi gąbki wodoszczelnej pomoże im się lepiej rozhuśtać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę kolego dudnienia. suba na razie też nie. chcę miłego dla ucha dźwięku z jakimś miękkim dołem(na ile to się da uzyskać).. boguś ja mam tylko regulację sens od 2V(4V) do 0.2V(0.4V) - tych końcowych nie jestem pewny.. domyślam się,że te w nawiasach to parametry dla mostku.. czy mam skręcić na min, później radio dać głośno i do zniekształceń na wzmaku tym pokrętłem, jak uzyskam zniekształcenia to cofam trochę i gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego,że na przód trafił zestaw infinity mam pytanie odnośnie tego zestawu. czy to zagra jakoś przyzwoicie w tylnej półce? miejsca na suba nie mam, a jednak z tyłu trochę brakuje. czy woofery z tego zestawu zagrają jakoś przyzwoicie w półce czy lepiej coś 6x9 tam wrzucić? a jeśli te woofery dadzą rade to soprany upchnąć w tylne drzwi czy to nie ma sensu jeśli już z przodu są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcasz kota ogonem, byłeś pewny przed chwila pakować cały zestaw w półke łacznie z tweeterami a to jest ZŁO i takich instalacji tutaj nikt nie poprze... To nie forum kombinatorów i DIY tylko car audio i raczej staramy sie trzymać jakichś tam sprawdzonych i pewnych konwencji :)

 

 

 

 

Do półek sa głosniki free-air, a diory nie sa takimi głosnikami. Powstało kilka takich głośników tylko nikt do końca nie wie czemu to miało służyć. 

 

 

Jeśli już chcesz kombinować i masz je pod reką to po prostu wycinaj dziury w półce WŁACZASZ LPF i testujesz, choć dla mnie szkoda półki... Możesz także zrobić tylne drzwi i tam wrzucić je tam jako woofery z wycieta sekcja mid.

 

 

Nie powiem że to jakieś nienaturalne, chec kombinowania. Sam podejmowałem kiedyś też taką próbę, zrobiłem drzwi i wrzuciłem r6 w tył. Na 4 woofery dawało to wymierny efekt, ale po pierwsze szkoda marnowac dobrych wooferów w tylnych drzwiach a ładowac słabe woofery (PB s6c) to takze była durnota bo efekt mizerny. 

Zaufaj mi , nie warto....a sam zrób co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego za odpowiedź w temacie. zatem co niedrogiego poleciłbyś mi w półkę? ewentualnie może zrobić jakąś zabudowę w bagażniku? jest taki problem,że często go potrzebuję, a mam lpg zatem zabudowę to ok 8-10l. to nic ciekawego raczej nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja miałbym pytanko z innej beczki... chciałem skompletować coś świeżego i pomyślałem o diorach. Wzmacniacz jakim dysponuję to Audison LR 605 XR. Przeglądając kiedyś ten wątek znalazłem informację że 50 watt RMS w zupełności tym głośnikom wystarczy. Zastanawiało mnie czy to co ma do zaoferowania ten Audison będzie wystarczające do napędzenia tych Dior.

 

Czy może jednak lepiej trzymać się "sprawdzonych" rozwiązań np. Helixy ?

 

Opinie na temat tego zestawu wydają się być zachęcające :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja miałbym pytanko z innej beczki... chciałem skompletować coś świeżego i pomyślałem o diorach. Wzmacniacz jakim dysponuję to Audison LR 605 XR. Przeglądając kiedyś ten wątek znalazłem informację że 50 watt RMS w zupełności tym głośnikom wystarczy. Zastanawiało mnie czy to co ma do zaoferowania ten Audison będzie wystarczające do napędzenia tych Dior.

Starczy ....

Może el comp 6 ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...