Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja akurat potraktowałem jako zabawkę :wink:

Spotkałem te Diory kilkakrotnie, i sobie tak pomyślałem o innym rezystorze. Może zamiast 17 powinienem powiedzieć 7wat? 

Kiedy to było testowane.. Sam wiesz że jeżeli chodzi o moje doświadczenie zwrotnic- jestem "lajkonik".  :rotfl:

Jeżeli chodzi o jakość akustyki, bardziej pasuje na małe moce, ale z dobrą jakością, i nie na jednych dawnych zawodach grało całość do kupy. Teraz jak innych widzę, z mocami 100wat i więcej to czasami nie czuje brzmienia, stad ludzie mają problemy ze zwrotnicami (jak dla mnie).

Zresztą jak ktoś bazuje na Kenwoodach to sam widzi inne granie przy małej mocy.

 

Jedyne co mogę zaproponować - może twoja pomoc, aby ludzie poczytali "Jak radzić sobie ze zwrotnicami przy danej mocy?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu całego tematu, gdzie tylko 4/5 stron było mi pomocne i opisane osłuchy czy wrażenia - zamówiłem.

Co prawda teraz cena 190zł ale cóż - skusiłem się i mam nadzieję żę będzie ok.

 

w przyszłym tygodniu jak dojdą to zdam krótką relację czy jest ok, czy brakuje :)

 

 

p.s. mocny temat! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zakupiłem ten zestaw w październiku 2012 niestety wczoraj padł mi jeden z głośników basowych. Mam to podpięte pod ori odtwarzacz SAAB + pchnięte również ori wzmakiem SAAB, który ma obciętą górę i podaje sygnał niskiej częstotliwości na te głośniki tak więc pominąłem zwrotnice. Objawy są dziwne gdyż głośnik generalnie przestał grać, lecz kiedy palcem lekko wcisnąłem membranę zaczął grać (w miarę poprawnie nawet). Kiedy puściłem i membrana wróciła do pozycji wyjściowej znów cisza. Podłączyłem w to miejsce inny głośnik (jakiś no name shit) i gra o dziwo nawet przyzwoicie :D

czym spowodowana może być ta usterka ?

 

a co do samych głośników - dotychczas byłem z nich niezwykle zadowolony i jak na tak budżetowy sprzęt to gra to świetnie (mowa o samych wooferach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie diory doszły wczoraj

 

podłączyłem pod pioneera deh 2320ub bez pieca - zwrotnice, tak jak zestaw dał

tweet za wysoko, musiałem go przykręcićć, po zwykłym graniu 1,5h podkręciłem - w zupełności zadowala, dźwięk czysty, nie wali jak tani tandeta która chce nisko ześć, pod wzmakiem większy potencjał

 

z mojego puntu widzenia szczerze polecam taki zestaw.

U mnie bedzie to raczej pod radiem, z wzmak ze skrzynką bagaznik - i w zupełności taki zestaw mnie zadowala :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas we wsi w oszołomie nie ma ich w ogóle, jedyne co to alledrogo - jest chyba jeden gość co ma kilkaset kompletów

 

przy okazji dopytam

 

mam z tego zestawu dwa tweetery. Chciałbym je podłączyć same w innym aucie bezpośrednio pod radio. Tam jest w tylnej klapie ciekawy wymysł Infinity Dwa głośniki dwudrożne z wbudowanymi wzmacniaczami High-in. Obecnie mam włożone tam elipsy infinity ale jednodorżne  i dołożyłem jakieś tweetery z alledrogo (Hertz lub Nertz ) Niestety ciut za słabo je słychać i myślałem o podmianie na te Diora. Czy wciskać tam te wielkie zwrotnice czy może warto kupić coś innego do samych cykaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że auto jest wiekowe i ma pozostać w pełni oryginalne muszę mieć dosyć mocny tył gdyż seryjne miejsca głośnikowe na przednim podszybiu są absolutnie beznadzieje i nic fajnego wsadzić się tam nie da bez poważnych przeróbek .  W weekend wygłuszę tylną klapę porządnie i zamontuję cykacze z kondensatorami 4,7mF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...