Skocz do zawartości

"Hanka" Civic od Ricoli


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardziej od stwierdzenia, ze deckiem nie jest chodzilo mi o porownanie jakosci do decka. W instrukcji pisza, ze po wylaczeniu wzmacniacza (nie koncowek mocy) w radiu jakosc dzwieku wzrasta. Ja osobiscie lekko odczolem zmiane, ale nieznacznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak w domu wylaczy sie lodowke to radio zaczyna lepiej grac ? ;) Jedno z drugim nie ma nic wspolnego i jesli ktos slyszy poprawe jakosci to... niech sie cieszy :) U siebie wylaczylem koncowke mocy tylko po to by nie zarla pradu i nie grzala mi dodatkowo wnetrza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dupa jasia. ja też mam w radiu końcówkę i czy chodzi czy nie nie ma różnicy

 

No jak od 0 zaklocen odejmiesz zaklocenia to i tak bedzie 0 zaklocen nie? :P Mowie co teoria podpowiada a ze teoria z praktyka prawie nigdy sie nie pokrywa to juz inna bajka :)

 

Pozatym ja nigdzie nie powiedzialem ze zmienia sie jakosc czy profil brzmienia. Jedynie jedno zrodlo zaklocen mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wiec cos slysze (minimalnie ale zawsze), musze miec gdzies jakies niedomagania, tylko gdzie i jakie jesli system gra poprawnie?? czyzby przez kabel RCA ktory jest najtanszy z najtanszych?

 

radyjko jest sprawne, w innym aucie podlaczalem tylko koncowki mocy i gra bez jakichkolwiek szumow, zaklocen itp.

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w każdym, ale w każdym lepszym :P

 

 

To jakim cudem moja CDE za wtedy 350zl nowka ma ta opcje? :D ona w ogole jest ewenementem, 2 pary RCA, wylaczana koncowka mocy, HPF z boda 4 roznymi wartosciami :P

 

jesli wiec cos slysze (minimalnie ale zawsze), musze miec gdzies jakies niedomagania, tylko gdzie i jakie jesli system gra poprawnie?? czyzby przez kabel RCA ktory jest najtanszy z najtanszych?

 

no napisalem ze wylaczenie koncowki zmniejsza ilosc zaklocen, widocznie twoje RCA je zbieralo i dalo sie to slyszec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie twoje RCA je zbieralo i dalo sie to slyszec

 

wiedzialem ze bedzie je trzeba wymienic, ale ze az tyle "swinstwa" zbiera nawet z radia to sie nie spodziewalem :przestraszony:

 

trudno wiec. RCA leci a przybedzie cos lepszego. Co polecacie?? swego czasu milem RCA Dietz, ktore nie zbieralo zaklocen (wymontowane z auta z niemcowni zrobionego przez profi warsztat CA). Moze co lepszego od Dietz, ale zeby nie super swietne, bo pozostale kloscki moje nie sa tak swietne, zeby wukorzystac taki potencjal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke ironii nie zaszkodzi by zwrocic komus delikatnie uwage ze wkracza w kwestie o ktorych nie ma pojecia . Dobre kable nie sa zle. Ale cale twierdzenie ze koncowka sieje zaklucenia i lepsze kable ich nie wylapia to jakis zabobon obok ktorego nie da sie przejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem moja CDE za wtedy 350zl nowka ma ta opcje? :D ona w ogole jest ewenementem, 2 pary RCA, wylaczana koncowka mocy, HPF z boda 4 roznymi wartosciami :P

 

zapewne masz na mysli cde-9874 :P gwoli scislosci jest funkcja POWER IC, a wartosci HPF to OFF, 80, 120, 160 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cale twierdzenie ze koncowka sieje zaklucenia i lepsze kable ich nie wylapia to jakis zabobon obok ktorego nie da sie przejsc.

 

Twierdzisz ze jest to kompletnie niemozliwe ze koncowka sieje zaklocenia czy ze raczej nie do wychwycenia? Bo to zasadnicza roznica ;) Z teoretycznego punktu widzenia jest to mozliwe i tylko to stwierdzilem. Moga byc przeciez tez inne czynniki ktore wchodza w gre skoro odczul roznice. Gdzies moze byc jakies male przbicie, moze to byc placebo a moze to byc cos jeszcze calkowicie nie zwiazanego z radiem.

 

Pozatym nigdzie nie napisalem ze to na 100% wina kabli i ich wymiana pomoze. Dopuscilem jedynie taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola stwierdzil ze wymiana kabli pomoze. Koncowka mocy nie moze siac takich zaklocen elektromagnetycznych ( bo tylko od takich mozna sie w pewnym stopniu ustrzec wymieniajac kable). Rowniez twierdze ze nie moze siac bezposrednio do ukladu na tyle by mozna to bylo wylapac. Takie rzeczy moze robic przetwornica, zasilacz itp. Wrocilem z auta - wlanczalem i wylanczalem IC w kolko i na slepo - nic. Wyciagnalem mikrofon - bez znaczynia czy jest On czy Off. Jesli on slyszal roznice to napisalem - niech sie cieszy. Ale niech nie opowiada bredni ze wymiana kabli pomoze bo potem ktos przeczyta i stwierdzi ze wymiana kabli jest dobra na wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z auta - wlanczalem i wylanczalem IC w kolko i na slepo - nic. Wyciagnalem mikrofon - bez znaczynia czy jest On czy Off

 

Ja tu bym bardziej chyba sie kierowal w strone badania oscyloskopem chyba zeby obejrzec co i jak :)

 

Jesli on slyszal roznice to napisalem - niech sie cieszy. Ale niech nie opowiada bredni ze wymiana kabli pomoze bo potem ktos przeczyta i stwierdzi ze wymiana kabli jest dobra na wszystko.

 

A no to z tym sie zgadzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...