Skocz do zawartości

"Hanka" Civic od Ricoli


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wkoncu sie zebralem w sobie i podlaczylem Pionka miedzy Aplinke, a Vibe :) kiedy pionek zagral odrazu dalo sie wyczuc roznicce miedzy 3539, a GM-X904. Pionek jest bardziej delikatny, dzwiek jest wyrazistrzy, nie ma tak ostrej gory jak alpinka, srednica jest bardzo dobra, z dolem jest gorzej, ale wydaje mi sie ze to przez duzo mniejsza moc na kanal, jak uziadlem stylu to duzo bardziej bas byl donosniejszy, az myslelem ze cos "pierdzi" obok mojego auta.

 

Na dniach powinien dolaczyc sub

 

pare fotek moich "nowicjuszy"

 

http://images41.fotosik.pl/491/83bd3e5ebcdb738fmed.jpg

http://images49.fotosik.pl/496/e72ede15570ebd3cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola możesz dać lepsze zdjęcia? Ten kabel sygnałowy wygląda jak głośnikowy za 2zł/m, jak niemasz zakłóceń to super, ale ja bym to zmienił. Za 100 robisz taki kabel sygnałowy że mucha nie siada! Zobacz u mnie jaki mam rozpiździaj z kablami, mam wszystko nałożone na siebie, sygnały z głośnikowymi i zasilającymi, nic nie buczy nic nie brzęczy, bo kabel dobry ekran ma :) No i pamietajmy kable nie grają ale kable dają nam możliwość wyboru dzwięku, czyli kupujemy kabel za 29zł gra spoko ale zmieniamy go na taki za 99zł i mówimy, o kurde jak to gra. Magia ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid-ss moje kabelki sygnalowki (dietz'a 2x 5m) poszly razem z E34... mialem takie tanizny w piwnicy, a ze akurat nie mialm nic innego pod reka to zamontowalem je. Nic nie brzeczy, nie buczy odziwo :) jesli chcesz wieksze fotki kliknij na nie to sie powieksza dosc znacznie :)

 

jesli sie nie powieksza to kliknij tutaj:

 

Pionek Gm-X904

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83bd3e5ebcdb738f.html

 

Aplinka 9884R

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e72ede15570ebd3c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto do takich zabaw, kiedy mialem swoja omege C bylo mojej drugiej polowicy, a ja sie bawilem w zmiane klockow CA w nim. Teraz jest tez moim autem, ale "nie daze hondziny wieksza sympatia", ma jezdzic i nie pokazywac na I rzut oka, ze ma cos co mogloby przykleic sie komus do raczki :)

 

Co do kabli to byleby bylo ich na wierzchu jak najmniej, nie lubie pajeczyn, musza byc pochowane. Teraz jest zima i nie bardzo chce mi sie bawic z kablomania, wiec pochowalem je i nie kluja w oczy :)

 

Na dniach zawita JBL DS120 zeby uzupelnic najnizsze pasmo i odciazyc przod od niskich czestotliwosci. Ponek nie bedzie miec wyjscia, bedzie musial zasilic te wszystkie przetworniki :)

 

Pytanie mam do Was, bo do konca nie wiem czy jest tak jak mysle:

Czy jesli posiadam 4x rozgaleznik RCA typu Y (z jednego wyjscia meskiego robi dwa) moge uzyc jednego kabla RCA do zasilenia wszystkich 4 kanalow w zmaku i bedzie to normalny sygnal stereo?? mialem juz tak rozdzielony sygnal ale tylko na koncu kabla i dzialalo. W radiu chcialbym podlaczyc jedna koncowke (rozgaleziona) pod wyjscie sub, druga koncowke (tez rozgaleziona) pod pront i analogicznie do wzmacniacza.

 

Bedzie to miec rece i nogi tak jak mysle? Mam taki pomysl, zeby nie ciagnac drugiego RCA, bo to upierdzliwe w zimie na dworze :zawstydzony:

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dojechala sekcja basowa ze stajni JeBeeL 120 DS robiony jeszcze w hammeryce, co odczowa sie na pierwszy "rzut ucha". Glosniczek zamkniety jest w jakichs 30-35L closed (wylozone pianka o grubosci 1,5cm). Jest szybki, jak trzeba i miechem w czarnej nucie rzuci, ale co najwazniejsze potrafi zagrac szybko i kulturalnie o co w nim wlasnie chodzilo. Foto dodam jutro jak to sie prezentuje. Za pieniazki ktore za niego dalem ze swieca szukac lepszego przetwornika moim skromnym zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gra tak specyficznie twardo ten JBL ??

Moim zdaniem nikt nie docenia tych głosników a nie bez kozery producent serii decade oparł ja najwyrazniej papierowej membranie, nie znajdziesz w jego grze podobieństw do plastikowych serii CS/ GT, blauszitów czy magnata xpress :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gra tak specyficznie twardo ten JBL ??

 

wlasnie nie (mialem pare jebeelow plastixow i wiem o co chodzi). Wylozylem mu bude pianka 1,5cm, gra nisko, i rzuci miechem jak trzeba, przy czym nie traci na szybksci. Gra miekko i dynamicznie. nie spodziewalem sie, ze ten glosnik tak przyjemnie zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tez tak zrobie

 

teraz mi do glowy wpadlo, poprzez inny topic. W radiu ALpine CDA9884R mam funkcje wylaczenia wewnetrznego wzmacniacza, tak, ze moc nie trafia na koncowki mocy, tylko sygnal podawany jes przez RCA na wzmacniacz i dalej na glosniczki. Czy w takim przypadku mozna powiedziec, ze to deck? Albo chociaz mozna obok deck'a takie cos polozyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie o to chodzi. Deck jest z założenia jednostką o bardzo wysokiej jakości dźwięku, a takiej się nie uzyska z wbudowanej w radio końcówki mocy, więc po co ją umieszczać w radiu? Oszczędność miejsca i zmniejszenie kosztów produkcji.

 

Wyłączenie końcówki mocy w radiu nie sprawia że jest ono deckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...