Skocz do zawartości

"Hanka" Civic od Ricoli


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oba przebarwiaja, kazde na swoj sposob :wink:

 

swieta racja, tyle ze mi alpine nie odpowiada dzwiekiem, jak to mowia, gwiazda na masce nie czyni samochodu lepszym... Ot taki moje zdanie na temat wieksosci radioodtwarzaczy alpine, lekko przereklamowane moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

swieta racja, tyle ze mi alpine nie odpowiada dzwiekiem, jak to mowia, gwiazda na masce nie czyni samochodu lepszym... Ot taki moje zdanie na temat wieksosci radioodtwarzaczy alpine, lekko przereklamowane moim zdaniem

 

to kup sobie Nakamichi CD500 albo 700. One nie przebarwiają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to prockaa, albo chociaz filtry jakies??

 

Oczywiście, że ma "filtry" ;) naka 700 ma nawet wyciągnięte specjalne potencjometry na panelu (którego się nie zdejmuje) o nazwach bass/mid/treble :)

 

 

 

A tak na serio, to profanacją byłoby w tym klasyku montować proc. Byłaby to niedopuszczalna zbrodnia. To radio jest nastawione głównie na systemy pasywne. Poza tym Naka ma pewną, według mnie trafną filozofię. Radioodtwarzacz powinien odtwarzać płyty najbardziej neutralnie i naturalnie jak się tylko da, a nie robić za procek, zwrotkę, "czasowyrównywacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamontowalem tweetki od Vibe BA6. Balem sie ze ogluchne w malej trasie, w ktora sie wybralem zeby dogrzewac i obsluchac zestaw od vibe'a. Myslac, ze ci, ktorzy mowili ze baaardzo ostrza tweetki maja racje, zamontowalem bardzo prowizorycznie wysokotonowki i zwrocilem centralnie na twarzyczke. Po przejechaniu ponad 2h z tymi glosnikami doszedlem do wniosku, ze nie ma co sluchac ludzi, ktorzy mowia, ze np: "nie bierz bo one ostrza...", "do dziadostwo", itp. Wniosek moj wyciagnalem z tego, ze nie powinni sie tak jednoznacznie wypowiadac o glosnikach w mojej instalacji, majac na uwadze ich wlasne doswiadczenia z wlasnej instalacji, ktora jest zupelnie odmienna od mojej.

 

Bo nie pod kazdym radiem bedzie taki sam efekt osiagal dany wzmak

 

Jednym slowem dobrze (odpowiednio dla mnie) przyciete gwizdki graja naprawde fajnie, moze przez to zmiekl tweeter, bo nie jest podlaczony przez ori zwrotke, a prosto pod wzmacniacz, kory zdaniem niektorych ostrzy, czego ja u siebie nie zauwazylem :) Obnizylm lekko ciecie gwizdohalasnika i jest milo, zeby nie powiedziec cud malina jak dla mnie ^_^

 

wooferki juz po 5 godzinach grania nabieraja coraz to wiecej z niskich tonow i zaczyna byc grrrrubo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien pomysl na panel glosnikowy zeby wyjac je przed tapicerke, bo teraz caly boczek mi lata jak zrobie glosniej :zawstydzony:

 

znalazlem w internecie takie cos:

http://images50.fotosik.pl/359/06a2af287b16119dmed.jpg

 

i chcialbym cos podobnego jak nie takiego samego u siebie :)

 

poprawie tez drzwi od srodka, chodzi o pyklejenie plastiku od klamki dokladniej bo zaczela drzec jak tablica rejestracyjna w klapie kiedy ma sie suba w bagazniku

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema tak aby u każdego przykładowy glośnik grał tak samo. Jest to indywidualne podejście, na które składa sie wiele czynników, m.inn.: radio,auto,wzmaczek,przewody,wielkosc drzwi,wygłuszenie,moznaby wymieniac... Radyjko, które masz jest konkretne, naprawde ma wielkie możliwości ustawień, wiem bo je już mam. :) Podziękowania dla Ricolli :zdrowko: Edytowane przez kris1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dopiero doszedlem o co chodzi ze zboczami we zwrotkach i ustawilem pod siebie :super: odziwo vibe gra naprawde dobra srednica, kopa ma niesamowitego, lekko mozna je postawic obok hsk :chytry:

 

w zadnym calu nie zaluje ze wybralem Vibe zamiast (co tu duzo mowic) oklepanych hsk, mimo ze bardzo dobrze graja pod klockiem, ktory da im sporo wacikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zadnym calu nie zaluje ze wybralem Vibe zamiast (co tu duzo mowic) oklepanych hsk, mimo ze bardzo dobrze graja pod klockiem, ktory da im sporo wacikow

ble ble ble oklepane hsk, oklepane vibe. Dziwna jest ta Twoja retoryka. Zobacz, że hsk mają chwilową promocję i normalnie te zestawy kosztują 700 PLN.

Jeszcze rok temu jakbyś wszedł na to forum to vibe były na maxa oklepane - forumowy hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu jakbyś wszedł na to forum to vibe były na maxa oklepane - forumowy hit.

 

jestem od niedawna, nie od lat, jak napisalem na poczatku, jestem "świeżak" w temacie CA, niewiele slyszalem i wiele jeszcze przede mna. Honda to moje 2 auto (mojej drugiej polowki) i bawie sie w nim w CA, podkreslam BAWIE.

 

Jestem zadowolony z vibe, moze bylbym zadowolony z hsk pod moja instalacja, niestety nie lubie byc jednym z wielu i szukam zawsze czegos innego, co przewaznie okazuje sie "strzalem w 10" jesli chodzi o moje wymagania :)

 

Ale fajnie uslyszec jakies slowa krytyki, ktore przytlumia moja ekscytacje i zmobilizuja do dalszych postepow w CA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie byc jednym z wielu i szukam zawsze czegos innego

 

JA tez z tym ze w twoim przypadku widze same forumowe hity....

 

A co do instalki.... przod zamontowany ale nie jest to optymalny montaz , woofery jezeli nie znajda sie przed tapicerka to beda graly na pol gwizdka ale bez wydatkow taki zabieg nie jest mozliwy/latwy do wykonania , tweeterow nie sluchalem ( w takiej aplikacji ) ale z pewnoscia wysokosc sceny mogla by byc wieksza ale to kwestia prob i odsluchu , radio typowe do aktywki malo naturalne w przekazie ale daje duzo mozliwosci zabawy wiec jest to plus , vibe maja glosne woofery niestety tweetery jak to w przypadku wszystkich budzetowek sa malo precyzyjne ale niektorych kwesti sie nie przeskoczy tweeter za 100zł nie moe grac poprawnie , wazne zeby sie wlascicielowi podobalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoim przypadku widze same forumowe hity....

 

nie wiem ktore rzeczy to forumowe hity, bo nie jestem starym wyjadaczem tego forum. Zdziwilem sie ze o vibe jest tak malo informacji na naszym forum i innych... o hsk jest wszedzie wszystko, a vibe bralem w CIEMNO :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilem sie ze o vibe jest tak malo informacji na naszym forum i innych

 

To chyba sie za bardzo z szukajka nie polubiles :wink: Black Air'y kiedy je wprowadzili robily furore na forach jako ciekawa alternatywa do EL Compow jesli chodzi o muzyke w ktorej przewazal wykop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba sie za bardzo z szukajka nie polubiles Black Air'y kiedy je wprowadzili robily furore na forach jako ciekawa alternatywa do EL Compow jesli chodzi o muzyke w ktorej przewazal wykop :)

 

dobrze sie wkoncu czegos dowiedziec :) szukalem w google info, to na elce pare tematow bylo, ale vibe nie bylo pierwszoplanowym graczem w tematach

 

wykop maja idealny do rocka :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wkoncu bedzie cos na zachodzie, podejrzewam ze tak :) jak narazie spoty sa w centrum, na poludniu, badz na wschodzie polski :/

 

z racji ladnej pogody poprawilem wytlumienie drzwi, szczegolnie wewnatrz :) teraz jest tak jak byc powinno :)

 

wierch moze nie wyglada ladnie (na zdjeciu jeszcze nie ukonczony w 100%) ale to ma grac, nie wygladac

 

prawie skonczone prawe drzwi:

http://images40.fotosik.pl/343/0475ccf24ceb4347med.jpg

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem chwilke i posiedzialem w hondzinie bawiac sie zwrotkami w radio. Woofer z Vibe BA6 potrafi niezle zagrac dolem, powiem ze naprawde potrafi rzucic miechem :) w miare wygrzewania go gra coraz bardziej glebszym basem. Ciecie dla woofera mam przy nachyleniu zbocza -12 od 34hz a konczy swoja gre przy takim samym nachyleniu zbocza przy czestotliwosci 1,6kHz, od tej czestotliwosci tez zaczynaja grac tweetery przy zboczu -6 i powiem ze jest milo posluchac jak graja giganci muzyki tacy jak queen, czy chocby nasza polska budka suflera :zakochany:

 

tweetery ida jednak w slupki, w miejsce gdzie sa tweetery teraz chcialbym wstawic sredniaka, bo i tak juz jest dziura.

 

pytanie jak go podlaczyc?? lepiej pod kabel od woofera, czy od tweetera?? ciecia dla poszczegolnych glosnikow napisalem wyzej wiec czekam na wasze sugestie

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawie ciecie od 60hz i skoncza grac troche nizej, zawsze troszke dluzej pociagna :) brakuje jeszcze troche niskich rejestrow dzwieku jedak, choc myslalem ze bedzie gorzej :)

 

chyba wymagania zaczynaja niebezpiecznie mi rosnac :/

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry mam pomysl z tym sredniakiem na kablu od woofera, badz tweetera?? albo jeszcze inaczej podlaczyc calosc:) tweetery pod samo radio, sredniaki pod 3540, woofery 3539 i bedzie namiastka 3way :D chyba to drugie rozwiazanie bedzie najlepsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...