Skocz do zawartości

"Hanka" Civic od Ricoli


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam w temacie o dazeniu do dobrego audio w moim civic V gen.

 

NA starcie zamontowane jest wszystko to co widac w podpisie (autko kupilem bez jakiegokolwiek radia, mialo tylko dwa glosniki 10cm ori w drzwiach)

 

W planach jest:

 

1. zmiana zestawu odseparowanego na przod (najprawdopodobniej morel maximo 6.2)

 

2. zmiana wzmaka zasilajacego przod (na cos w miare jakosciowego typu 2x80W RMS)

 

3. zmiana wzmaka zasilajacego tyl na cos co pokaze na co stac takiego suba jak RE audio 2x4Ohm (raczej bedzie to jakies mono)

 

4. na koniec wymienie radyjko na alpine cos pokroju CDA 117ri lub 9882ri albo jakies inne jakosciowe ALPINE :)

 

jestem otwarty na Wasze propozycje co do zmian, komentarze te pozytywne i te negatywne, bo wszystkie beda dla mnie wazne :)

 

tydzien temu wytlumilem dekarka drzwi

 

 

Sukcesywnie w miare postepu moich prac bede dodawac zdjecia i swoje opinie o uzytkowanym sprzeciku :)

post-4512-036352700 1285341474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem wygłuszone drzwi i plany to za mało na temat :)

 

 

bo to poczatek :D

 

nie bede robil zdjec przeciez tego co jest aktualnie w aucie, bo to naprawde nic szczegolnego, ale nie gra najgorzej.

 

opfotografuje i opisze wszystko co trafi do mojego auta :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie porobisz zdjęć, opiszesz tego co masz w podpisie?

odpowiedz na to pytanie jest w moim poscie wyzej, ale jesli chcecie to zrobie :)

 

bedzie chociaz fajnie popatrzec od czego sie zaczynalo jak juz dojde do sredniej polki :ok:

 

jutro schodze z nocki, jak sie obudze to pstrykne pare foto z malym opisinkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obiecalem wklejam fotki mojego sprzeciku

 

Sony CDX-GT929U jeden z najwyzszych modeli sony, jak narazie spelnia moje oczekiwania co do odtwarzania muzyki i zostanie wymieniony dopiero na koncu zmian :)

 

ma jeszcze 4 lata gwarancji wiec posluzy jeszcze troche

http://images38.fotosik.pl/340/1555faabce6be4b1med.jpg

 

Wmzacniacz Apine 3540, ktory "obudzil" moje GMS XT 960 w drzwiach:

http://images42.fotosik.pl/228/6b3ba42fa4f14a1fmed.jpg

 

Tak mam zamontowane GMS XT960 z tweetkami GMS 25CT, jak na sprzet bardzo budzetowy graja naprawde przyjemnie

http://images41.fotosik.pl/341/da336f1fdb17baedmed.jpg

 

A tutaj moja sekcja buczaca z zasilaniem, sub Pioneer TS-W308D2 zasilany kontrowersyjnym Peiyingiem PY-B2H76R

http://images47.fotosik.pl/345/f2433c260fd3e3eemed.jpg

 

no i na koniec jeszcze fotka radyjka

http://images41.fotosik.pl/341/278c871cc5dffcc9med.jpg

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk na przod juz koledczy wspomnieli , woofery przed tapicerke , z tweeterami eksperymenty bo ja przynajmniej w podobnym miejscu mialem w mazdzie 323P ktora jest dosc podobna do civic i duza poprawa nastapila po podniesieniu ich na wysokosc twarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic to bardzo przyjemny samochód do zabawy w CA. Nie dość że rozbiera się w nim plastyki w kilka minut to i nie ma żadnego problemu z przedostawaniem się basu do kabiny. Czasem jak coś robię w BMW aż mi się marzy powrót do V-gen civica. Masz ogromne pole do popisu więc postaraj się to wykorzystać. Trzymam kciuki bo mam sentyment do tego samochodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic to bardzo przyjemny samochód do zabawy w CA. Nie dość że rozbiera się w nim plastyki w kilka minut to i nie ma żadnego problemu z przedostawaniem się basu do kabiny. Czasem jak coś robię w BMW aż mi się marzy powrót do V-gen civica. Masz ogromne pole do popisu więc postaraj się to wykorzystać. Trzymam kciuki bo mam sentyment do tego samochodu :)

faktycznie, sciaganie tapicerki w civic to chwila moment :) co do wzmaka to spokojnie, jest on przymocowany od spodu, nic sie nie rusza :) wiem ze to wyglada inaczej.

 

Woolly24, bmw tez rozbiera sie naprawde dobrze, doslownie jak klocki lego, mialem nie jedno bmw i kazde sprawialo przyjemnosc z rozbierania, bo byla tam znikoma ilosc zatrzaskow a znaczna wiekszosc tapicerki byla przykrecona na srubki (tak przynajmniej bylo w E34 innych bmw nie mialem) E34 jest wspanialym autem, ale trudnym do naglosnienia :/

 

 

sanders, glosnikow przed tapicerke nie wyjme, bo mam korbki i korba przechodzi nad maskownica kiedy nia krece wiec odpada, a na elektryczne przerabiac nie chce, bo to auto ma miec jak najmneij elektryki i elektroniki (mam uraz do" "skomputerzonych" aut) mysle nad zrobieniem maskownic z siatki aluminiowej zeby maskownice ori nie "dusily" wooferow.

 

z przeniesieniem gwizdkow sprawa otwarta, ale to temat kiedy zakupie nowy zestaw odseparowany, wtedy twitki wyladuja w slupkach ladnie wpasowane, wtedy bede musial wrzucic jakiegos sredniaka w miejsce gwizdkow z gms zeby dziury nie bylo i mysle ze to bedzie odpowiedznie miejsce do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24, bmw tez rozbiera sie naprawde dobrze, doslownie jak klocki lego, mialem nie jedno bmw i kazde sprawialo przyjemnosc z rozbierania, bo byla tam znikoma ilosc zatrzaskow a znaczna wiekszosc tapicerki byla przykrecona na srubki (tak przynajmniej bylo w E34 innych bmw nie mialem) E34 jest wspanialym autem, ale trudnym do naglosnienia :/

e39 juz jest o wiele gorsza do roboty, zatrzaski pekaja i wogole ciulowato sie te boczki sklada :kwasny: zreszta e36 tez zauwazylem ze te boczki nie najlepiej sie sklada

Edytowane przez leonsr60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znikoma ilosc zatrzaskow a znaczna wiekszosc tapicerki byla przykrecona na srubki (tak przynajmniej bylo w E34 innych bmw nie mialem)

 

Ja nawet pokusiłem się o montaż 16cm w drzwiach na dystansach. Projekt poległ, auto sprzedane. Fakt faktem, że auto strasznie trudne do nagłośnienia. Z muzyką nie ma nic wspólnego, może po za tym że jest konkretnie wygłuszone czego z kolei brakuje w innych małych pierdziawkach (autach) :zdegustowany:

 

Ze wszystkich BMW jakie miałem, najlepsze wg mnie do audio było e30 :D

Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet pokusiłem się o montaż 16cm w drzwiach na dystansach. Projekt poległ, auto sprzedane. Fakt faktem, że auto strasznie trudne do nagłośnienia. Z muzyką nie ma nic wspólnego, może po za tym że jest konkretnie wygłuszone czego z kolei brakuje w innych małych pierdziawkach (autach)

 

jednak sa tacy co umuzykalnia kazde auto :)

E34 Car Audio -->

 

http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_quality/97_bmw_seria_5_1995.html

 

E34 jest naprawde swietnie wygluszone, szkoda ze fabrycznie w nogach sa montowane woofery

 

Mialem taka samo naszczescie mazda jest lepiej pomyslana a z tym skomputerzeniem nie ma co przesadzac prosty przelacznik to nie komputer :D

 

to przelacznik, silniczek, ciagniecie kolejnych kabli a juz znacznie powiekszylem instalacje o liczbe kabli :zawstydzony: )

 

najwiekszym utrudnieniem byloby tu sciaganie swiezo naklejonych mat na drzwi :kwasny:

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie w tym sensie , bo ja tez bym nie zakladal elektrycznych szyb , mazda miala ten plus ze nie zaslaniala tapicerka glosnika i fakt ze mialem problem z glebokoscia montazowa ale odpowiednie glosniczki wyeliminowaly ten problem ( woofery z glebokoscia 39mm )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po glowie podciecie (przerobka tapicerki) tak zeby glosnik gral do kabiny, nie pod tapicerke :wink2:

 

No i przez przypadek zaszly zmiany w miom skromnym CA

 

Sony CDX-GT929U zastapilo radyjko z procesorem dzwieku od jednaego z forumowiczow, jest teraz JVC KD-SH1000

 

nastepny bedzie zestaw odseparowany Najprawdopodobniej morel maximo :wink:

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też nad Hertz HSK (nowe 400 zł).

chetnie bym kupil hsk, ale mam za malo glebokosci zeby je tam wlozyc i zeby szyba schodzila do samego dolu :zalamany:

 

kamul One sa skierowane do kabiny :) moga sie okrecac w tym uchwycie

 

podlaczylem JVC i doznalem olsnienia :D moje tweetery graja tak jak bym chcial, miekko, nie szpila w ucho i nietoperze juz za mna latac nie beda :rotfl:

 

tak sobie mysle, ze jesi ma czasowke w radyjku to moglbym wlozyc glosniki na tyl do autka, przy czym tak je wysterowac zeby sie zgrywaly z przodem, zeby nie zagluszaly przodu, a go zuzupelnialy (chodzi o kick)

 

po przeczytaniu tematu o maximo zniechecam sie coraz bardziej do nich na rzecz hsk... chyba poswiece otwieranie szyby na rzecz dobrego kicku

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack podpowiadaj wiec dalej :hyhy:

 

wlasnie posiedzialem z godzine w aucie i wstrepnie ustawilem serduszko zestawu. Mysle ze tweetery i woofery podlacze pod osobne RCA (tweetery pod Front, woofery pod Rear). Taka mysl przeszla mi przez glowe po tym jak zobaczylem ze radio ma tylko filtr HPF na Front, na Rear ma HPF i LPF.

 

Przekonalem sie ze czasowka to cos czego szukalem w kazdym innym radio. Tak udalo mi sie zgrac suba z przodem ze nawet ten mulowaty pionek z podpisu ladnie sie zgrywa z reszta :hurra:

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...