Skocz do zawartości

"Hanka" Civic od Ricoli


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest tego cena??, nie chcailbym wydawac gory pieniedzy na przod, te 400-450zl owszem, raczej bym wolal glosniki nowe :zawstydzony: hsk sa dostepne i maja "kopa"

 

chodzi o to??

 

Vibe 6,5" http://allegro.pl/vibe-blackair6-blackair-6-ba6-nowe-okazja-i1239690383.html

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Idac za wszaymi namowami i ciaglym pragnieniem na wiecej, lepiej i mocniej sprzedalem mojego suba pionnera wraz ze wzmakiem peiying :)

 

za to na przod wyladuja Hertz HSK starej serii najprawdopodobniej, chyba ze znajde w tej cenie cos podobnego o podobnej mocy co bedzie dosc nisko grac (wiadomo ze nie tak nisko jak sub :) )

 

juz przedstawilem nowych mieszkancow w moim CA, czas ich teraz pokazac :)

 

Wzmak, ktory zasili przod

 

Alpine 3539

http://images41.fotosik.pl/348/8b994f77989e385dmed.jpg

 

Radujko z procesorem dzwieku

 

JVC KD-SH1000

http://images40.fotosik.pl/336/a31cfdbbb820b006med.jpg

 

na przod wyladuje Vibe Black Air 6, zrezygnowalem z hsk, poniewaz maja je prawie wszyscy, po za tym jestem ciekaw czy sa rownie dobre jak hsk, totez sie przekonam :)

 

Vibe juz w drodze, montaz odbedzie sie zaraz po przyjsciu do mnie paczuszki

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że radio masz firmy No Name

 

Widac napis JVC jak byk na panelu :cwaniak:

 

na zestawie z podpisu (glosnikach) gra o niebo albo i dwa nieba lepiej jak poprzednie sony :) tweetery sie uspokoily, dzieki czasowkom suba udalo sie lepiej zgrac z przodem. Postanowilem jednak odpuscic sobie najnizsze tony, na rzecz jakosciowego przodu. Ciekaw jestem jak JVC zagra z Vibe BA6 poprzez wzmak Alpine 3539, ktory czeka na montaz w domu.

 

zastanawiam sie tez czy montowac ori zwrotki z vibe, czy moze pojsc w bi amping na moich dwoch alpine z podpisu i na zwrotkach w radiu poustawiac tak jak mi najlepiej bedzie pasowac...

 

najpierw jednak zamontuje wszystko ori i zobe=acze czy czasem nie przypadnie mi to do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to od razu dawaj bi-amp albo posłuchaj na ori zwrotkach i pokombinuj na aktywce. Często można więcej wycisnąć z systemu poprzez inny podział pasma i nachylenie zbocza, chociaż zgrania fazowego z tego radia się nie zrobi ale zawsze coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłeś za SH ?

 

powiem tak, cena byla okazyjna jak za radio z prockiem, do tego dowieziono mi je do domu i moglem je sprawdzic u siebie, dopiero placilem, a konkretna cena pozostanie moja slodka tajemnica:D

 

 

stanec mowisz ze mimo pasywki w zestawie i tak mozna jeszcze pobawic sie nachyleniami i to da cos wiecej?? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym radiu masz zwrotnicę aktywną to można zobaczyć czy na innych cięciach i zboczach system nie gra lepiej. Jak masz np. ori zwrotki na 4000Hz/12dB/oct to można np. spróbować cięć typu 4500Hz/6dB/oct dla tweetera i 3800Hz/6dB/oct dla woofer albo jeszcze niższe cięcie tweetra np. 3500Hz/12dB/oct dla tw i 3000Hz/12dB lub 6dB/oct dla woofera. Możliwości jest bardzo wiele. dodatkowo w bi-ampie możesz sobie ściszyć/zgłośnić tweetery według uznania co na ori zwrotce nie zawsze jest możliwe (mały zakres przełączników).

 

Trzeba tylko uważać na tweeter bo przy zbyt niskim cięciu można go spalić.

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam zwrotki aktywne i regulacje zboczy, czasowki itp

 

w oczekiwaniu na Vibe BA6 i po sprzedazy suba ze wzmakiem jezdze tylko na zestawie GMS 960xt z tweetkami gms 25c zasilanym przez alpinke 3540. Mam okazje sie wsluchac wkoncu w gre samych gms-ow i jestem mile zaskoczony, jak na swoja cene maja ciekawy dol, niestety malo srednicy, za to tweetery tak mi sie spodobaly w tym zestawie ze chyba ich nie zymienie (jak tweetki z vibe mi nie podejda) :)

 

jka zawita vibe na przod podlaczyc bedzie trzeba alpinke 3539 zeby je zasilala, mysle ze bedzie nie wasko :D

 

Wlasnie dzis zawitaly do mnie nowe glosniczki, beda teraz mieszkac w drzwiach hondziny i cieszyc mnie (mam nadzieje) swoja gra :)

 

Vibe Black Air 6

http://images47.fotosik.pl/356/5035a7c216ab115dmed.jpg

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak niewinnie się zaczeło

 

najgorsze (a moze najlepsze? ) jest to ze to jeszcze nie koniec :hyhy:

 

choroba sama postepuje i skutki widac po tym temacie :)

 

do vibe bede musial poprawic wytlumienie drzwi, zrobic to jak najlepiej, wszystkie kabelki, teo w srodku w drzwiach i te na wierzchu przymocowac, zeby nie drgaly jak woofery sie obudza i wygrzeja :)

 

dzis podlaczylem woofer i tweeter poprzez ori zwrotke pod wierze w domu (stara wierza 2x60W rms przy 8Ohm panasonic) woofer mnie bardzo mile zaskoczyl swym miekkim, niebywale szybkim i mocnym basem, za to tweeter... mimo przyciszenia go o -6dB krzyczy straszliwie, nie wiem, moze to przez wierze, moze pod jvc i alpinka bedzie troche lepiej.

 

Tweeter s GMS jednak przy tej samej konfiguracji gra bardziej miekko i nie sypie piachem, nie kluje rownierz w ucho. Tweetery z vibe chyba zostana podlaczone bezposrednio pod wzmak alpine 3540, woofery bezposrednio pod alpine 3539, wtedy na zwrotkach w radiu ustawie wszystko pod siebie

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieco poza tematem - KD-SH1000 rozumiem że posiada zwrotkę do aktywki, powiedz mi proszę jakie ona daje możliowści i jaki jest jej zakres regulacji?

daje to ze mozesz podpiac glosniczki bez ori zwrotki, pod wzmacniacze (tweetery pod jeden i woofery pod drugi czyli bi amping), a co za tym idzie sam sobie mozesz ciac woofer i tweeter tak jak ci pasuje, nie tak jak producent to zrobil. nie trzeba przerabiac zwrotek zeby zmienic gre na wysokich, srednich, i nizkich tonach. Sa regulacje zboczy ale nie pamietam w jakim zakresie, jest dosc duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje to ze mozesz podpiac glosniczki bez ori zwrotki, pod wzmacniacze (tweetery pod jeden i woofery pod drugi czyli bi amping), a co za tym idzie sam sobie mozesz ciac woofer i tweeter tak jak ci pasuje, nie tak jak producent to zrobil. nie trzeba przerabiac zwrotek zeby zmienic gre na wysokich, srednich, i nizkich tonach. Sa regulacje zboczy ale nie pamietam w jakim zakresie, jest dosc duzy

 

Dokładnie wiem co to jest biamping oraz podział aktywny, tylko właśnie interesuje mnie to czego nie pamiętasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieco poza tematem - KD-SH1000 rozumiem że posiada zwrotkę do aktywki, powiedz mi proszę jakie ona daje możliowści i jaki jest jej zakres regulacji?

 

stopa zbocza jest 6,12,18, nie przyjzalem sie zakresowi czestotliwosci, jest ich tam sporo

 

Bi Amping stal sie faktem dzis :D nieprawdopodobna zabawa, nie to co ori zwrotki... W bi ampie mozna idealnie pod siebie wyregulowac glosniczki

 

nie uzyje juz nigdy ori zwrotek :)

 

narazie tweetki z gms zostaly, jak znajde czas to podlacze na chwile tweetki z vibe, moze nie bedzie az tak ostro :) radyjko jvc potrafi je zlagodzic, a alpinka 3540 wcale nie ostrzy gory jak to niektorzy na forum pisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.,. możemy polemizować . u mnie ostrzyła, nie bardzo ale jednak. dap 600 też ostrzył, łagodny był dopiero zapco z100,

 

roznica tkwi w radiu, Ty masz alpinke, ja mam jvc, mysle wiec ze radyjko nie przebarwia mi dzwieku, alpinke jaka slyszalem z serii CDA (taka z pixelowym wyswietlaczem ale bez animacji, numeru nie pamietam) ostrzyla lekko gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...