Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zniekształcenia spore ale daje rade :P

No strasznie duże [emoji6] [emoji1787][emoji23] bardziej tymi w głośnikach bym się martwił.

 

Z wad chromecast w aucie to czas łączenia. Start urządzenia z zapłonem to dłuższa chwila i zanim się połączy z telefonem po kliknięciu w tel router wifi. I potem jeszcze kliknięcie w tidal połącz.

Nie jest to opcja dla tych co mają do roboty 1km [emoji23]

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są duże zniekształcenia , pierwsze unormowania dla sprzętu Hi-Fi  zakładały zniekształcenia w paśmie slyszalnym na poziomie 0, 2 % albo i więcej .  Zobacz jakie parametry mają dobre i bardzo dobre wkładki gramofonowe , w tym MC,  a polowa "audiofilskiego " światka zalicza powrót do ery analogu z czarnej płyty . To nie przekłada się 1 do 1 na pomiar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są duże zniekształcenia , pierwsze unormowania dla sprzętu Hi-Fi zakładały zniekształcenia w paśmie slyszalnym na poziomie 0, 2 % albo i więcej . Zobacz jakie parametry mają dobre i bardzo dobre wkładki gramofonowe , w tym MM, a polowa "audiofilskiego " światka zalicza powrót do ery analogu z czarnej płyty . To nie przekłada się 1 do 1 na pomiar .

Zgadzam się z Panem, link z Wiki powyżej[emoji106]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panem, link z Wiki powyżej[emoji106]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Tak ogólnie to tak , ale zawsze musi trafić na mnie , ze coś mi nie pasuje :rotfl: .

Nie wiem gdzie gość znalazł odbiornik radiowy o zniekształceniach na poziomie -100dB , to już szybciej dobre CD mi tu pasuje :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0,01% (−80 dB) – poziom reprezentatywny dla sprzętu hi-fi wysokiej klasy (np. odtwarzaczy CD), akceptowany przez audiofilów.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-peiying-radio-py9909-wzmacniaczy-py-4c127-i7669679512.html

Skoro nie słychać różnicy , może audiofilski pying , po co przepłacać ?

 

post-4438-0-80508900-1558088525.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • 0,01% (−80 dB) – poziom reprezentatywny dla sprzętu hi-fi wysokiej klasy (np. odtwarzaczy CD), akceptowany przez audiofilów.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-peiying-radio-py9909-wzmacniaczy-py-4c127-i7669679512.html

Skoro nie słychać różnicy , może audiofilski pying , po co przepłacać ?

 

 

Mirku , napisałem powyżej , chcesz w ten sposób to tak pisz .

Chcesz powiedzieć , ze ten grajek gra lepiej od bardzo dobrego gramofonu , z bardzo dobrą wkładką bo THD ma  na poziomie 0,001%.

 

A gdzie tu lampy , to dopiero pole do dyskusji :wink: , powinni potłuc i zapomnieć 40 lat temu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon i lampa to inna bajka , tamte zniekształcenia są przyjemne dla ucha . Mnie jakoś nie przekonuje wykres skoro ucho mówi co innego , ale są miłośnicy tego typu , dlaczego niektórzy nie słyszą ewidentnych różnic i jeszcze przekonują innych , może taki peing by im wystarczył , po co drążyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon i lampa to inna bajka , tamte zniekształcenia są przyjemne dla ucha . Mnie jakoś nie przekonuje wykres skoro ucho mówi co innego , ale są miłośnicy tego typu , dlaczego niektórzy nie słyszą ewidentnych różnic i jeszcze przekonują innych , może taki peing by im wystarczył , po co drążyć .

 

 

Sorki , ale sprowokowałeś , a dotyczyło tysięcznych części %.

Miarą dźwięku jest odsłuch , pomiar może być przydatny dla wstępnej weryfikacji , ale nie jest kryterium ostatecznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniekształcenia a harmoniczne...

Drążyć nie, ale chyba warto pewne rzeczy doczytać aby nie mylić niektórych tematów.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem do czego ta uwaga , ale w przypadku wzmacniaczy lampowych , poziom zniekształceń tych dobrych jest na poziomie 0,1 % .

Oczywiście można niżej , ale kosztem głębszej pętli USZ ( ujemne sprzężenie zwrotne ) , ale tym samym zatracamy "lampowe" brzmienie i raczej nikt nie idzie tym tropem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, zastanwiam się nad kupnem odtwarzacza przenośnego, żeby puszczać nim sygnał do procka.

Budżet jakim dysponuje to 1000 zl(również uzywki). Warunek konieczny to obsługa tidala.

Moje typy:

Fiio m6 plus konwerter Jack-toslink

Onkyo DP sq plus konweret jak wyzej

Hiby r3 plus konwerter jak wyzej

Ipod plus konwerter xmos

Chromecast odpada bo telefon używany jest do nawigacji i nie ma aptx hd

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale jest potrzebny minimum dodatkowy telefon:/

No co kto lubi. Mi wystarcza uchwyt. Karta potrafi i ładować tel i wypluwać światło. W tel i tidal I mapy i co tam chce.

A i u chińczyka można kupić sterowanie z BT do tel żeby klikać następna poprzednia i volume.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...