facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

DS5 - Sebek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
284 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 15:10

Witam,

Sprzęt czekał na montaż prawie pół roku,jednak się udało :)

Dorosłem chyba, ponieważ pierwszy raz nie przeznaczyłem 80-90% funduszy na niskie tony :wink:

Fabryczna jednostka sterująca + konwerter PB ALC-4

Wzmacniacz - Sinfoni Amplitude 50.4

Zestaw przedni - Focal PS165FX

Subwoofer - Excursion SHX-8D4

Sygnał z przednich kanałów fabrycznej jednostki doprowadzony do konwertera przewodami ekranowanymi (może na wyrost ale bezpieczniej w psychice), konwerter przy wzmacniaczu w bagażniku. Remote z podświetlenia schowka w podłokietniku.

Załączony plik  a3.JPG   80,35 KB   198 Ilość pobrań

Załączony plik  g1.JPG   106,91 KB   184 Ilość pobrań

Załączony plik  g3.jpg   83,98 KB   169 Ilość pobrań

Zasilanie wzmacniacza 25mm2 OFC, masa z karoserii, dodatkowa masa z akumulatora do karoserii 35mm2.

Jeszcze przed montażem pojawił się pomysł dodatkowego wzmacniacza, więc przy okazji rozebranego auta na tył trafił dodatkowy przewód 25mm2. Klema musiała być zmieniona, oryginalna zaciskowa bez możliwości podłączenia dodatkowych odbiorników.

Załączony plik  b1.jpg   98,15 KB   149 Ilość pobrań

Drzwi przednie wygłuszone matami GMS 07 C3 LUXARY, na to dodatkowa warstwa Dynamat, tapicerka GMS 07 plus pianka kauczukowa z klejem 6mm. Duże otwory w drzwiach dostały po 5 płaskowników w celu usztywnienia przed położeniem mat, brakło czasu i siły na pełne wypełnienie aluminium...

Na chwilę obecną wysokotonowce trafiły na deskę w obudowach dostarczonych przez producenta, docelowo będą w słupkach.

Załączony plik  d1.JPG   141,54 KB   152 Ilość pobrań

Załączony plik  d2.JPG   212,08 KB   154 Ilość pobrań

Załączony plik  d3.JPG   190,24 KB   140 Ilość pobrań

Załączony plik  d4.JPG   175,64 KB   145 Ilość pobrań

Załączony plik  d5.jpg   206,58 KB   117 Ilość pobrań

Załączony plik  d6.JPG   153,62 KB   122 Ilość pobrań

Załączony plik  d7.JPG   118,08 KB   135 Ilość pobrań

Załączony plik  d8.JPG   104,51 KB   136 Ilość pobrań

Załączony plik  d9.JPG   109,22 KB   135 Ilość pobrań

Pod siedzeniem pasażera znaduje się tunel wypełniony styropianem, w jego miejscu zmieściła się skrzynia o pojemności 11,5 L co dało 10,5 NETTO po odjęciu głośnika.

Załączony plik  e1.JPG   127,27 KB   119 Ilość pobrań

Załączony plik  e2.JPG   122,27 KB   120 Ilość pobrań

Załączony plik  e3.JPG   112,51 KB   117 Ilość pobrań

Załączony plik  e4.JPG   112,02 KB   116 Ilość pobrań

Załączony plik  e5.JPG   87,96 KB   146 Ilość pobrań

Załączony plik  e6.JPG   88,89 KB   112 Ilość pobrań

Załączony plik  e7.JPG   99,49 KB   129 Ilość pobrań

Całość na chwilę obecną się wygrzewa, przód cięty na wzmacniaczu - 30Hz, sub ok 80 - 90Hz

Jak trochę pogra będę się bawił w strojenie, na chwilę obecną brzenie bardzo mi się podoba, choć brakuje trochę niskich tonów...

A muzyka - od jazzu przez D'n'B po HH

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2423 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 15:22

A to tu wylądował ten sinfoni o ktorym kolega "Zed" wspominał:P nie jest to taki jak moje maleństwa ale moze podobny :)
Wracając do instslacji wyglada na duzo przemyślanej i dobrze wykonanej roboty :)
Jedyne co mi tu nie pasuje to ten konwerter pb
:D
Az sie prosi o jakis dsp przy tak fajnych klockach:) pewnie i na to przyjdzie czas
Nie mniej jednak gratuluję i gorąco kibicuję!!!! :D
Któż to wie :)

#3 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 15:30

Dziękuję, przemyślane było bo nie miałem czasu na instalację tylko ciągle o niej "móżdźyłem"

A co do Sinfoni to jest ze mną od 2010 roku, więc to chyba nie o tym była mowa (choć nie znam tematu)

Do DSP daleka droga, ale nie mówię nie...

#4 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2423 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 16:07

A to zle skojarzyło mi sie, kolega Zed wspominał ze miał model jak moje 60.1 high definition sprzedał I ze nie długo pojawi się u nas w dziale nasze instalacje :P
Jak oceniasz swojego sinfoni?

#5 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 16:27

Na pewno jest bardzo szczegółowy i ma łagodną i ciepłą góre, pomimo tego że nie ma przewagi mocowej nad głośnikami (77 RMS zgodnie z testem dołączonym do wzmacniacza) super kontroluje wooferki, a kick jest bardzo mocny. Po podłączeniu przodu kolega szukał suba pod siedzeniami - znał plany i nie chciał uwierzyc, że tak nisko i czysto jednocześnie mogą zejść głośniki w drzwiach.

#6 mikh

mikh
  • Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 17:00

Posłuchamy na łódzkich spotach?

Astra H 1.8

#7 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 17:04

Jeszcze nigdy nie byłem głownie z tego samego powodu co odwlekanie instalacji, absolutny brak czasu, ale może kiedyś sie wybiorę :)

#8 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 641 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 17:58

Hello.

Gratuluje pomysłu z subem pod siedzeniem- na pewno bas jest już  w kabinie i bedzie miał bliżej do "deski"  :-) Ta siateczka jest mu chyba nie potrzebna.

Podoba mi sie zwłaszcza mega proste i estetyczne mocowanie zwrotnic i wzmacniacza.

Jeżeli chodzi o drzwi to bez problemu wykonałbyś pełne oblachowanie zamiast jakiś pasków .Banalnie prosty kształt do zrobienia. 

I jak widać na fotce jeden zbyt mocno wkręcony wkręt wygina resor.Takie niby nic i nie jest to żaden problem  ale warto poprawić i dać śruby zakończone na  płasko a nie stożkowo .

Powodzenia w dalszej walce .

#9 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 18:30

Obawiam się, że prędzej czy później ktoś wciśnie coś pod siedzenie, a i tak nic nie widać i maskownica nie przeszkadza.
Co do mocowania masz rację, dopiero po podpowiedzi to zauważyłem, będę musiał poprawić.

#10 PanJanusz

PanJanusz
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 19:02

Bardzo fajnie i z pomysłem wykonana instalacja :) Tak samo jak Rożkowi, mi też się ten konwerter rzucił w oczy, ale widzę, że tak samo jak u mnie - wszystko w swoim czasie :D Sub pod siedzeniem bardzo fajnie zrobiony - dość sporo raczej nieużywanego miejsca znalazło zastosowanie :D

#11 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 19:13

Prawdopodobnie pod siedzeniem kierowcy byłby identyczny, jednak tam ulokowany jest mechanizm hamulca postojowego, który zajmuje cała przestrzeń...
Tak czy siak w głowie siedzi mi juz sub do bagażnika, bo niby przyjemnie ale nerki nie podskakują... Do tej pory najmniejszy sub jakim dysponowałem to 12" w br, wiec jest niedosyt...

#12 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10853 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:16

Czy subwoofer pod siedzeniem to taka fajna i ułatwiająca zestrojenie sprawa bym się nie zgodził, bo akurat subwoofer im dalej tym lepiej , gdyż fala dźwiękowa  jest jaka jest  :wink:

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#13 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 22:06

Ze strojeniem będą schody jak pójdzie "prawdziwy" sub do bagażnika, no ale wszystko sie okaże.
Może tego warto bedzie wtedy przyciąć tez od dołu, żeby grał tylko w przedziale np. 50-100Hz?

#14 Amnes

Amnes
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 00:00

subwoofer im dalej tym lepiej , gdyż fala dźwiękowa  jest jaka jest 

W samochodzie nie ma pełnej fali niskiej częstotliwości (<100Hz) - takie cuda występują jedynie na otwartym polu, ze 20m od pełnopasmowych kolumn.

Może tego warto bedzie wtedy przyciąć tez od dołu, żeby grał tylko w przedziale np. 50-100Hz?

Podfotelnik pewnie i tak jest ograniczony akustycznie pod względem pasma przenoszenia od dołu ze względu na małą komorę, więc elektrycznie raczej nie będziesz go musiał dodatkowo ciąć.

Powyższy post napisałem w oparciu o wiedzę i doświadczenie posiadane w momencie jego pisania. Post może zawierać opinie. Jeżeli zawiera nieprawdę - proszę o sprostowanie. Nie obrażam się i zawsze chętnie poznaję nowe teorie i odmienne doświadczenia praktyczne.

#15 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2423 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 01:44

w uk 90% zawodniczych aut ma suba z przodu przeważnie schowek bądź pasażera nogi słuchałem kilku aut z takim montażem powiem szczerze sam rozważam takie rozwiązanie u siebie :)

#16 bogus1984

bogus1984
  • SCA Team
  • 5206 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 06:49

Całość na chwilę obecną się wygrzewa, przód cięty na wzmacniaczu - 30Hz, sub ok 80 - 90Hz

brakuje trochę niskich tonów...

Hmmm, dziwne, bardzo nawet...

#17 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:33

Dlaczego dziwne? 8" w zamkniętej budzie gra fajnie ale nie zchodzi zbyt nisko, co prawda okres falującego dachu jest juz za mną ale brakuje trochę szarpania "po płucach".
Co do cięcia, to przód od dołu cięty a sub od góry, bo w sumie mało precyzyjnie napisałem.

#18 saltech

saltech
  • Użytkownik
  • 962 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:43

Dziwne bo przód za nisko a sub za wysoko ;)

#19 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 11:43

Co do suba to zmienię na pewno, a przód gra bez żadnych trzeszczen tapicerki i czegokolwiek, na ucho nie przeszkadza mu tak niskie cięcie, ale może faktycznie zmienię na 50Hz bo poniżej tej wartości i tak nic nie odtworzy wiec może szkoda męczyć głośniki.

#20 bogus1984

bogus1984
  • SCA Team
  • 5206 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 11:46

Spróbuje wyjściowo 60 Hz przód i podobnie suba.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych