Skocz do zawartości

Zwrotnica pasywna


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dodam że są to bardzo uznane i często wykorzystywane tweetery :)


Po jakim czasie grania ze średnią głośnością  w systemie w drożnym  ok 80W na kanał, cięcie załóżmy  3,5 khz / 12 db takiego tweetera  jego cewka oraz punkt FS może  osiągnąć nominalne parametry w  takim głośniku ?? 

5 minnut, a może 30 minut ?? 

 

Dla porównania robiłem pomiary głośników bez ferrofluidu i takiego " problemu " nie miałem,  a więc tweeter / system gra od strzału i teraz w lecie i grał w zimie ( jadąc do pracy siedzę w aucie od 20-30 minut)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że są to bardzo uznane i często wykorzystywane tweetery :)

Po jakim czasie grania ze średnią głośnością  w systemie w drożnym  ok 80W na kanał, cięcie załóżmy  3,5 khz / 12 db takiego tweetera  jego cewka oraz punkt FS może  osiągnąć nominalne parametry w  takim głośniku ?? 

5 minnut, a może 30 minut ?? 

 

Dla porównania robiłem pomiary głośników bez ferrofluidu i takiego " problemu " nie miałem,  a więc tweeter / system gra od strzału i teraz w lecie i grał w zimie ( jadąc do pracy siedzę w aucie od 20-30 minut)  

 

Zagrzeją się od systemu nagrzewania wnętrza a nie od normalnego poziomu odsłuchu  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa w ten deseń :)

 

To jeszcze inna rzecz która mnie nurtuje - manual dla tych głosników podaje FS ok 800 hz, 2 pomiary robione u mnie 2 różnych kpl w temp pokojowej 20 stopni wskazywał ok 1500 hz, to samo u kogoś innego zupełnie w innym mieście, innego zestawu tego samego modelu.

 

Dopiero wystawienie ich na działanie wyższej temperatury ( np zostawienie na słońcu w osadzone w słupku + nagrzane wnętrze ) powodowało spadek FS do ok 900 Hz .

 

Skoro tak - to  : Czy to producent coś " przekłamuje " w swych manualach, czy może mierzą je w innej temperaturze niż te 20 stopni, a może mierzą je po iluś tam godzinach słuchania z wyższym poziomem ?? 


moje przemyślenia są raczej skierowane na aspekt brzmienia, niż uszkodzenia głośnika w niskiej temperaturze ( niskiej to pojęcie względne, bo np te + 5 czy + 10 to nie tak chłodno przecież ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tez z definicji mocno nieliniowe

Czy mógłbyś rozwinąć tą myśl ?

 

 

 

i 10 % uzytkowników CA :wink2:

co jest wymogiem aby w grupie tych 10%  znaleźć się ?

 

 

 

Można rzec zasłużony gość :hyhy:

 zastanawia mnie czy to jest kpina , drwina , czy pochwała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dla Trucka :P

 

 

Mirek już Tobie dziś raz zwróciłem uwagę na Twoje mocno dyskusyjne "poczucie humoru".

Gwoli ścisłości nigdy nie używałem żadnego zabezpieczenia na tw, i ...wszystkie żyją.

Powiem więcej żaden głośnik w moim samochodzie nie został uszkodzony (poza wadliwą serią STX, które można powiedzieć padały same z siebie).

Więc powiem wprost... Wypraszam sobie takie debilne uwagi i albo przyjmiesz to do wiadomości albo skończy się jak to zwykle bywało w dyskusji ze mną, gdy ktoś był głupio-mądry...

Śmierdzącym bąkiem ... Jeśli masz ochotę to zapraszam do dywagacji.

 

 

Truck mógłby podlaczyc do zwrotek przednie reflektory... pewnie i tak oślepiałby wszystkich

 

 

Tobie zaś Pawełku wyjaśnię ,że od dłuższego czasu mój system jest pędzony dwoma skromnymi wzmacniaczami o mocy nominalnej 2x50 watt, bez subwoofera. Prościutki jak kij 2 way.

Ale widzę , że i z tak mizernych mocy można wykrzesać temat na... odpalenie reflektorów.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Musisz zapytać Marine , co takiego się stało ze Cię wyróżnił.
skoro podniosłeś temat to pytam Ciebie. Tak chyba wygląda normalna konwersacja ?

 

 


pełna świadomość

Pytałem w tym kontekście

 

 

 


Napisz czego nie rozumiesz w określeniu nieliniowe.

Przekładając ten termin na normalne życie to milicja czasem badała to zjawisko , ale czy tak samo ma się to w zwrotnicach ?

Tak wiem może jest to banalne, ale chcąc zaczynać czegoś naukę warto układać sobie wszystko od początku. Chodź widzę że żarówka to już wyższa szkoła kiszenia ogórka   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro podniosłeś temat to pytam Ciebie. Tak chyba wygląda normalna konwersacja ?

Więc dla mnie nie zrobiłeś w tym temacie nic , jedynie zadałeś pytanie .

Blisko 20 wypowiedzi w temacie udzieliły inne osoby . Nie ma w tym żadnego Twojego czynnego udziału.

BULII ładnie temat rozbuchałeś :rotfl:

 

 

 

Przekładając ten termin na normalne życie to milicja czasem badała to zjawisko , ale czy tak samo ma się to w zwrotnicach ?

 

Tak wiem może jest to banalne, ale chcąc zaczynać czegoś naukę warto układać sobie wszystko od początku. Chodź widzę że żarówka to już wyższa szkoła kiszenia ogórka

Zaczyna sie jak w temacie z kablami , dwa razy pytałem czego nie rozumiesz , wtedy skończyło się na kwiatkach a teraz z nosem w ogórkach .

 

Wiec chyba pora zacząć pisać nowego FAQa

Aby odtworzyć muzyke zgodnie z informacją zawarta w nośniku należy zwracać uwagę na kazdy element toru audio który temu sluży . Dlatego jednym z najistniejszych parametrów cechujących urządzenia do odtwarzania dzwieku jest pasmo przenoszenia i liniowość w odtwarzanym paśmie .

Dla finalnego efektu jest zupełnie obojętne na jakim etapie ta nieliniowość wystąpi , w elektronice , głośniku czy zwrotnicy . Jeżeli do budowy zestawu głośnikowego użyjemy elementów o ch nieliniowej w szeregu z przetwornikiem , to raczej nie uzyskamy liniowej odpowiedzi w pelnym zakresie tego sygnału . Elementy nieliniowe stosuje sie w obwodach kompensacyjnych , ale raczej nie dotyczy to zestawów głośnikowych czy ich podzespołów ( zwrotnic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Więc dla mnie nie zrobiłeś w tym temacie nic

 

 


Nie ma w tym żadnego Twojego czynnego udziału.

 

 


jedynie zadałeś pytanie .

PRZEPRASZAM ŻE W TEJ DZIEDZINIE JESTEM LAIKIEM I SZUKAM ODPOWIEDZI NA PYTANIA (może czasem i głupie)

 

i szkoda że mnie nie stać na Twoje odpowiedzi

Bisnes to biznes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

PRZEPRASZAM ŻE W TEJ DZIEDZINIE JESTEM LAIKIEM I SZUKAM ODPOWIEDZI NA PYTANIA (może czasem i głupie)

I dalej na swoją wydumaną nutę .

Pytanie było normalne , ale sam twierdzisz , ze do wyjaśnienia stosowania żarówki nie wniosłeś nic i tu się w zupełności zgadzamy.

 

 

i szkoda że mnie nie stać na Twoje odpowiedzi

Bisnes to biznes

???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapytać Marine , co takiego się stało ze Cię wyróżnił.

Zadał jedno pytanie w temacie sprzed 4 lat i poszła sensowna dyskusja. Miałem pozytywne intencje więc nie ma się o co spinać  :kijemgo:

 

Idąc dalej znów czytałbym tematy w stylu "mam głośniki podpięte pod radio i tube ze wzmakiem VK. Jak podbijam bass na maxa to charczy i się wyłącza...", albo przepinam kable na włączonym silniku i słyszę pracę alternatora..."

Edytowane przez Marine_4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadał jedno pytanie w temacie sprzed 4 lat i poszła sensowna dyskusja. Miałem pozytywne intencje więc nie ma się o co spinać :kijemgo:

 

Rozumiem intencje , ale tu chyba jednak coś innego napisałeś

 

 

BULII ładnie temat rozbuchałeś :rotfl:

 

 Co chyba oznacza coś innego niż bierne zadanie pytania.

 

 

 

Czy autor "inspiracji" otrzymał wszystkie odpowiedzi odnośnie użycia żarówki jako zabezpieczenia obwodu tweetra ? Czy coś jeszcze wymaga objaśnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeprosiłem że zadałem pytanie ... :zalamany: 

 

i kolega mógł napisać - BULII TY LAIKU PYTANIEM ZACHĘCIŁEŚ DO ROZCHULANIA TEMATU ... (albo coś w tym stylu) Czy ta forma Panie nakamichi jest trafna ?

 

 

szkoda że zamydlenie ironiczną nadinterpretacją narracyjną ciągle góruje :zalamany:

 

 

 

 


Czy coś jeszcze wymaga objaśnienia ?
a czy odpowiedział Pan Panie na zadane pytanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolega mógł napisać - BULII TY LAIKU PYTANIEM ZACHĘCIŁEŚ DO ROZCHULANIA TEMATU ... (albo coś w tym stylu) Czy ta forma Panie nakamichi jest trafna ?

Sprawdzisz kiedyś :wink:

 

a czy odpowiedział Pan Panie na zadane pytanie ?

Ja tak , w takim zakresie jak zadano pytanie , czyli po co tam jest żarówka i "bardzo złożone" pytanie o nieliniowość , co było jedynie skutkiem mojego wpisu w celu rozruszania tego zastygłego tematu :) .

 

Po raz kolejny proszę o sensowne merytoryczne pytanie, lub potwierdzenie wyjaśnienia tematu , aby uniknąć podobnych przepychanek w kolejnych wątkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno - parę albo paręnaście miesięcy temu spotkałem się z przypadkiem żarówki w zwrotnicy chyba właśnie na tym forum. Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej, więc wpisałem w google hasło, prawdopodobnie tylko po polsku i otrzymałem bardzo dużo rzeczowych informacji - temat nawet w polskim internecie był wielokrotnie omawiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mnie dziwi jedno - parę albo paręnaście miesięcy temu spotkałem się z przypadkiem żarówki w zwrotnicy chyba właśnie na tym forum. Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej, więc wpisałem w google hasło, prawdopodobnie tylko po polsku i otrzymałem bardzo dużo rzeczowych informacji - temat nawet w polskim internecie był wielokrotnie omawiany.

nie tylko ten :)

proponuję zamknąć forum bo wszystko można znaleźć w sieci

a już na pewno na takim poziomie jaki potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...