Skocz do zawartości

Zwrotnica pasywna


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono użytkowników :P

Nie od dzisiaj wiadomo, że oryginalne zwrotnice dołączane do zestawów głośnikowych (w moim przypadku Vibe BlackAir6) są powiedzmy nie najwyższych lotów więc postanowiłem coś z tym zrobić...a, że pojęcia za wielkiego jak się za to zabrać nie mam tak więc zwracam się z prośbą o doradzenie co, jak i na co przelutować aby zagrało należycie (bez żadnych pomiarów bo to nie ta liga cenowa, a i możliwości za wielkich tutaj nie mam)

dla ułatwienia dołączam zdjęcie :P

http://images35.fotosik.pl/128/e67a59e76f854086m.jpg

ten środkowy kondensator ma oznaczenie 10uF 100V na zdjęciu coś słabo wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez pomiarów to raczej ze zmienianiem wartości się nie baw. No chyba ze będziesz experymentowal na ucho. Można pozmieniac co nieco z cheap chinese shit na a little bit more expensive chinese shit :P Zwlaszcza jeśli chodź o kondek w torze tweetera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pozmieniac co nieco z cheap chinese shit na a little bit more expensive chinese shit
o to mi mniej więcej chodzi ale trzeba mi powiedzieć co dokładnie i na co mam zmienić...bo troszkę nie wiem co i jak :wstyd:

 

[ Dodano: 2010-03-18, 20:06 ]

No chyba ze będziesz experymentowal na ucho
na to mam za mało doświadczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa wymienić kondek dla ... dla uspokojenia własnego sumienia . Zwrotka jest zrobiona z "odpowiedniej" jakości elementów i ciężko będzie ją ulepszyć za kilka zł . Wymiana na np.Jantzena za 8zł , nie ma sensu , bo ciężko to będzie usłyszeć . Gdyby tam siedział bipolar (na tweeterze) to gra warta by była świeczki , a tak zmienisz , bo zmienisz ale czy usłyszysz ? Możesz tego elektrolita podmienić na "lepszego" (jantzen 10uF kosztuje za szt. 17zł ) ale może zbieraj lepiej na inny tweeterek , bo ten Vibe jest ... "denerwujący" :P

 

PS: ładowanie tam mundorfów po 50zł chyba nie wchodzi w grę co? :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie tam mundorfów po 50zł chyba nie wchodzi w grę co? :wstyd:
jak najbardziej wchodzi....koszta powiedzmy do 30f czyli tak na oko ze 150zł :P
ale może zbieraj lepiej na inny tweeterek , bo ten Vibe jest ... "denerwujący" :P
cały system idzie do wymiany ale to na wakacje jak będę w Polsce tam bedę miał okazję pewnie posłuchać kilku systemów (może na jakiś spot uda mi się zajechać) to będę wiedział w którą stronę się kierować bo narazie to w tych lepsiejszych to by było po omacku A tymczasem chcem coś zrobić z tym zestawem o ile się da :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy ma ktoś linka z tutrialami jak zrobić jakieś zwrotnice pasywne mogą być jakieś najłatwiejsze zwrotki

 

??????? Tutorial ?? Hmm.. Jeśli ogarniasz elektronike to tutorial niepotrzebny. Jeśli nie ogarniasz - stosujesz gotowe rozwiązania. Jeśli nie znajdujesz gotowych rozwiązań - to experymentujesz. Na początek polecam poszperac za programami na PC - np speaker workshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie planujesz zmianę systemu na wakacje , to po prostu przeczekaj na tym co masz. Jak inni zauważyli na tych klockach nie zauwazysz różnicy , zwłaszcza ze jak mówisz nie masz doświadczenia.
problem w tym że ja lubię zmieniać i testować :P a do wakacji jeszcze tyle czasu... :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co niby nie wyrazny :D czyli 10µF wymień na MKT na początek, i bezpiecznik zewrzyj jak Radosław prawi, a z wartościami bym ( na razie nie kminił ) wątpie byś cos osiagnął zamieniając bioplara na lepszy ale...placebo bywa ... niesamowite :P .

hmmm...zwrota dziwna jezeli te rezystory robia za L-pad to nie kumam dlaczego wszystkie mają po 1,5 Ω :P .

 

Radzio ...teraz to Ty jesteś.... stary pryk :wstyd: , stary jak moje wzmaki :P czyli.... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi tak - co chcesz osiągnąć ? Bo przed takim zabiegiem trzeba sobie jasno określić co chcemy uzyskać.
w możliwie najprostszy sposób poprawę brzmienia systemu...jak ktoś już napisał wysokich lotów nie jest a podobno zwrotnice to pięta achillesowa takich zestawów wiec dopytuję mądrzejszych odemnie w tym temacie o to co i jak pozmieniać aby przestała nią być...w granicach rozsądku oczywiście :wstyd:

 

[ Dodano: 2010-03-18, 20:46 ]

i bezpiecznik zewrzyj jak Radosław prawi
możesz to rozwinąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowując: 10uF 100V wymieniać czy zostawić tak jak jest, 475J 250V co z nim i co z tymi rezystorami o których pisał wasylwek?

Nie znam tego vibe :P dlatego trzeba by sobie rozrysowac cały ekaktryczny schemat jej zwrotki i pomysałoby sie głębiej.

Wymień ten kondensator i tę małą żółtą "pastylkę" zewrzyj lutownicą .

Obawiam sie , żę inne zabiegi trochę (bez urazy) przerastają Cię.

 

P.S. to nie ta "liga" by az tak ...szaleć :P oczywiście popieram kombinacje...sam je stosuję :wstyd: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malucha ciężko ferrarke zrobić :wstyd: ( przepraszam za dosadne porównanie ). Ale jeśli ktoś chce poexperymentowac i nieco się nauczyć ( także na błędach ) to czemu nie. Dla porownania możesz no zakupić kondek polecany ja i jakiś najtańszy za 50gr i ..słuchać :P

 

[ Dodano: 2010-03-18, 22:10 ]

ja bym jej nie tykał ale jak chce i ma kasę ...kto bogatemu zabroni ?
znaczy się nie jest wcale zła i niewiele zdziałam prostą wymianą elementów na lepsze?

 

dokładnie tak :P Zmiana parametrów to już wyższa szkoła jazdy poparta wiedza i zapleczem pomiarowym ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie , żę inne zabiegi trochę (bez urazy) przerastają Cię
może nie tyle mnie przerastają co nie mam doświadczenia...najwyżej coś pójdzie z dymem i tyle...kupie nowe, ale nie popsuje tylko ten co nic nie robi więc innej opcji nie mam :wstyd: jakieś propozycje na jaki konkretnie zmienić ten kondek (czego dokładnie mam szukać i jakich firm)

 

[ Dodano: 2010-03-18, 21:14 ]

Zmiana parametrów to już wyższa szkoła jazdy poparta wiedza i zapleczem pomiarowym ..
zgadzam się w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tak jak pisałem możesz dla "spokojności" ducha że coś zrobiłeś dla poprawy dźwięku w swoim aucie wymienić te kondensatorki na "lepsze" . Kup np. Jantzeny o takich samych parametrach , wlutuj na miejsce starych i po sprawie .

 

PS: plusem będzie też obycie z lutownicą ...aaaa i jak się nią nie przypalisz przy tej robocie to robota się nie będzie liczyć :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja stawiam flachę jak ten kondek coś zmieni...a już na pewno nie w tweeter'ze :P
co wobec tego zrobić aby dźwięk się zmienił na plus...tylko mostek na tym zółtym "czymś" o oznaczeniu 475J 250V ? :D
aaaa i jak się nią nie przypalisz przy tej robocie to robota się nie będzie liczyć :P
zapamiętam :D

upsss....chyba chodziło o tą małą pastylkę obok tego kondka :wstyd: późno już i jej nie zauważyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...