Skocz do zawartości

[Audi Q5] Rozbudowa Audi Sound System czy jednak tragiczne B&O?


Ellah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukalem tematu o rozbudowie Q5 na forum, ale nie znalazlem :(.

Jak w temacie - jestem na etapie skladania zamowienia i w kropce co wybrac do dobrego audio. Odsluch tego B&O z 19 glosnikami mnie zalamal - gralo tragiczne, sama gora i srodek , zero praktycznie sceny, a te 3d to jakies pseudo - chyba zagluszalo fazy z innych glosnikow. Dosc powiedziec ze spodziewalem sie czegos extra za 4200 a nie takie byle co.

Pytanie wiec o pomoc i podpowiedz czy pchac sie w to g... czy zostawic tego stocka (Audi Sound System - 10 glosnikow, jakis amp i sub) - i za te kase cos wymieniac po kolei gdzies w Trojmiescie? CHyba ze ktos juz przerabial wlasnie stocka w Q5 i moze podpowiedziec prosze co wybral i jak wyszlo?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że ze świecą szukać samochodu który fabrycznie dobrze gra. Za 4200 kupisz dobry procesor albo wzmacniacz z dsp. Ja bym wziął najzwyklejsze nagłośnienie a potem sam coś zbudował. W Trójmieście jest audiomanufaktura, nie takie auta Michał robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałeś się czegoś ekstra za 4tyś? :D To jest pseudo B&O i nie stało nawet obok tych z audi a8. W większości nowych samochodów te sygnowane nagłośnienie jest sztucznie wykreowane przez procesor. Sam ostatnio testowałem wychwalane (w nowych samochodach, nie te stare) i nie powiem dosyć ciekawie to grało, wiadomo zachwytu nie było, ale myślę że zwykłego kowalskiego to zadowoli, natomiast wystarczyło wyłączyć w ustawieniach sztuczny efekt przestrzenny i grało to identycznie jak standardowe nagłośnienie. Ale nie oszukujmy się, przy dopłatach rzędu 2-4tyś do lepszego nagłośnienia, cudów nie będzie. Jeżeli ten B&O tobie tak nie podchodzi to weź zwykłe i moduj, jest dużo zestawów P&P, tylko nie spodziewaj się że zrobisz to za 4tyś.. liczył bym bardziej na okolice 15tyś z robotą jak sprzęt ma być nowy. Tylko najpierw zapytaj o gwarancję, bo słyszałem że różnie producenci podchodzą, np Toyota ponoć nie pozwala nic zrobić przy instalacji elektrycznej, pewnie przez układ hybrydowy. W Audi nie wiem jak jest, ale lepiej zapytać przed niż po. Bo się okaże że jednak lepiej dopłacić do tego B&O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw porozmawiajmy o pieniądzach - mając 4000 zł na audio w miarę nowym samochodzie, lepiej je sobie zostawić w portfelu. Z tego co pamiętam, to rozmowa zaczyna się od około 10 000 zł, na sprzętach z podstawowej półki, ale w uczciwie zaplanowanej instalacji: DSP, wzmacniacze, zestaw 2-3 drożny, subwoofer, montaż, strojenie, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szczurek1986 napisał:

Ano grzebią nie takie furmany :D

https://caraudio.basser.pl/en/audi/527-audi-sq8.html

Tak jak wspomniał khazarkwestia budżetu :D 

Kurde grubo ta audica. 2 wzmacniacze z dsp plus monoblok. Nie dało się tego zrobić na jednym dsp?

Same wzmacniacze z dsp to już z 12 tys plus głośniki i montaż to pewnie za całość grubo ponad 20 tys. Choć w sumie jak kogoś stać na takie nowe auto to i taka kwota nie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przemas1988 napisał:

Kurde grubo ta audica. 2 wzmacniacze z dsp plus monoblok. Nie dało się tego zrobić na jednym dsp?

Same wzmacniacze z dsp to już z 12 tys plus głośniki i montaż to pewnie za całość grubo ponad 20 tys. Choć w sumie jak kogoś stać na takie nowe auto to i taka kwota nie jest wysoka.

Nie wiem jaka tutaj była główna myśl... Ja w żaden sposób nie reklamujesz tego zakładu a po prostu wiem że dobrze na grzebali w takim audi :D 

dbdragjakieś głębsze doświadczenie ? Rozwiń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...