Skocz do zawartości

Po wymianie seryjnych głosników ....


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy polaryzacja jest również zgodna z głośnikami w tych drzwiach. To że lewa do prawej jest ok nie znaczy że do tyłu będzie zgodna, przez to możesz nie mieć basu. Najlepiej ustaw fader na przód i ewentualnie na lewą lub prawą stronę, jak będzie coś nie tak to bas powinien się polepszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymin89 napisał:

Pytanie czy polaryzacja jest również zgodna z głośnikami w tych drzwiach. To że lewa do prawej jest ok nie znaczy że do tyłu będzie zgodna, przez to możesz nie mieć basu. Najlepiej ustaw fader na przód i ewentualnie na lewą lub prawą stronę, jak będzie coś nie tak to bas powinien się polepszyć. 

Jest ciągle na przód ustawione bo tylny jeden glosnik harczy. Ale zawsze przód tylko ustawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mastiv napisał:

Proponuję sprawdzić wiązki dochodzące do głośników, bo one lubiły się psuć w oplach z tych lat.

Najlepiej odepnij tył i pokombinuj z samym przodem 

No nie wiem. Tył w sumie mogę odpiąć ale przewody raczej sprawne bo tak to by wogóle nie grał któryś z głośników jakby coś było nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie odnośnie samej instalacji kablowej. Przewody idące do głośników to są połączone bezpośrednio z wtyczką Iso do radia czy po drodze gdzieś są jeszcze wpięte ? Bo rozwazam żeby pociągnąć nowe przewody od głośników do radia (to raczej nie ma problemu ) , gorzej jak po drodze gdzieś jeszcze "wchodzą"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adasiuniunio napisał:

A jeszcze pytanie odnośnie samej instalacji kablowej. Przewody idące do głośników to są połączone bezpośrednio z wtyczką Iso do radia czy po drodze gdzieś są jeszcze wpięte ? Bo rozwazam żeby pociągnąć nowe przewody od głośników do radia (to raczej nie ma problemu ) , gorzej jak po drodze gdzieś jeszcze "wchodzą"....

Kiedyś tak miałem w Opelu że końcówka się przegrzewała gdy było zwarcie w któryś tylnych drzwiach. Najlepiej sprawdzić miernikiem na wtyczce ISO parami głośniki. Lub inną opcja bateryjka 9V i sprawdzić czy pary głośnikowe nią są pomieszane. 

Screenshot_2023-09-29-00-20-45-722-edit_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo opcja wogóle wypiąć w wtyczki ISO tylne głośniki... a miernikiem sprubuje popatrzyć przednie głośniki.... ile V, A, om powinno być przy jakiej głośności ? Nie sprawdzałem jeszcze głośników miernikiem i nie wiem jakie wartości powinny być przy max głośności itp .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Dziś zmieniłem na fabryczne głośniki. I powiem wam że różnica jest ogromna. Na fabrycznych jest bass , tweetery nie piszcza tak jak w tamtych. Znaczy bas może to za dużo powiedziane ale generalnie chodzi o to że tamte praktycznie nie grały , bass znikomy , piszczenie . Jednak wydaje mi się że to wina radia . Nie dał rady tamtych napedzic a fabryczne pewnie mają po 15w rms i spokojnie radio daje radę. Tak jak wcześniej pisałem , tylne głośniki wogóle wypialem z wtyczki ISO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tanie głośniki... Tweetery piszczą, pełno o tym w internecie. Prawda jest taka, że bez odpowiedniego wzmacniacza tego nie ogarniesz i tyle. 

 

Ja jak wymieniałem w starym aucie głośniki to też się zawiodłem bo grały gorzej niż fabryka. Dopiero po podpięciu pod wzmacniacz i wygłuszeniu było spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wygłuszenie mam zrobione i te exercusion sx6c grały w *UJ słabo. Może i wzmak by coś dał ale odradzano mi tutaj. Sugerowano że wina okablowania. Ale jak widać okablowanie jest ok. Tak jak wcześniej przypuszczałem - winne radio. Niedostateczna moc z niego płynąca.... Zostanę póki co na fabrycznych bo naprawdę jest dobrze no i wygłuszenie zrobione to napewno nawet na fabryce jest o niebo lepiej niż bez wygłuszenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adasiuniunio napisał:

No ale wygłuszenie mam zrobione i te exercusion sx6c grały w *UJ słabo. Może i wzmak by coś dał ale odradzano mi tutaj. Sugerowano że wina okablowania. Ale jak widać okablowanie jest ok. Tak jak wcześniej przypuszczałem - winne radio. Niedostateczna moc z niego płynąca.... Zostanę póki co na fabrycznych bo naprawdę jest dobrze no i wygłuszenie zrobione to napewno nawet na fabryce jest o niebo lepiej niż bez wygłuszenia 

Fabryczne głośniki w większości aut grają o wiele lepiej po wygłuszeniu. Dodatkowo zasilenie ich z jakiegoś słabszego ale jakościowego wzmacniacza i słuchanie muzyki z lepszego źródła niż fabryczne radio też może sporo zmienić. Zmiana fabrycznych głośników na tanie głośniki opłacalna jest tylko wtedy gdy fabryczne się uszkodzą a nie da się kupić takich samych w pełni sprawnych.

Sam od paru miesięcy męczę fabryczne 11 letnie głośniki 25W w mazdzie 3 wzmacniaczem o mocy 55W.

 

U mnie głośniki wyglądają tak: 

20220824_105735.thumb.jpg.591fe153aa3f7f4023de2390f8bad3f2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki pewnie nie mają parametrów do grania w pełnych drzwiach. Znajdź głośniki z dużym parametrem QTS. Głośniki oryginalne są specjalnie dostosowane aby grały bez wzmacniacza oraz w drzwiach bez wygłuszenia i dlatego jest lepszy bas. Wymiana głośników nie obejdzie się bez dołożenia wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

 

Podepnę się do tego tematu. 

 

Mam małe rodzinne auto Opel Zafira B.

Radio zostaje fabryczne DVD 90 NAVI.

Głośniki w przednich i tylnych drzwiach wymienione na Excursion SX-6M i SX-5M - jak widać bardzo budżetowo i jednak brakuje mi trochę "basu".

 

W aucie naprawdę jest mało miejsca. 

Często jeździmy w sześć osób plus wózek rok po roku.

Odpada skrzynia/tuba i normalny wzmacniacz. 

Chcę dołożyc jakiś mały wzmacniacz 4-kanałowy który wejdzie mi pod plastiki lub przedni fotel.

 

Mam fajny pomysł gdzie ulokować małe woofery ale chciałbym znać opinię fachowców.

 

Co myślicie o tych głośnikach?

HiFonics ZXM3 - głośniki średniotonowe, średnica 75 mm, moc RMS 125 Wat

Skopiowane z alle. Nie wiem czy można zamieszczać linki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...