Skocz do zawartości

Łączenie szerokopasmowca z tweeterem


Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla info gdy ktoś lubi czytać😄 teraz wiem dlaczego nikt nie zmienia oem Marka w nowszych lexach. Kupa problemów z tym. Strasznie hermetyczny jest to system, połączony z wieloma innymi systemami w aucie.

 

https://www.clublexus.com/forums/is-3rd-gen-2014-present/767753-stereo-input-amp-output-wiring.html?ispreloading=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Napisz po krotce gdzie leży problem.

 

BMW też ma skomplikowane systemy gdzie do niedawna nie dało się wyciągnąć czystego sygnału. Wszyscy grali po hi-input lub zewnętrznego źródła.

Nie wydaje mi się aby było nie możliwe podłączenie wzmacniacza OEM pod wspomniany przeze mnie V Twelve, i dołożenie wysokotonówek lub coaxów. 

Z jednym masz rację, żeby to ogarnąć trzeba kogoś kto się zna na obsłudze i ustawianiu tego typu urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku który podałem, ludziska zmagaja się wlasnie z "czystym" wyciągnięciem sygnału ponieważ sygnal z głośnika nie pracuje jak powinien ponieważ każdy głośnik jest cięty aktywnie itp. Dodatkowo jest jakiś problem z wlaczaniem/wyłączeniem całości. Wzmaki glupieja. 

W lexie spiete z oem wzmakiem są nawigacja/systemy radarowe/komunikaty o predlosci/i kilka innych. 

Wiesz, nie twierdzę że to jest niemożliwe ale tutaj trzeba kogoś z wiedzą. Nie chcę oddać auto paprokowi bo moge stracić gwarancje i kupę nerwów. Akurat gdzie mieszkam (uk) nie mam zaufania do lokalnych "audio-guru" . Może nastepnym razem jak będę w Pl porozgladam się za polecanym warsztatem na dolnym śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis troszkę się pobawilem😄

Wstepnie aplair 6 zostaja w aucie. Maja fajna sygnature na średnicy. 

 

Tanie 3fe22 są rowniez bardzo dobre. Choc tutaj granie raczej jest neutralne, mają więcej góry niz alpair.

 

Sprawdziłem rowniez tweeter musway mgy.2t . Obowiazkowo będę go łączył z alpair 6. Wydawalo mi się, że te dwa szerokopasmowce graja wystarczajaco na górze ale dopiero gdy uslyszalem musway to jednak jest to😄 Taka wisienka na torcie, wszystko fajnie wybrzmiewa, są smaczki.

 

Niestety nie dojechaly jeszcze cewki do mnie także alpair i musway musi poczekać chwile. Mam przeczucie że będą się dobrze zgywac.

 

Porobilem trochę "rzeźby" ażeby upchnąć tweeter w tym samym miejscu co "sredniak". Udało się, wszystko bedzie schowane w fabrycznym miejscu, tak jak chcialem pierwotnie.

20230825_141730.jpg

20230825_141801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że czekam na cewki to zabrałem się za wymianę wooferow w przednich drzwiach. Oj było zabway, cały dzień zeszło na dorabiane adapterow z mdf, wygluszanie drzwi folią noico 80mil i poskladanie tego do tzn kupy. Ekfekt końcowy na plus, choć szczerze spodziewałem się jakiegoś kicka i fruwajacych nogawek. Widocznie fabryczny wzmacniacz jest za słaby.

 

Foto wygluszenia fabrycznego w najbogatszej wersji lexa is z topowym audio ML 😄

20230826_104434_HDR.jpg

20230826_104425_HDR.jpg

20230826_104412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musway bardzo fajny wybór potrafi tłusto zagrać natomiast rozważ materiał dystansu bo MDF lubi pić wodę jeśli nie garażujesz lexa szybko będzie po nich co za tym idzie mogą uszkodzić kosz głośnika, jeśli już ma być drewno to sklejka porządna mniej pije albo ABS to rozwiązanie na lata.

20221008_114608.jpg

20221008_154858.jpg

20220102_095838.jpg

20220102_101002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój błąd. Dystanse zrobiłem oczywiście ze sklejki 👍 Zmęczony byłem jak to pisalem😄 dodatkowo pomalowalem czarna farbą. Powinno być ok.

 

Fabryczne glosniki lexa sa sporo większe. Otwór w drzwiach jest bardzo duży, do tego to taki otwór z uszami do montażu do drzwi. Zwykły okrągły dystans musway byłby o wiele za mały. Musi byc ręczna rzeźba😄

 

Tak sobie rozkminialem i przecież woofery w drzwiach też są aktywnie cięte dosyć wysoko jako że na najniższe rejestry odpowiada u mnie fabryczny subwoofer. Dlatego ten musway aż tak nie kopie. Warunki powinien mieć, wygląda bardzo solidnie😄 

Niestety muszę jeszcze raz zdjąć panel drzwi i podkleic ponieważ coś tam się odzywa podczas glosnego grania.

 

Dzis złożyłem tego alpair z cewka i musway z kondem mundorf evo którego miałem w domu. Cięcie na 6200 wyszło wg porady kolegi. Gdybym miał wiecej cewek i kondow, pokombinowal bym jeszcze. Kupować kilku zestawów nie będę. Gra to wg mnie dobrze z plusem😄. Napewno lepiej niż oryginał który siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zabawy. Meczylo mnie to że nowe woofery są gleboko w drzwiach zamontowane i jest przerwa do tapicerki. Zrobilem dodatkowy adapter 18mm i kupilem tunel z gąbki zamknięto komórkowej. Efekt natychmiastowy, musway gra jeszcze lepiej, schodzi niżej i słychać go bardziej wewnątrz auta a nie w tapicerce. Klient zadowolony z małego upgrade😄

 

Za tydzień faital dostanie dedykowaną cewke(jednak kupiłem cewke i nowego konda) i sprawdzę go z tweeterem. Będę mial porównanie do markaudio.

 

Zaczynam się wkrecac w tę zabawę😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...