Skocz do zawartości

Głośniki dwudrożne że zwrotnicą, a wzmacniacz DSP.


pkol07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Ostatnio posłuchałem osób z forum i zrezygnowałem ze zbieraniny słabych głośników i jednak postawiłem na zestaw dwudrożny, a marzy mi się taki:

https://www.crutchfield.com/S-uWgYplMM3bT/p_210HYB62/Morel-Hybrid-62.html

Lub

https://www.crutchfield.com/p_210VIR602/Morel-Virtus-602.html?tp=105

Lecz nie wiem jaki wzmacniacz kupić...

Chciałbym z DSP, jednak nie wiem jak trzebaby to podłączyć, by nie pomijać zwrotnicy. Podobno samą zwrotnicą można ustawić opóźnienia między wooferem, a wysokotonowym.

Jak to jest i jaka jest najlepsza opcja podłączenia.

Myślałem o tym wzmacniaczu DSP:

https://www.ecaraudio.eu/hifonics-thor-trx6006dsp-p-1303.html

ale nie wiem czy jego jakość jest dobra.

Jeszcze jest opcja:

https://www.audiosklep.pl/hertz-hcp-4dk-p12180

 

Wstrzymuje się z zakupem, bo wolę doradzić się kogoś obeznanego w temacie. PS słucham głównie muzyki elektronicznej ale również tej z vocalem.

Czy da się jakoś podłączyć dwudrożny ze zwrotnicą do dsp, żeby był lepszy efekt? Ewentualnie jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, pkol07 napisał:

Chciałbym z DSP, jednak nie wiem jak trzebaby to podłączyć, by nie pomijać zwrotnicy.

Zaletą DSP jest to, że dobierasz konfigurację cięć głośników pod auto a nie bazujesz na zwrotnicy, która spowoduje inne brzmienie w zależności od auta/aplikacji.

 

 

4 godziny temu, pkol07 napisał:

Podobno samą zwrotnicą można ustawić opóźnienia między wooferem, a wysokotonowym.

Nie można. Lepsze zwrotnice pozwalają na regulację poziomów, wypasione pozwalają na zmianę cięć. Nigdy czasów. Zwrotnicę można ew. zmodyfikować pod bi-amp i wtedy z poziomu DSP ustawić czasy osobno.

 

Możesz pójść w zestaw odseparowany cięty pasywnie + DSP dla czasówki lewa/prawa na początek, aby zaznajomić się z możliwościami, natomiast do rozwiązania absolutnego temu daleko. Fabryczna zwrotnica zawsze będzie Cię ograniczała jeśli chodzi o możliwości strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co będzie najlepszym rozwiązaniem? Podłączyć głośniki pod wzmacniacz bez dsp ale ze zwrotnicami? Sam wzmacniacz ma znaczenie dla jakości dźwięku ale wzmacniacz DSP będzie cztery razy droższy, jeśli chcę dotrzymać jakości głośników. Co o tym myślicie? Jak najlepiej to zrobić?

 

//

Najważniejsze pytanie jakby ktoś mógł powiedzieć mi czy ten stosunek sygnału do szumu wzmacniacza Hifonics 90db będzie odczuwalny na głośnikach 91db? Jaka duża różnica będzie w tym jednym decybelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pkol07 napisał:

Najważniejsze pytanie jakby ktoś mógł powiedzieć mi czy ten stosunek sygnału do szumu wzmacniacza Hifonics 90db będzie odczuwalny na głośnikach 91db? Jaka duża różnica będzie w tym jednym decybelu?

Te dwa parametry nie mają ze sobą nic wspólnego. Jeden określa (jeżeli dobrze Cię zrozumiałem) skuteczność głośnika, a drugi "stosunek sygnału do szumu tła" czyli stosunek siły sygnału(muzyki) do szumów tła. Upraszczając świadczy w jakiejś mierze o jakości wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. z innego twojego wątku:

Finalnie wszystko odwołałem.

Kupiłem https://sklep.magicauto.pl/p/165/7308/audison-ap-f89-bit-wzmacniacz i zamierzam umieścić go pod siedzeniem pasażera, łącząc optykiem. Mniej więcej będę w stanie ustawić go ale przydałoby się profesjonalne ustawienie z mikrofonem.

 

... następnie ...

7 godzin temu, pkol07 napisał:

Myślałem o tym wzmacniaczu DSP:

https://www.ecaraudio.eu/hifonics-thor-trx6006dsp-p-1303.html

ale nie wiem czy jego jakość jest dobra.

Jeszcze jest opcja:

https://www.audiosklep.pl/hertz-hcp-4dk-p12180

Właściwie, to co Ty kombinujesz?

Sprzedałeś czy oddałeś do sklepu tego Audisona DSP?

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że kolega z Amsterdamu wie że w kościele dzwonili ale nie wie w którym. 

 

Moja rada, odłóż trochę kasy i jak będziesz w kraju to oddaj samochód do specjalisty w Twojej okolicy uprzednie robiąc z nim termin- większość nie ma wolnych terminów z dnia na dzień.

Piszę to dlatego że chcesz wydać dużo pieniędzy na sprzęt, którego nie będziesz umiał ustawić a przez forum nie koniecznie da się Tobie pomóc. Szkoda by było gdybyś utopił sumę X a nie był zadowolony z grania i ciągle coś zmieniał i się frustrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że macie rację...

Oddałem wzmacniacz Audisona, bo się rozłączał w trakcie konfiguracji, a tak poza tym w radiu jest uszkodzone wyjście optyczne. Teraz będzie podłączone po RCA. Ciągle jakieś problemy... Tak, jestem już sfrustrowany i teraz zastanawiam się czy po prostu nie zastosować najprostszego rozwiązania, czyli ten wzmacniacz Hertza i zestaw dwudrożny. Nie mam jak oddać auta, bo dojeżdżam nim do pracy :/ Muszę zrobić to sam, tylko doradzcie proszę jaki sprzęt do tych moreli, ewentualnie coś naprawdę dobrego jakościowo pod muzykę elektroniczną z ładną górą, która nie będzie kaleczyła uszu jak focal z aluminiową kopułką. Miałem iss 165 i góra była zdecydowanie za ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale w ogóle Ciebie nie kumam. "Szamoczesz" się z myślami co, jak, zamiast przysiąść kilka-kilkanaście godzin i poczytać jak to wszystko mądrze poskładać skoro nie chcesz(nie możesz) oddać komuś auta. Nie myślałeś o używkach skoro zaczynasz ? Masz na ten moment chyba z 5 wzmacniaczy mosconi z dsp na giełdzie i to nie daleko Ciebie a i nie jeden Match PP by się znalazł. 

A tak w ogóle to twoje radio nie ma wbudowanego dsp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtus i to w wersji 2-way nie jest jakimś super zestawem, jeśli możesz sobie pozwolić to pomyśl nad Hybrid.

Do zasilenia tego może warto by było coś zimniejszego, Helix np. Tutaj masz również spore pole do popisu, ja bym tu widział coś pokroju C- Four. Ewentualnie i piec tez Morela, nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymin89 napisał:

Virtus i to w wersji 2-way nie jest jakimś super zestawem, jeśli możesz sobie pozwolić to pomyśl nad Hybrid.

Do zasilenia tego może warto by było coś zimniejszego, Helix np. Tutaj masz również spore pole do popisu, ja bym tu widział coś pokroju C- Four. Ewentualnie i piec tez Morela, nie są drogie.

Mogę sobie jedynie pomarzyć...

może po prostu poszukam jakiegoś fajnego zestawienia głośniki + wzmacniacz do kwoty 5000 PLN.

Nie mam żadnych pomysłów.

@szymin89 to co podałeś pewnie gra przepięknie... Damping factor >1000

Co da się złożyć do 5 tysi?

 

//

Znalazłem takie coś z głośników BLAM:

https://www.blam-audio.com/en/l165p-power/

Na YouTube brzmią nieźle w zestawieniu z focalami.

Zależy mi na naprawdę dobrej jakości do muzyki hardstyle i techno, jakieś vocalne deep housy. Chciałbym czystą górę, bez posykiwania gwizdków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to auto w ogóle. Kuszą Cię to sobie kup. Virtusy są na początek zabawy "aż za dość" . Zagrają tym lepiej im lepsze stworzysz im warunki.

Kupno nawet dużo droższych zestawów tu nie pomoże bo zepsujesz je aplikacją ustawieniem itp. Ja proponuje kupno używanego wzmacniacza z dobrych rąk, wystarczy Ci 4 kanały lub 2+mono. Dsp jakieś używane dla wejścia cyfrowego z zewnętrznego urządzenia na przyszłość i dla czasówek. Suba do bagażnika. W używkach w tej kwocie się zmieścisz. Montuj to poprawnie i poproś kogoś o ustawienie czasówek. Jak to zrobisz poprawnie przyłożysz się do tego i podasz sygnał z zewnątrz do proca po cyfrze to i tak wyrwie Cię to z butów. Jak to Ci się uda to pełny sukces. CDN jak poznasz temat i będziesz w stanie sam decydować co z czym i dlaczego.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten śmieci lecą po taniości 😅

Nie chcę zrobić tego grania na opak. Nie zamierzam też szukać używek. Wstępne ustawienia jak najbardziej potrafię zrobić ale strojenie mikrofonem zrobię na szybko jak będę na urlopie.

Myślę nad jakością tego wzmacniacza Hifonicsa, jeżeli kupiłbym hybrydy 62. Radia też nie mam markowego ale nie gra źle. Chciałbym dobrać jakieś serio czysto grające, bez rażącej góry głośniki ale nie z niskiej póki. Chcę szczegółowych i odpowiednich do elektronicznej muzyki oraz tej z vocalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, darflex napisał:

Może to co napisałem brzmi dla Ciebie na opak ale takie nie jest. Możesz zrobić oczywiście po swojemu i kupić Hifonicsa do tych hybryd.

Grać będą. 

 

Nie miałem tego na myśli. Po prostu nie mam już cierpliwości do tego. Od miesiąca mam rozkręcone auto 😏 Zanim znajdę jakaś odpowiednią używkę i chciałbym mieć układ przynajmniej 6 wzmocnionych kanałów + dsp 8-10 kanałów (w razie rozbudowy) ale wiadomo, to spory wydatek.

Najchętniej dobralbym coś do tego hifonicsa, jakieś dobre głośniki bez syczącej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero przeczytałem Twój temat"podłączenie różnych głośników do wzmacniacza". No namiksowałeś tam nieźle.

Szczere chęci widzę mają koledzy i ja również ale bez pomocy kogoś obok Ciebie będzie ciężko.

Na razie to masz tam faktycznie prawdziwy Amsterdam 😉 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skoro ma być strojone to tym bardziej warto iść w DSP lub wzmacniacz z DSP. Ciekawą opcją jest M SIX DSP lub trochę taniej M FOUR DSP od Helixa, w jednym i drugim da się system rozszerzyć do 10 kanałów co w zupełności wystarcza. Do tego Virtusy i nawet mieścisz się (prawie) w budżecie.

 

Wzmacniacze z serii M da się mostkować więc nawet na początek na subwoofer nie potrzebował byś wzmacniacza. 

 

Nie proponuję innych wynalazków bo Helix ma chyba jedno z najbardziej przejrzystych i przyjaznych GUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymin89 napisał:

W takim razie skoro ma być strojone to tym bardziej warto iść w DSP lub wzmacniacz z DSP. Ciekawą opcją jest M SIX DSP lub trochę taniej M FOUR DSP od Helixa, w jednym i drugim da się system rozszerzyć do 10 kanałów co w zupełności wystarcza. Do tego Virtusy i nawet mieścisz się (prawie) w budżecie.

 

Wzmacniacze z serii M da się mostkować więc nawet na początek na subwoofer nie potrzebował byś wzmacniacza. 

 

Nie proponuję innych wynalazków bo Helix ma chyba jedno z najbardziej przejrzystych i przyjaznych GUI.

Dziękuję. Właśnie chwilę przed Twoim postem rozmyślałem o https://www.acr-helmond.nl/shop/car-audio/helix-m-six-dsp/ i chyba to kupię plus hybrydy. Ciekawe ile mi odbierze chińskie radio 🤔Jest sens mostokowac te głośniki 140rms, jeśli Helix ma pojedynczo 100rms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...