Skocz do zawartości

Subwoofer 10" do forda smax mkI???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pionka deh 80prs poustawiane odcięcia itd. gra to całkiem przyzwoicie lecz chciałem trochę kopa po pleckach. Posiadam jakieś Alpinki ida 100, 178 bt oraz jvc 471 czy coś w tym stylu nie pamiętam.

W sumie to zależy mi aby trochę dodać dołu i myślałem o jakichś 300W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Macieks napisał:

ŻE SPADA L... SKRZYNI?

Masz na myśli długość portu?

 

Długość portu zależy od:

- pojemności skrzyni

- strojenia portu

- powierzchni otworu, obojętnie czy rura czy szczelina.

Natomiast sama powierzchnia otworu zależy od tego, jak dużo pompuje membrana głośnika przy Xmax.

 

A jaka pojemność i strojenie - to już zależy od parametrów T/S głośnika.

Bo przypadkowa skrzynia bardzo rzadko pasuje do "ciała" suba...

Szczególnie typu B-R.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻE SPADA L... SKRZYNI?

Masz na myśli długość portu?

 

Nie o port mi chodziło, tylko o odległość głośnika( magnesu) od ściany za nim. Skrzynka ma L czy jak kto woli H ok 180mm, głośnik standard ma 150 - 170mm, placek (flat) 70 110mm.

I chodziło mi wtedy o to, jaki to ma wpływ na ogólną pracę membrany i jakość dźwięku...

 

A odnośnie parametrów to wiadomo że SPL ma duże znaczenie 2-3dB to jest sporo a nieraz jest ok. 5dB między przetwornikami (84-89dB) . Ale co jeszcze w tym przypadku w obudowie CL ma znaczenie VAS, X MAX, SD I MMS A MOŻE INNY PARAMETR T/S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka skrzynek które były płytkie maksymalnie jak się dało i głośnik był od kilku do kilkunastu mm od tylnej ścianki i nie ma to wpływu negatywnego na jego pracę. Skup się na sztywności całej konstrukcji i swobodnym przepływie powietrza wewnątrz czyli obłe krawędzie tam gdzie jest jego ruch bo to ma znaczenie. Odległość od tylnej części magnesu może mieć wtedy znaczenie gdy cewka jest wentylowana tylnim otworem wtedy należało by przemyśleć temat ile mm odstępu należy zachować by to normalnie pracowało. W skrzynce ze zdjęć magnes jest oddalony o 5mm od tylnej ścianki.

20230326_193911.jpg

20230326_192555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...