Skocz do zawartości

Znikający bas


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro przy otwarciu drzwi się dzieje to znaczy że masz na przelotce zwarcie. Albo kabel się ułamał albo izolacja się przetarła i zwiera.

 

To ja już szczerze nie wiem co tu zrobić... prawa strona jest ciut lepiej wygłuszona właśnie niż lewa, słychać różnicę w graniu. Ustawiałem balansem na lewą i prawą stronę, efekt ten sam, nawet gdy sam subwoofer gra... Może ktoś to kiedyś rozwiązał, myślę że to sprawa wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wracam do tematu :) Winowajca to nie sub, blaupunkta tutaj nie miałem ale coś co miałem w kombiaku innego i nawet lepiej grało od blaupunkta. To tak teraz trochę pytanie o akustykę, dziś sobie jechałem z pasażerem wysiadł otworzył drzwi i bum, zrobiłem później potwórkę i trafiłem w sukces. Otwarcie drzwi pasażera robi robotę. Teraz pytanie co z tym zrobić? ostatnio otworzyłem wszystkie drzwi i docisnąłem klapę bagażnika, sub grał jak ''tuba'' za 200zł typu wlasnie blaupunkt (aczkolwiek mam go w innej pace :) ) a po docisnięciu bas był bombastyczny. Wydaje mi się że otwarcie drzwi z jednej strony daje efekt że klapa tak nie lata jak przy dwóch otwartych drzwiach, ale przy zamkniętym aucie nie ma tego cisnienia co rusza klapą i tez dobrze nie gra. Co o tym myślicie? Przy samych otwartych jednych drzwiach bas się poprawił na tyle że na radiu gdy ustawiłem na 0db suba to grało to dwa razy lepiej niż przy zamkniętych czy oby dwóch otwartych na 6db subie :)

Założyć spojler dociskowy na tylna klapę , trochę trudniej znaleźć sposób na jazdę przy otwartych drzwiach , ale koledzy pomogą :wink2: .

 

Jak na poważnie chcesz podejść do tematu , to kto i gdzie napisał , ze wnętrze samochodu jest optymalna przestrzenią do reprodukcji każdego rodzaju pasma , czy muzyki w nawet najbardziej ogólnym pojęciu ? Muzyka w aucie to cały ciąg kompromisów , dlatego ten sam sprzęt zainstalowany w różnych pojazdach brzmi różnie . 

 

Pojedz do kogoś kto zajmuje się robieniem instalacji ciśnieniowych i sprawdź ( zmierz ) w jaki sposób i w jakim zakresie zmienia każda z zaistniałych sytuacji , bo tak możesz się nadal dziwić przez kolejne lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że ktoś ma niezła polewkę zadając kolejne głupie pytanie lub dawkując tak nietypowe fakty... Ale gdyby podejść do tematu poważnie, to wydaje mi się, ze jest problem z sygnałem do suba (kable rca, wznak lub radio na jednym kanale) i wznak raz „jedzie” z mostka a raz z pojedynczego kanału. Jeśli trzaśnięcie drzwiami nieraz pomaga a nieraz szkodzi, widocznie wstrząs wywołuje styk lub przerwę w obwodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie po kilku latach od instalacji znalazłem babola i jak otworzyłem drzwi na ościerz to mi woofery wyłączało razem z piecem a jak na 3/4 to grało jak gdyby nigdy nic. I co? Nie ma o tym tematu, nie ciągne drugiej strony wątku tylko głośnik zrobił out i znalazłem co jest nie tak a potem rękawy w góre i po krzyku. A tutaj? Jak wyżej pisałem, jadłodajnia dla trolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was panowie, cały czas po nocach myślę co tu zrobić problem tylko że nie ma co tu zrobić, już dziś regulowałem klapę bo mi wystawała, myślę sobie że tu też będzie wina, nie dociska do uszczelek czy coś, efekt mizerny... Trzaśnięcie może nie, ciężko stwierdzić, Z tymi otwartymi drzwiami pasażera grało skutecznie, do póki nie odpaliłem silnika, po zgaszeniu też nie ma już tego, albo się przyzwyczaiłem. Teraz takie pytanie odnośnie przeciffazy. Faktycznie odłączenie przednich głośników daje 2 razy głośniej, ale to chyba normalne że wysokie częstotliwości zagłuszają niskie, w domu z subwooferów mam to samo a wokal musi być dobrze ustawiony, nie za głośno nie za cicho i cos gra... Nie rozumiem tych co wsadzają takie głośne przednie głośniki w drzwi, to sensu nie ma moim zdaniem... Do tego fakt że wcześniej dociśnięcie klapy dawało skuteczny efekt, chodź byłem tylko za klapą to wyraźnie słyszałem ogromną poprawę, teraz jej nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was panowie, cały czas po nocach myślę co tu zrobić problem tylko że nie ma co tu zrobić, już dziś regulowałem klapę bo mi wystawała, myślę sobie że tu też będzie wina, nie dociska do uszczelek czy coś, efekt mizerny... Trzaśnięcie może nie, ciężko stwierdzić, Z tymi otwartymi drzwiami pasażera grało skutecznie, do póki nie odpaliłem silnika, po zgaszeniu też nie ma już tego, albo się przyzwyczaiłem. Teraz takie pytanie odnośnie przeciffazy. Faktycznie odłączenie przednich głośników daje 2 razy głośniej, ale to chyba normalne że wysokie częstotliwości zagłuszają niskie, w domu z subwooferów mam to samo a wokal musi być dobrze ustawiony, nie za głośno nie za cicho i cos gra... Nie rozumiem tych co wsadzają takie głośne przednie głośniki w drzwi, to sensu nie ma moim zdaniem... Do tego fakt że wcześniej dociśnięcie klapy dawało skuteczny efekt, chodź byłem tylko za klapą to wyraźnie słyszałem ogromną poprawę, teraz jej nie było...

http://www.dls.se/econtent/files/449/soundhandbook_eng_08.pdf poczytaj sobie, szczegolnie od 17-20. Juz na forach fb i tutaj miales kilka nickow, styl pisania ten sam wiec jak dla mnie koles sobie robi non stop polewke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dls.se/econtent/files/449/soundhandbook_eng_08.pdf poczytaj sobie, szczegolnie od 17-20. Juz na forach fb i tutaj miales kilka nickow, styl pisania ten sam wiec jak dla mnie koles sobie robi non stop polewke. 

Dzięki, poczytałem, ale nie wiele mi to daje, sprawdzę tą przeciw fazę, choć glosniki przednie mam na 125hz ustawione z racji braku wygłuszenia i bas nie powinien się wcinać... Polewkę nie robię, już wczoraj miałem wielką nadzieję że jest to do ogarnięcia, dziś się okazało że jednak nie... Może mam coś z uszami, bo wszyscy w wokół mówią że nieźle gra, wsadziłem innego  większego suba, basu też za wiele nie było a ponoć wibracje się niosły po domach takie że ludzie na tyłkach odczuli...

Też mam wrażenie, że ktoś ma niezła polewkę zadając kolejne głupie pytanie lub dawkując tak nietypowe fakty... Ale gdyby podejść do tematu poważnie, to wydaje mi się, ze jest problem z sygnałem do suba (kable rca, wznak lub radio na jednym kanale) i wznak raz „jedzie” z mostka a raz z pojedynczego kanału. Jeśli trzaśnięcie drzwiami nieraz pomaga a nieraz szkodzi, widocznie wstrząs wywołuje styk lub przerwę w obwodzie.

 

Od rca to już na pewno nie, takie proste sprawy to ja sprawdziłem, odłączenie jednego rca skutkuje słabszym graniem więc jest ok. Wszystko sprawdzone co należy, to bardziej podchodzi pod akustykę, ewentualnie faktycznie przeciwfazię, w co raczej wątpię z racji braku basu z przednich glosników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytałem, ale nie wiele mi to daje, sprawdzę tą przeciw fazę, choć glosniki przednie mam na 125hz ustawione z racji braku wygłuszenia i bas nie powinien się wcinać... Polewkę nie robię, już wczoraj miałem wielką nadzieję że jest to do ogarnięcia, dziś się okazało że jednak nie... Może mam coś z uszami, bo wszyscy w wokół mówią że nieźle gra, wsadziłem innego  większego suba, basu też za wiele nie było a ponoć wibracje się niosły po domach takie że ludzie na tyłkach odczuli...

 

to przeczytaj ze zrozumieniem po prostu :) roznych pomyslow i bledow podali tam znacznie wiecej niz polaryzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...