Skocz do zawartości

Wzmacniacz Crunch GPX2200.1D czuję się oszukany pomocy.


MixTape
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie nic nie reguluje :-/ radio 50hz,0, -12db, wzmak lpf ok 60 hz, subsonic godzina 12,bassboost zero, eq radio flat, faza odwrócona :-/

 

Regulator ten po kablu od internetu jest odpięty.

 

Napięcie na wyjściu na głośnik 30.5V, więcej nie jest w stanie uzyskać i to 30.5V jest na Volume 43 jak dobrze pamiętam i w subw ctrl "głośność" suba na +6.

Oczywiście gain na max wtedy.

 

Zaczynam się już z tym gubić :-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawianiu gain wyłącz filtry na radiu i we wzmaku. Regulacje głośności suba na 0. Fazę sprawdź jak gra lepiej. Tutaj nie ma reguły. I jak ustawiłeś w radiu filtr 50hz/12db to na wzmaku wyłącz lpf. Nie ma co dublować. Subsonic daj na minimum. Na godzinę 12 to masz wysoko i odcinasz basy sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, filtry mogą być tylko non stop włączone :-/ nie da się zostawić jednego.

 

Przykład R3hab - flashlight.

Po aux, czuć bass, nie powiem, ale strasznie go moim zdaniem też słychać, aż za bardzo, chyba, że ja już źle coś odczuwam :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual suba Alpine:

http://vault.alpine-usa.com/products/documents/OM_SWR-1241D.PDF

Sugerowana jest akurat skrzynia zamknięta, której pojemność zalecana powinna się mieścić od 37 L do 71 L.

Wedle prawideł sugerowana B-R - nie sprawdzałem w WinISD - powinna mieć ok. 90/92 L.

RMS 500W -> mono możesz ustawić wstępnie na 600W, co warunkuje ustawienie napięcia na porcie o wartości 34.64V dla impedancji 2 ohm.

Pamiętaj, że w Pionku masz funkcję SLA.

Możesz sprawdzić np. dla AUX jak masz ustawiony poziom - możesz go podwyższyć z [-4] poprzez [0] aż do [+4].

Staraj się uzyskać poziom głośności zbliżony do tunera radiowego (sprawdź, czy dla tunera też jest ta regulacja, bo nie pamiętam) - wyrównaj go jak się da. Podobnie z USB. Wtedy jak będziesz miał zbliżony poziom dla tych trzech źródeł, to będziesz miał w miarę bezpieczny zakres napięć podawanych na RCA Chipsa przy danym/przykładowym ustawieniu Volume...

 

Co do twoich 30.5V.

 

Nie wiem dlaczego twierdzisz, że więcej nie możesz uzyskać?

Chips ma zakres Uwej. od 0.2V do 5.0V, więc nawet przy głosności Volume ustawionej na 15 czy 20 dasz radę ustawić moc znamionową.

Ale przy nierównych poziomach z AUX/USB/TUNER będzie to niebezpieczne i wysoce niewskazane.

Manual Chrunch:

https://www.audiodesign.de/downloads/Manuals_CR/GPX2200.1D.pdf

 

Ustaw go częstotliwością 50Hz przy ustawieniu filtrów subsonic na 10Hz, LPF na 150Hz. Wtedy te filtry nie będą wpływać na ustawienie wzmaka.

Potem powracasz z LPF na okolice 50/80Hz, a subsonic zostaw na 10Hz.

W radiu albo wyłącz filtr, albo ustaw podobnie jak we wzmaku.

Manual Pionka:

View in browser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu nie mogę wyłączyć filtru wgl :-/

 

Faktycznie, sla było na zero na aux i na zero jest na USB, aux +4, na słuch wygląda porównywalnie dla tunera (przy tunerze sla brak). Czy da się jakoś sprawdzić aby wyrównać prawie idealnie sla dla tych źródeł, czy trzeba na słuch.

 

Może dlatego, że na USB jest sla 0 to nie mogłem uzyskać większego napięcia na wyjściu?

Będę jeszcze raz próbował jutro się z tym pobawić.

Jaki wpływ na granie głośnika ma np za mała obudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawić w momencie ustawienia Gain?

Czyli puszczam mu z USB 50hz we flac, filtr radio na 100/125, wzmak lpf 150, subsonic 10.

A jak ustawie gain na to 600 wat początkowo, to później schodze do 500 i ustawiam lpf na wzmaku na 50/80 i radio powiedzmy na 100hz?

Czy lpf na radiu to będzie parametr w sub ctrl. Bo oddzielnej opcji lpf nie ma albo już jestem ślepy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tam ustawiasz filtr lpf. Weź insteukcje radia do ręki i tam jest wszystko opisane. Nawet można wyłączyć całkowicie filtr zmieniając wyjścia rca z suba na rear. Co do gaina to jest tutaj na forum poradnik i tam jest wszystko napisane. W skrócie

- Wyłączasz filtry, eq itp. (jak na wzmaku się nie da to ustaw na maksymalną częstotliwość).

- kręcisz volume radia na 80% skali (lub jak głośniki przednie będą miały dość, ale tylko w przypadku zasilania ich z radia, wcześniej ustaw hpf na głośniki na jakieś 60-80hz)

-puszczasz sygnał 50hz

-ustawiasz tam ile V potrzebujesz

-podłączasz głośnik

-włączasz filtr lpf na suba. Ja proponuję ustawić na radiu 50-60hz/12db. Subsonic na wzmaku dajesz na 10-20hz

-teraz phase odwracasz i sprawdzasz jak gra lepiej. Możesz też na wzmaku ustawić. Druga osoba do bagażnika i niech kręci.

-regulujesz w radiu lub na pokrętle na kablu jak masz głośność suba względem przodu

-gotowe. Nic już nie ruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem właśnie, że regulacja tym pokrętłem działa jakby od min do połowy skali, później nic się nie zmienia, może jakieś cyferki których ja nie widzę, ale dla słuchu kompletnie nic. Dobra, wstanę będę walczył, nocki za ciężkie ostatnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak pytanie z innej beczki, bo planuje zmienić radio, myślę, że max do 1000 gdyż to już będzie na przyszłość zostawiać. Warunek 1din, niestety 2din nie wejdzie bo musiałbym pół wnętrza przekładać prawie na konsoli. Czytałem już różne tematy, ale nie mogę się zdecydować.

 

1 ALPINE CDE-195BT

2 PIONEER DEH-X8700BT

3 KENWOOD KDC-X7200DAB

Nad tymi myślę, jeśli jest jakieś sensowne w tej cenie inne, to chętnie rozważe propozycje :)

Nie musi być DAB, natomiast cd, USB, aux plus bluetooth.

Dobrze jakby miał 2,3 wyjścia preout, kontrolę suba i pewnie jakieś czasy i lepsze zwrotnice. Chyba tyle, podświetlenie czerwone, ale może być i multicolor to sobie dopasuje :)

 

Pozdrawiam i idę walczyć z subwooferem :D

A więc tak, tunel BR dalej wyjęty, wsadzony duży kawałek twardego kartonu, plus dołożony ten stary pokrowiec w miejsce gdzie ma być tunel BR. Różnica jest słyszalna na pewno.

Gain ustawiony w okolice 32.2v, odpięte sterowanie wzmakiem po kablu, to jakaś porażka, zero funkcjonalności.

 

LPF radio 100hz (aby nie miało zbytnio wpływu na lpf na wzmaku, który jest ustawiony na ok 60hz)

Subsonic 10hz

A więc tak, bass jest raz buczący, raz dudniący, czasem jest też okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma tylko podstawowe filtry, pozostałe dwa radia maja wszystko co potrzebujesz, no chyba ze musi obsługiwać FLAC to i Alpine odpada.

 

Co do subwoofera, obudowa ma być szczelna a nie zapchana skarpeta czy kartonem. Pojemność jest nie znana, według mnie brakuje jednego wymiaru żeby obliczyć pojemność (chyba ze wysokość i szerokość wynosi tyle samo):) Narysuj ta skrzynkę na kartce i napisz długości wewnętrznych ścianek, tak będzie najprościej. 

Twój głośnik może pracować w obudowach zamkniętych o pojemności od 36 do 70 litrów ale sam głośnik zabiera 7 litrów, które trzeba doliczyć do pojemności obudowy lub zamontować głośnik odwrotnie, zyskasz wtedy dodatkowe 4,5 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-22098-0-26063400-1576878742_thumb.jpg

 

Na teraz na już to wymiary z zewnątrz.

 

Czy jeśli materiał obiciowy odszedł od skrzyni to może to mieć wpływ na granie subwoofera? Tzn czy jest wtedy mniej szczelna :-/

Od dołu wiem że odszedł trochę, niestety, sub zaliczył przyklejenie się do wzmocnienia podłogi w bagażniku jak się oatstnio trochę przesunął i pogiął podłogę. Oraz z boku jak nie raz coś szerszego trochę wsadze, to też materiał jest zjechany.

 

Dodam, że nie wygluszyłem bagażnika jeszcze :-/ to też będzie mieć pewnie spory wpływ.

 

Co do radia, FLAC'a nie musi mieć, nie za często słucham z USB, także przeżyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś że ścianki są grubości 3,5 cm to skrzynia ma pojemność prawie 79 litrów brutto, port i głośnik to 11,7 litra. Wychodzi 67,3 Litra netto, przy tym porcie strojenie na 30 Hz ale jest duży peak (+4dB) w okolicach 46 Hz. Niestety nie miałem odczynienia z takimi obudowami ani peakami. Czy to dobrze czy źle niech ktoś bardziej obeznany się wypowie.

 

Przy obudowie zamkniętej te 72 Litry wypadają całkiem fajnie, według WinISD F3 to 37 Hz.

 

Jak wcześniej wspomniałem dziura po tunelu BR ma być szczelnie zamknięta, najlepiej przykręć kawałek płyty MDF w jego miejsce tak aby przykryć cały otwór BR.

Jeśli dźwięk będzie dalej nie zadowalający to możesz poeksperymentować z wygłuszeniem obudowy.

 

Edit: stan zewnetrznego koca nie ma wpływu na szczelność i dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to już wiem coś więcej w takim razie, właśnie jak np puszczę to 50 hz z wątku o ustawianie gaina na włączonym subie, nawet przy zamkniętym br to strasznie buczy bassem.

 

Juteo postaram się zakryć porządnie otwór bass reflex.

 

Myślałem, żeby nawet zrobić obudowę na nowo, ale za bardzo nie poszaleje z powodu braku miejsca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przesiadce z Alpine CDE-195bt na Kenwood KDC-X5200bt, a po miesiącu na KDC-X7200DAB. Już KDC-X5200 mnie pozytywnie zaskoczył grą, oczywiście jest wg. mnie ładniejszy, jednak brakowało mi w nim zmiany nachylenia filtrów powyżej 12 dB (miał 6 i 12 dB). Nie zmienia to faktu, że dużej części słuchaczy to w zupełności wystarczy, gdyż radio gra naprawdę bardzo przyjemnie. Zakupiłem KDC-X7200DAB - tutaj jest wszystko, co trzeba, łącznie z podwójnym USB i jeszcze więcej możliwości. Dźwiękowo wypada bardzo dobrze, nie zamierzam tego radia zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przesiadce z Alpine CDE-195bt na Kenwood KDC-X5200bt, a po miesiącu na KDC-X7200DAB. Już KDC-X5200 mnie pozytywnie zaskoczył grą, oczywiście jest wg. mnie ładniejszy, jednak brakowało mi w nim zmiany nachylenia filtrów powyżej 12 dB (miał 6 i 12 dB). Nie zmienia to faktu, że dużej części słuchaczy to w zupełności wystarczy, gdyż radio gra naprawdę bardzo przyjemnie. Zakupiłem KDC-X7200DAB - tutaj jest wszystko, co trzeba, łącznie z podwójnym USB i jeszcze więcej możliwości. Dźwiękowo wypada bardzo dobrze, nie zamierzam tego radia zmieniać.

Bogus, a jak gra radio w tym KDC-X7200DAB? Mam ute-92bt i nie jestem zadowolony z odbioru stacji radiowych. Jest odczuwalna różnica pomiędzy sygnałem analogowym a dab?

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Myślałem, żeby nawet zrobić obudowę na nowo, ale za bardzo nie poszaleje z powodu braku miejsca

Przy obudowie zamkniętej możesz spróbować zmniejszyć objętość


Jestem świeżo po przesiadce z Alpine CDE-195bt na Kenwood KDC-X5200bt, a po miesiącu na KDC-X7200DAB. Już KDC-X5200 mnie pozytywnie zaskoczył grą, oczywiście jest wg. mnie ładniejszy, jednak brakowało mi w nim zmiany nachylenia filtrów powyżej 12 dB (miał 6 i 12 dB). Nie zmienia to faktu, że dużej części słuchaczy to w zupełności wystarczy, gdyż radio gra naprawdę bardzo przyjemnie. Zakupiłem KDC-X7200DAB - tutaj jest wszystko, co trzeba, łącznie z podwójnym USB i jeszcze więcej możliwości. Dźwiękowo wypada bardzo dobrze, nie zamierzam tego radia zmieniać.

Filtry o nachyleniu -18 dB i -24 dB tylko w trybie 2-way racja?

 

 


Mam ute-92bt i nie jestem zadowolony z odbioru stacji radiowych. Jest odczuwalna różnica pomiędzy sygnałem analogowym a dab?

Radio analogowe dziala dobrze, jesli oryginalny wzmacniacz antenowy jest poprawnie zasilony. W Berlinie odbieram Rmf FM...

Rożnica jest duża, jakość na prawdę na poziomie. Jedyny problem to zusieg a raczej jego brak. przejechać przez Polskę słuchając radia dab+ się nie da. 

Zasieg dab+ :http://www.mobiserwis.com.pl/wp-content/uploads/2016/03/mapa-zasiegu-dab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni, pochylona ścianka jak najbardziej była by wskazana u mnie, aby "dopchać" całą skrzynkę do końca.

Jak zejdę litrowo z obudowy, to stracę na ciśnieniu? Jeśli ta co jest teraz jest okej, to bym ją zostawił. Zobaczę co będzie po zakryciu br, ale muszę dorwać kawałek mdf.

 

Edit: Wymiary mam bez rejestracji, ale to jest szczelinowa z tego co widzę.

Zobaczymy co będzie jak zakryje ten br.

Nie wiem czy ta z linku wejdzie do bagażnika, niestety, auto kompletnie nie przemyślane.

 

Edit2: Chociaż patrzę to niby wymiary podobne do tego co mam teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przesiadce z Alpine CDE-195bt na Kenwood KDC-X5200bt, a po miesiącu na KDC-X7200DAB. Już KDC-X5200 mnie pozytywnie zaskoczył grą, oczywiście jest wg. mnie ładniejszy, jednak brakowało mi w nim zmiany nachylenia filtrów powyżej 12 dB (miał 6 i 12 dB). Nie zmienia to faktu, że dużej części słuchaczy to w zupełności wystarczy, gdyż radio gra naprawdę bardzo przyjemnie. Zakupiłem KDC-X7200DAB - tutaj jest wszystko, co trzeba, łącznie z podwójnym USB i jeszcze więcej możliwości. Dźwiękowo wypada bardzo dobrze, nie zamierzam tego radia zmieniać.

A reszta? Wzmaki, glosniki jakie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...