Skocz do zawartości

Wzmacniacz Crunch GPX2200.1D czuję się oszukany pomocy.


MixTape
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak kenwood ale alpine w trybie 3way ma nachylenia do 24db (poza lpf woofera. Tam jest tylko do 12db). Funkcja ta jest tylko w radiu, w aplikacji tubeit maksymalnie można dać 12db. Jak miałem cde-195bt to na początku nie miałem tej funkcji. Ale zrobiłem aktualizacje softu i wtedy dodali to. Ale te radio kupiłem zaraz po premierze więc teraz pewnie wszystkie mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, a jak gra radio w tym KDC-X7200DAB? Mam ute-92bt i nie jestem zadowolony z odbioru stacji radiowych. Jest odczuwalna różnica pomiędzy sygnałem analogowym a dab?

 

Nie wiem, mam uszkodzoną antenę w aucie i jest odłączona.

 

 

A reszta? Wzmaki, glosniki jakie?

 

Są cały czas te same. Dego SP 2.5T, stare woofery DLS PS 6, sub Helix P10W, wzmacniacz to I seria Hifonics 125xVI Andromeda. Wszystko było porównywane na tym secie.

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, przykręciłem w miejsce otworu br płytę, nie do końca mi dociągła jednak wkrętarka, już jest trochę lepiej, muszę poprawić i zobaczyć co będzie. Czy na płytę mogę nakleic mate wygluszeniową? W celu jakiejś poprawy?

 

Powinien mj gdzieś zostać kawałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklej tą płytę na klej. Jakiś wikol i dopiero wkręty. będzie szczelnie. Jak nie jesteś pewny szczelności całej obudowy to wszystkie wewnętrzne krawędzie również wikolem posmaruj. Dodatkowo według manuala ten głośnik potrzebuję obudowy od 36 do 70 litrów. Ja bym zrobił coś po środku. Jakieś 50L po prostu. Im mniejsza obudowa tym bas będzie szybszy i bardziej precyzyjny, kosztem zejścia. Pamiętaj też o tym, że obudowy zamknięte powinno się wygłuszyć. Użyj do tego watoliny. Ograniczyć pojemność obudowy możesz poprzez napchanie worków z piaskiem do środka. Tak żeby osiągnąć założony litraż. Jak dojdziesz w jakiej gra najlepiej wtedy zrób nową skrzynię już o konkretnym wymiarze.

 

PS. Ja na twoim miejscu sprzedał bym ten głośnik i kupił jakiegoś 10-12". Będzie szybciej i ładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był rockford fosgate, niestety, spaliło cewke, wzmak na lpf był przestawiony na pełne pasmo. Czasem grało czasem nie jak się popchało membranę to zaczynało grać.

 

Dlatego kupiłem tego.

 

Ważne pytanie, płytę kleić od zewnątrz czy od wewnątrz. Od wewnątrz wydaje się to trudne do zrobienia z prxykreceniem wkrętów.

 

Może po prostu z tym subwooferem wszystko okej, a tylko ja wymagam za dużo od niego, lubię jak potrzęsie i już to po części dzięki wam uzyskałem. Natomiast dalej czasem pobuczuje zamiast grać ładnym bassem. Po prostu jak to opisać, jest tak jakby ta fala od czegoś się odbijała źle i później jest taki jakby nagły przyrost basu :-/

 

Co do wygłuszenie skrzyni w wersji closed to wiem, ta watolina powinna być dopchnięta do końca i przybita np takerem czy czymś? Czy po prostu ma być wsadzone.

 

Za głośnik z skrzynią nie dałem sporo, może by szło go wymienić na coś sensownego, ale mam spore wymagania co do bassu w aucie :D

Po prostu lubię jak mnie kopie po plecach (nie, maszyna kopiąca ani masażer nie wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był rockford fosgate, niestety, spaliło cewke, wzmak na lpf był przestawiony na pełne pasmo. Czasem grało czasem nie jak się popchało membranę to zaczynało grać.

 

Dlatego kupiłem tego.

 

Ważne pytanie, płytę kleić od zewnątrz czy od wewnątrz. Od wewnątrz wydaje się to trudne do zrobienia z prxykreceniem wkrętów.

 

Może po prostu z tym subwooferem wszystko okej, a tylko ja wymagam za dużo od niego, lubię jak potrzęsie i już to po części dzięki wam uzyskałem. Natomiast dalej czasem pobuczuje zamiast grać ładnym bassem. Po prostu jak to opisać, jest tak jakby ta fala od czegoś się odbijała źle i później jest taki jakby nagły przyrost basu :-/

 

Co do wygłuszenie skrzyni w wersji closed to wiem, ta watolina powinna być dopchnięta do końca i przybita np takerem czy czymś? Czy po prostu ma być wsadzone.

 

Za głośnik z skrzynią nie dałem sporo, może by szło go wymienić na coś sensownego, ale mam spore wymagania co do bassu w aucie :D

Po prostu lubię jak mnie kopie po plecach (nie, maszyna kopiąca ani masażer nie wchodzi w grę [emoji23])

 

Dziś zakupie watoline, może znajdę chwilę czasu, ale nie bardzo mi się chce na szybko wyciągać skrzynię teraz.

 

Ps: Jak duży wpływ ma podwinięta podłoga w bagażniku (jest blacha na wierzchu), na odbijającą się falę? Może tutaj też jest problem :-/

 

Edit: Ten rockford to było jakieś 250w, w rms, ale dla mnie był za słaby. Biorąc pod uwagę, że przelożyłem go z matiza do prawie 5 m auta, to jakoś go brakowało tam. Pomijając że było miejsce w bagażniku :D

 

Edit2: Mówisz o zmianie na 10" lub 12"

A może warto było by sprzedać sam głośnik, zostawić obudowę i pod nią dobrać coś sensownego? :)

Ty tak serio?? Stary, naprawdę nie wiesz jak szczelnie zaslepić otwór po br??

Czytam i zastanawiam się o co tu chodzi?? To naprawdę nie jest skomplikowane i tylko dla megazawodowcow ale trzeba się troszku przyłożyć i przygotować. Nie boli. A więc do dzieła. Mniej pisania, więcej działania. Powodzenia.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A więc wróciłem po prawie 3 miesiącach. Do sedna, dzisiaj dopiero znalazłem czas na wyjęcie subwoofera z bagażnika. Płytę przykleiłem na wikolu, trochę za dużo chyba dałem bo wypłynął, ale tym się nie przejmuje, będzie nowe obicie skrzyni jak przyjdą pieniążki.

Środek wypełniłem watoliną, każdą ze ścian poza tą na której jest przymocowany głośnik. Aktualnie prostuje wykładzinę podłogową z bagażnika, bo przy ostrym ruszaniu sub trochę poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, różnica na plus bardzo wyczuwalna, w moim odczuciu bass bardziej dynamiczny, bardziej kopiący, mniej dudniący, teraz zostało na nowo ogarnąć radio pod to wszystko i myślę, że jeszcze w tym autku się nacieszę dobrym brzmieniem.

 

Na pewno po zmianie radia, mam wrażenie, że wokal jak i średnie wydobywa się z deski a nie z głośników, inne odczucie niż na poprzednim.

 

Pozdrawiam i dziękuję za rady aby go wrzucić do zamkniętej :)

 

Jak ktoś ma jakieś porady jeszcze to chętnie wysłucham, trzymajcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek i przypomniało mi się jak w poprzednim samochodzie A4 B5 przed liftem w sedanie z tak samo mocowaną kanapą na sztywno (blacha za siedzeniami) miałem ten sam problem z dudniącym basem. Wzmak i sub zupelnie inne i z dużo niższej półki (powerbass 12" chyba 300RMS pod Carpower 1/1000D). Długo kombinowałem, żeby to poprawić i moim zdaniem winą była ta metalowa ściana za kanapą. Jak wsadziłem tego PB wraz z monoblokiem do kolegi Audi Quattro to cały problem zniknął. Radyjko miałem 9855RR.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale audi quattro jakie, kombi, sedan? Też jestem za tym, że ta ścianą dużo robi, nie wspominając o półce która na razie usztywniłem pod 3 światłem stopu szmatą.

 

Co do ściany, będąc w zakładzie który montuje car audio nie daleko mnie, to Pan stwierdził, że po wygłuszeniu /naklejeniu maty na tą ścianę może być gorzej z bassem, bo nie będzie się tak łatwo przedostawał.

 

Nie mówię, że teraz jest idealnie po zmianie, ale tak, mniej moim zdaniem dudni, filtr lpf na suba na radiu wyłączony, mimo że ma slope od 6 do 36 bodajże z tego co pamiętam, ale wzmak ma sztywny więc wpływa tylko poniżej wartości wzmaka. Lpf na wzmaku okolica 60-65hz, muszę poprawić jutro dokładnie jak będę miał chwilę czasu.

Natomiast zaczyna robić robotę i trzęsie już autem w jakimś dużym stopniu.

Myślę, że zmiana obudowy by dała sporo na mniejszą(lepsza kontrola na głośnikiem), ale nie dam sobie głowy uciąć.

 

Najlepiej jakby ktoś to jednak odsłuchał i wtedy doradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi Quattro (chodzi o model samochodu - ten stary kanciasty) tam nie ma zadnej metalowej ściany za kanapą. Ja miałem PB 12" w closed. Generalnie nie uporałem się z tym problemem tylko go zminimalizowałem. Później sprzedałem samochód. Też myślałem o wygluszenie kufra, jednak ktoś mi to odradził. Z perspektywy czasu myślę, że mogłem spróbować. Ale jak piszesz, że będziesz chciał zmienić samochód to przekonasz się czy to było problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie był taki model, zapomniałem o nim nawet, no mogę wyjąć skrzynie i zdjąć tapicerkę i nakleić mate na tą ścianę czy jak to nazwać, nie wiem jakie to grube... Ale, kiedyś jak szukałem z tyłu co może rezonansować i uderzałem ręką po kanapie to strasznie właśnie dudniło. Teraz pytanie czy ściągać kanapę i wygłuszać z dwóch stron czy tylko od strony subwoofera.

Chciałbym aby ktoś jeszcze się wypowiedział co o tym sądzi.

 

Myślałem jeszcze aby wyjąć to ustrojstwo raz jeszcze i podłączyć pod wzmaka np w domu, jednak musiałbym zakupić coś sensownego bo wątpię, że ktoś z moich znajomych ma takie aby napędzić, a wiem, że zwykły od car audio w domu to trochę roboty. Wtedy widział bym jak by to grało bez tej ściany czy w domu też by dudniło :)

 

Z autem to jest zawiły temat, bo musimy wyrobić dowód, kredyt na firmę i wgl itp itd, sprowadzanie ze Stanów, składanie tego auta, więc to potrwa i potrwa dość sporo, ale wiem, że będzie tego warte. Poluje na durango, może wpadnie Grand cherokee, zależy co będzie bardziej opłacalne :D

 

Na pewno w nim z car audio będzie więcej zabawy i na pewno podchodzić będzie pod profesjonalnie zrobione.

 

Walczę dalej z tym subem, czekam na wasze propozycje.

 

Liczę na jakiś zlot na Śląsku/Małopolsce, wtedy może ktoś też na to zerknie.

 

Moje odczucie na ten moment? Jest lepiej, ale są momenty, że bass jak jest głębszy to jest bardziej jakoś tak "świdrujący" czasem nawet (brakuje mi słowa by to opisać). Ciężki temat opisać dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj może wsadzić tego suba do innego wozu, ale na tej instalacji z Twojego auta.. wiesz o co mi chodzi? Jeśli masz długie przewody pod ręką to wrzucić do samochodu obok (np jakiegoś właśnie SUV'a) i zamknij kufer. Sam bas, ale jeśli przestanie dudnić to będzie wiadomo o co chodzi. Taka luźna propozycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...