Skocz do zawartości

Konfiguracja radia i ustawień na wzmacniaczu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nabyłem wzmacniacz Hifonics ZXI6000 do którego jest podpięta skrzynia Hifonics ZX12BPI. Całość gra na radiu Pionner DEH S2000UI. W temacie jestem zielony, więc kable są podłączone jakie są a w następnym miesiącu kładę nowe. Na tą chwilę chciałem to jakoś skonfigurować bo czuję, że nie gra tak jak powinno. Na starym wzmacniaczu mogłem sobie w radiu przyciszyc skrzynię przez ustawienia sub. ctrl a teraz nie moge, kręcę zakresem a tuba gra tak jak grała

 

Proszę o pomoc w konfiguracji, co i jak ustawić i czy na pewno to wszystko podłączyłem.

 

Dwa kanały są podłączone do Input Ch1 i Ch21dcde1027e866ef52644ef77586daa1b.jpg330dc5055e616458e27f27e2bb1835be.jpg8b9a144a1a47bc5d228bcf9e6e4bbfd9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a dalej jak dostroić resztę tych potencjometrów?

Przyznam, ze jestem zielony w temacie a chętnie bym się podszkolił.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Dopisałem :)

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podebrałem z innego pionka ale u mnie są identyczne, chociaż chyba nie ma tego s.rtrv.

 

 

S. Rtrv - 1/2/off

HPF Settings: 50 / 63 / 80 / 100 / 125 / 160 / 200 / off [Wszystko w Hz] - opcje -12 / -24

SLA - od -4 do 4

Loudness - off / low / mid / high

Sub. w - off / nor / rev [tym mogę włączyć sub, ale nie wiem czy nor czy rev]

Sub. w ctrl: 50 / 63 / 80 / 100 / 125 / 160 / 200 [Wszystko w Hz] - opcje: od -24 do +6, -12 / -24

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieco info o swoich sprzętach.

Manual twojego Pionka:

DEH-S2000UI

Manual wzmaka, co prawda mk.II, ale regulacje są bardzo podobne (zbiorowy z innymi z tej serii):

ZXi 4000 MkII · ZXi 4400 MkII ZXi 6000 MkII · ZXi 6400 MkII ZXi ...

Masz ustawić na wzmaku switch w pozycji LP/BP.

Potencjometr Low Pass ustaw strzałką pod literkę L tego napisu.

Gdybyś ustawiał cięcie suba na Pionku, to wtedy na wzmaku switch ustaw na FULL, a cięcie ustaw wedle preferencji ucha twego na 50/63 lub 80 Hz i slope 12 lub 24 dB. Wybierzesz najlepsze według Ciebie.

Gain/Level ustaw wstępnie strzałką w pozycji pionowej. W tej chwili Level jest ustawiony na zbyt dużą czułość. Będziesz miał przester, co grozi uszkodzeniem sprzętu.

Link do prawidłowego ustawienia Gain/Level wzmacniacza:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/61370-jak-poprawnie-ustawi%C4%87-gain-we-wzmacniaczu/

Przeczytaj uważnie i ewentualnie dopytaj :) Ale jest chyba jasno opisane co i jak regulować.

 

Co do ustawień cięć na głośniki w drzwiach, to tniesz podobnie jak suba za pomocą filtra HPF w radiu.

Jeszcze zjedź bass eq na zero. Nie używaj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeczny_52 dzięki za rady, pokombinowałem i z dużą pomocą kolegi One Love Audio wszystko zaczęło jakoś grać. Słychać, że ten bass jest czysty ale jak dla mnie to coś nie jest do końca tak jak powinno być. Wszystko w radiu mam na off, w wzmacniaczu tak samo. Gain mam przekręcony aż na 3/4 a bass nie jest tak mocny jak chce, radio maksymalną głośność ma na 62, ja teraz słucham na max 50 a na starym 10 letnim wzmacniaczu i tym subwoferze słuchałem na 40/45max i bass był o wiele głośniejszy. Jestem zadowolony z tego sprzętu i jakości bassu, nie jestem zwolennikiem jakiegoś tłuczenia i tak dalej ale jak dla mnie to dalej ten bass jest za mało "silny". Głównie słucham rapu i rzadko ale zdarza się techno. 

 

Też nie chce aż tak się bawić w ustawianie miernikiem tak jak doradził mi to kolega wyżej, nie jestem jakimś laikiem tylko po prostu chce mniej więcej ustawić sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest powiedziane że muszę to ustawić miernikiem? Nie ustawiam głośników estradowych tylko sprzęt dla siebie. Post kompletnie zbędny, nic nie wnosi do tematu. Szukam rady a nie opinii która jest dla mnie bezużyteczna.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rada była bardzo użyteczna :) W czym masz problem kolego? Miernik w dłoń, próbka 50hz na nośnik i ustawiasz wszystko jak Pan Bóg nakazał :) I nie ważne co ustawiasz, tanią skrzynie z buszmena czy sprzęt w filharmonii, zrób to raz a dobrze i będziesz mieć spokój :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak jak w poradniku. W aplikacji wpisałem 250W, 4ohm i wyszło mi 31V z kawałkiem. Moje wcześniejsze ustawienie było praktycznie identyczne. Teraz jest tak jak mówiliście, głośnik nadal nie spełnia moich oczekiwań bo tego basu jest o wiele za mało a w niektórych piosenkach jest tylko lekko wyczuwalny.

 

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem i nie zauważyłem większej różnicy ale tak jak jest teraz chyba jest dobrze.

 

Załączam zdjęcie ustawionego wzmacniacza.

 

Ustawienia radio:

Loudness: OFF

SUB.W: NOR

SUB.CTRL: 200HZ : 0:-24

BASS BOST: 0

HPF SETTING: 125HZ :-24

SLA: 0

FADER I BALANCE: 0

EQ SET: FLAT1a83be5e8a1e1ed3a004fbdac02d4d0c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie masz pozostałe głośniki poza subwooferem i jak są zasilane. Pasuje też wybrać czy ustawiasz filtry na radyjku czy na wzmacniaczu, proponuję na radyjku, będzie wygodniej, dlatego daj na wzmacniaczu przełącznik X-OVER na pozycję FULL.

W radyjku HPF SETTING: 125HZ :-24 dla zestawu przedniego wydaje się zbyt dużo, proponuję na początek 80 Hz i stromość (slope) 24 dB. SUB.CTRL: 200HZ : 0:-24 to też zbyt dużo, proponuję na początek 63 Hz i stromość (slope) 24 dB.

Jak już ustawisz jak powyżej to jeszcze sprawdź opcję Sub. w - off / nor / rev zmieniając z nor na rev i na odwrót wybierz opcję gdzie będzie więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie masz pozostałe głośniki poza subwooferem i jak są zasilane. Pasuje też wybrać czy ustawiasz filtry na radyjku czy na wzmacniaczu, proponuję na radyjku, będzie wygodniej, dlatego daj na wzmacniaczu przełącznik X-OVER na pozycję FULL.

W radyjku HPF SETTING: 125HZ :-24 dla zestawu przedniego wydaje się zbyt dużo, proponuję na początek 80 Hz i stromość (slope) 24 dB. SUB.CTRL: 200HZ : 0:-24 to też zbyt dużo, proponuję na początek 63 Hz i stromość (slope) 24 dB.

Jak już ustawisz jak powyżej to jeszcze sprawdź opcję Sub. w - off / nor / rev zmieniając z nor na rev i na odwrót wybierz opcję gdzie będzie więcej basu.

Ustawiłem na full i resztę tak jak mówiłeś, wydaje mi się że subwoofer gra jeszcze gorzej, to znaczy jest mniej basu.

 

Co do głośników to nie wiem bo sam jeszcze nie zaglądałem ale nie sądzę że są jakieś dobre. Z głośnikami będę działał dopiero na wiosnę, te mi wcześniej wystarczyły więc pewnie do wiosny też wystarczą.

Mój stary wzmacniacz to był jakiś słaby boshman, który miał x lat. Na nim ten bass był głośniejszy i tak jakby silniejszy. Na tym nowym wzmacniaczu jakość basu jest nie do porównania. Podoba mi się bo jest czysty i taki inny, fajny. Brakuje mi tylko siły tego basu, w niektórych piosenkach z przyzwyczajenia od starego wzmacniacza jestem pewien że w tym momencie dobrze uderzy, a na tym nowym wzmacniaczu i ustawieniach w takim momencie jest trochę rozczarowanie.

 

Ustawiłem wszystko jak mówiłeś, wszystko testuje na głośności radia 46/62 więc albo coś nie tak jest z moim słuchem albo cos kuleje jeśli wszystko już jest dobrze ustawione. Bo jakość dźwięku nie jest najgorsza, wspomnę jeszcze ze brakuje mi siły tego basu.

 

EDIT: Ustawialem wzmacniacz w taki sposób, ze podłączyłem auxa do wzmacniacza i do telefonu. Z telefonu puściłem 50hz i tu już ten dźwięk robił wrażenie.

Mojego wstecznego lusterka ten bass też w drgania nie wprowadza. Po tych zabiegach mam wrażenie że wszystko gra ciszej. Na 46 to tak średnio z głośnością

 

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma za bardzo znaczenia jak ustawisz, bo to nie zmienia znacząco brzmienia aż tak.


To normalne że nie spełnia twoich oczekiwań, zapewne u mnie gra o wiele wiele gorzej niż u ciebie i co mam powiedzieć? :P Jak chcesz dobre granie to trzeba pomyśleć nad zmianą auta, tym większe kombi tym lepiej ;) Sam się wtopiłem z małym hatchbackiem i żałuję teraz okropnie... W poprzedniej renówce kombi o wiele gorszy sprzet i pod słabym wzmakiem grał o wiele lepiej jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo znaczenia jak ustawisz, bo to nie zmienia znacząco brzmienia aż tak.

 

To normalne że nie spełnia twoich oczekiwań, zapewne u mnie gra o wiele wiele gorzej niż u ciebie i co mam powiedzieć? [emoji14] Jak chcesz dobre granie to trzeba pomyśleć nad zmianą auta, tym większe kombi tym lepiej ;) Sam się wtopiłem z małym hatchbackiem i żałuję teraz okropnie... W poprzedniej renówce kombi o wiele gorszy sprzet i pod słabym wzmakiem grał o wiele lepiej jak teraz

Ja mam propozycję dla Ciebie. Przewietrz sie i zmień hobby.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...