Skocz do zawartości

Uwaliłem woofery?


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki bo chyba uwalilem 2dniowe wooferki :) STEG SQ650c pod wzmakiem 140w RMS wszystko grało elegancja na 50% gain pare godzin pograły i malina. Dziś stwierdziłem że podkrece lekko gain jak grało. W bagażniku podkrecilem wracam do auta i pierdzi... uciszylem radio i skrecilem gaina. No i niestety teraz jak dam 50% gain i dosc głośno to nawet nie przester a pierdzenie... Czy w Wawie jest ktoś to mógł by posłuchać tych głośników ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bez paniki... Falszywy alarm tylko na 1 nucie pkf z plyty na niskim bassie dziwnie popierdywaly. Skrecilem gaina na takie 40% wlaczylem z tidala nutki ktore wczoraj sluchalem i wszystko w normie.. dla pewnosci na radio ucialem woofer na 60hz i wszystko ladnie gra. Tylko na tym kawalku pkf z plytki przy duzej glosnosci i postukuja na niskim basie wiec onstawiam ze poprostu nie wyrabialy zeby tak zagrac. Po zmianie ustawien jest ok a panike taka zlapalem ze glowa boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tylko dla suba tutaj procedure. Myslalem ze ustawie na ucho tj. dajesz glosno nute i krecisz az do przesteru jak przesteruje to w dol gain i ma grac. Ja w bagazniku przesteru nie uslyszalem dopieor jak siadlem z przodu to zmiast kopac bas to bylo trzeszczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie z dobrym tonem ze podstroja mi ta instalacje. Ogarnalem ze jak puszcze nute gdzie jest niski bass z jeb..ciem to wtedy woofer jak wylacze mu ciecie na 60hz wlasnie trzeszczy zamiast zejsc w dol jak jest za glosno. Wnioski moje sa takie ze woofer nie powinien grac calym pasmem i brak fabrycznej zwrotki to nieporozumienie. Gain okolo 35% i juz nie dotykam sam nic wiecej tylko na radio podglosnilem zrodla bo sub gain w opor a gral tak wiec dostal troche mocy a przod gain w dol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wnioski moje sa takie ze woofer nie powinien grac calym pasmem i brak fabrycznej zwrotki to nieporozumienie.

50% poprawnych wniosków , nie powinien grać pełnym pasmem ok , ale fabryczna zwrotka tego nie zapewnia , tylko cięcie lpf , hpf ustawiasz albo z radia albo ze wzmacniacza czy procesora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zestawow odseparowanych ma zwrotke dla tweeta i woofera a w stegu jest mala ceweczka dla tweeta na kablu i tyle:/ jak nie tne woofera z radia to poprostu na niskim zejsciu przy duzej glosnosci jest trzask jak by sie cos zjeb... Domyslam sie ze glosnik dochodzi do granicy wychyłu zawieszenia bo to jest bardzo nie ciekawy dzwiek... Slyszalem przester nie raz ale tutaj jest trzask bardzo nieciekawy. Jak tne radiem to jest git, sub trzesie buda a przod gra ladnie i czysto:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zestaw u siebie na testy, nic nie pierdziało ani nie stukało, fakt że wiekszość czasu grało z LPF 50hz@12db, ale coś mi sie wydaje że za dużo odkręcasz gałkę w radiu a za mało na wzmaku, stąd te trzaski. Wyregulujesz gaina, ustawisz trochę cieć i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz troche pograly zanim zaczalem troche gainem podkrecac. Nie wiem ile czasu mam to ukladac. Zrobilem trase z 3h gdzie caly czas graly dosc glosno ale bez przesady i na kolejny dzien zaczalem probowac im dodac pradu:) jak bedzie jakis spot w wawie to moze podjade i ktos madrzejszy popacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie słyszy przesteru to niech nie grzebie , po za tym wofery pełnym pasmem i jebanie basem , to nie sub .


Ogarnalem ze jak puszcze nute gdzie jest niski bass z jeb..ciem to wtedy woofer jak wylacze mu ciecie na 60hz wlasnie trzeszczy zamiast zejsc w dol jak jest za glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...