Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze wzmacniaczem. Mam wzmacniacz dwu kanalowy mam podpięty subwoofer. Wszystko normalnie gralo nagle na zapłonie i na wlaczonym silniku subwoofer zaczął Piszczec czy cos takiego nie potrafię tego dźwięku opisać . Przy dodawaniu gazu dźwięk jest intensywniejszy. Czy wzmacniacz jest do wymiany lub naprawy ? Podłączyłem do niego też zwykły glosnik ale jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym czasie nie zmieniałeś konfiguracji podłączenia, to prawdopodobnie oberwała się masa na wejściu wzmacniacza. Możesz na próbę wymienić kable sygnałowe ( może tam masa szwankuje ), ale jeśli to nie pomoże to wzmak do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym czasie nie zmieniałeś konfiguracji podłączenia, to prawdopodobnie oberwała się masa na wejściu wzmacniacza. Możesz na próbę wymienić kable sygnałowe ( może tam masa szwankuje ), ale jeśli to nie pomoże to wzmak do naprawy.

 

 

Zmieniłem na inny kabel masy i jest dalej to samo

Planuje jeszcze sprawdzić wszystko na innym wzmacniaczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ballas -problem o jakim piszesz często wiąże się z kwestią masy. Bardzo rzadko jednak tej z zasilania. Jej zmiana ok -sprawdzone i odhaczone. Ale raczej bym w sygnale szukał -radio(masy RCA, często w Pioneerach niektórych odpala), kable RCA, gniazda RCA na wzmacniaczu. KOlega dobrze Ci radzi -tam się skup. 

Było coś ruszane ostatnio?

Jeżeli nie to cóż, co się trzęsie to się i utrzęsie niekiedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ballas -problem o jakim piszesz często wiąże się z kwestią masy. Bardzo rzadko jednak tej z zasilania. Jej zmiana ok -sprawdzone i odhaczone. Ale raczej bym w sygnale szukał -radio(masy RCA, często w Pioneerach niektórych odpala), kable RCA, gniazda RCA na wzmacniaczu. KOlega dobrze Ci radzi -tam się skup. 

Było coś ruszane ostatnio?

Jeżeli nie to cóż, co się trzęsie to się i utrzęsie niekiedy. 

 

Watpie ze jest coś z radiem ponieważ odlaczylem te kable rca i wystarczylo je do reki przyłożyć i znowu zaczely byc te szumy na subwooferze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj i zastosuj na dzień dobry porady dla "pechowca" Strefacaraudio:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/30529-problem-z-masa/

Jak masz uwaloną masę RCA, to jest to zjawisko - przydźwięk - normalne... a jeszcze bardziej normalne jest to, że dotykając do "gorącego ptaszka" wtyku kabla RCA każdy wzmacniacz da o sobie znać w postaci przydźwięku.

Obejrzyj dokładnie lutowania gniazd RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj i zastosuj na dzień dobry porady dla "pechowca" Strefacaraudio:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/30529-problem-z-masa/

Jak masz uwaloną masę RCA, to jest to zjawisko - przydźwięk - normalne... a jeszcze bardziej normalne jest to, że dotykając do "gorącego ptaszka" wtyku kabla RCA każdy wzmacniacz da o sobie znać w postaci przydźwięku.

Obejrzyj dokładnie lutowania gniazd RCA.

 

 

Juz znam. Przyczynę jest problem z masa rca w radiu.. Teraz mam pytanie czy to opłaca sie robić czy idzie to samemu zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase w radiu można naprawić, w zależności od modelu i marki radia jest albo bezpiecznik smd na płycie głównej albo upalona ścieżka- 

ta jest przeważnie zwężona w miejscu gdzie ma się przepalić. W obu przypadkach powinno się wstawić nowy bezpiecznik ale duzo ludzi łączy sciezke w miejscu przepalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...