Skocz do zawartości

Zmiana fabrycznego radia w Toyota Land Cruiser 120


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowiłem jak w temacie, połączyć ogień z wodą.

Od początku. Kupiłem sobie toyotę land cruiser, dziadek z 2006 roku. Oczywiście nic w nim nie grało. Samochód z fabryczną nawigacją, wzmacniaczem i głośnikami pioneera.

Jako, że kocham dobry dżwięk, zacząłem kombinować. I tak, wrzuciłem do landka procesor helix v eight, głośniki do przodu rainbow sl-c 6.3, w otwory fabryczne, na tył, na początek poszły Hertz CPX 165. 

Oczywiście wykleiłem drzwi i bagażnik matami.

Niestety nie mam pomysłu na subwoofer i monoblok do niego i tu pierwsza prośba do Was drodzy forumowicze, co dobrać?

Kolejny problem jest głębszy, bo sprowadza się do wymiany radia.

Nie chcę żadnego sprzętu z Chin dedykowanego do Land Cruisera typu "14 cali Tesla", myślę o czymś, co połączę optykiem z procesorem, ale jednocześnie (niestety) radio będzie musiało wyświetlać komunikaty z klimatyzacji - fabryczny wyświetlacz stanowi jedyną możliwość sterowania klimą. 

Czy mogę liczyć na to, że ktoś z Was pomoże mi w wyborze jednostki sterującej jak i pozostałych komponentów (monoblok i głośnik niskotonowy)?

Z góry dziękuję.

 

Muszę dodać, że jedynym źródłem na dziś jest mój telefon, z którego strumieniuję muzykę przez iAudioGate, za pośrednictwem HEC BT - V EIGHT DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka tematów o radiach z których można wyciągnąć sygnał optyczny.

Tak, wiem, nawet o nich czytałem, ale bardziej interesuje mnie techniczna kwestia współpracy ze sterowaniem klimatyzacją. Wiem, że pioneer nie ma odpowiedniego modułu, a reszta producentów na ten temat milczy. chyba, że słabo szukałem. 

Nie mniej jednak, dziękuję.

Możesz zmienić tytuł ?

na jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ta współpraca radia z klimatyzacją ?

W landzie wygląda to tak jak na zdjęciu. Jak odłączę radio, to sterowanie klimatyzacją, na wyświetlaczu powyżej nie działa.Jak widzisz na panelu nie ma fizycznych przycisków regulacji poziomu nawiewu i ustawienia kierunku nawiewu.

post-24543-0-07369000-1554380804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związany z tematyką działu i Forum ???

Przepraszam za śmiałość, ale to co próbuję zrobić, to "połączenie dwóch żywiołów" - rzeczy, mam nadzieję tylko pozornie niemożliwych. Stąd pozwoliłem sobie na taką paralelę. Jeśli Cię to razi, zastanowię się nad czymś bardziej odpowiednim i oczywiście zmienię temat.

Przepraszam

Są dwa wyjścia nie wiem czy się dal ale może da się wyciągnąć sygnal optycznym z fabrycznej jednostki, albo drugie radio w schowku. Bądź jakiś odtwarzacz zewnętrzny z wyjściem optycznym.

Opcja odtwarzacza zewnętrznego z wyjściem optycznym jest godna uwagi. Z fabrycznego radia optyka nie wyciągnę.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki?

Chodzi o prostą rzecz.

Jak sądzisz - czy ktoś, kto będzie miał lub ma ten model auta, z takim wyposażeniem jak masz Ty, będzie szukał pomocy używając w "szukajce" fraz <ogień> i <woda> ?

Raczej nie...

Bo ten tytuł tematu nic nie sugeruje odnośnie problemu jaki w sobie zawiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do współpracy z klimatyzacją na liście kompatybilności interfejsu Maestro SW jest Twój pojazd. To Ci otwiera drogę do większej ilości radyjek które mają szansę obsługiwać to czego zabraknie po wyjęciu seryjnej jednostki.

 

Link do interfejsu Maestro SW: http://maestro.idatalink.com/product/product/product_id/101

 

Na stronie masz listę kompatybilnych radioodtwarzaczy, zwróć uwagę że nie wszystkie funkcje są dostępne w każdym z nich.

 

Rozważ też zainstalowanie procesora i wejście na niego po HI input z Twojego oryginalnego radia, w większości przypadków kiedy nie oczekujesz zbyt wiele w zupełności wystarcza i nie stracisz integracji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o prostą rzecz.

Jak sądzisz - czy ktoś, kto będzie miał lub ma ten model auta, z takim wyposażeniem jak masz Ty, będzie szukał pomocy używając w "szukajce" fraz <ogień> i <woda> ?

Raczej nie...

Bo ten tytuł tematu nic nie sugeruje odnośnie problemu jaki w sobie zawiera.

OK, poniosło mnie. Wybaczcie Forumowicze.

Przepraszam za śmiałość, ale to co próbuję zrobić, to "połączenie dwóch żywiołów" - rzeczy, mam nadzieję tylko pozornie niemożliwych. Stąd pozwoliłem sobie na taką paralelę. Jeśli Cię to razi, zastanowię się nad czymś bardziej odpowiednim i oczywiście zmienię temat.

Przepraszam

Opcja odtwarzacza zewnętrznego z wyjściem optycznym jest godna uwagi. Z fabrycznego radia optyka nie wyciągnę.

Dziękuję

Proszę Moderatora o zmianę tematu na "Zmiana fabrycznego radia w Toyota Land Cruiser 120"

Co do współpracy z klimatyzacją na liście kompatybilności interfejsu Maestro SW jest Twój pojazd. To Ci otwiera drogę do większej ilości radyjek które mają szansę obsługiwać to czego zabraknie po wyjęciu seryjnej jednostki.

 

Link do interfejsu Maestro SW: http://maestro.idatalink.com/product/product/product_id/101

 

Na stronie masz listę kompatybilnych radioodtwarzaczy, zwróć uwagę że nie wszystkie funkcje są dostępne w każdym z nich.

 

Rozważ też zainstalowanie procesora i wejście na niego po HI input z Twojego oryginalnego radia, w większości przypadków kiedy nie oczekujesz zbyt wiele w zupełności wystarcza i nie stracisz integracji systemu

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym ten moduł BT z DSP jako główne źródło, a jako pomocnicze to połączyć proca po hi input z obecnym radiem. Jeżeli to za mało to wydaje mi się sensowna druga jednostka (1 DIN, jakościowa, do CD z optykiem) w jakimś przemyślanym miejscu. Nie sądzę, abyś znalazł coś jakościowego na 2 DIN co można połączyć z tym co masz już w samochodzie. 

 

Z tego co patrzyłem na te Maestro SW to z tym radiem tylko standardowa funkcjonalność przycisków na kierownicy, nawet z radiami, które mają możliwość sterowania klimatyzacją itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym ten moduł BT z DSP jako główne źródło, a jako pomocnicze to połączyć proca po hi input z obecnym radiem. Jeżeli to za mało to wydaje mi się sensowna druga jednostka (1 DIN, jakościowa, do CD z optykiem) w jakimś przemyślanym miejscu. Nie sądzę, abyś znalazł coś jakościowego na 2 DIN co można połączyć z tym co masz już w samochodzie. 

 

Z tego co patrzyłem na te Maestro SW to z tym radiem tylko standardowa funkcjonalność przycisków na kierownicy, nawet z radiami, które mają możliwość sterowania klimatyzacją itp.

Bardzo Ci dziękuję, to jest najsensowniejsza propozycja. Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem płyt CD. W samochodzie jest fabryczna zmieniarka, którą chciałbym wykorzystać. 

Szczerze mówiąc nie jestem (byłem) przekonany do transmisji po BT, ale jakość sygnału z telefonu przez moduł Helixa jest nieporównywalna z tym co oferuje np. Dension.

Pozostaje otwartą kwestia głośnika niskotonowego i monobloka do niego, ale to już, jak rozumiem, nie jest problem techniczny, tylko czułości ucha i zasobności portfela.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pozostaje otwartą kwestia głośnika niskotonowego i monobloka do niego, ale to już, jak rozumiem, nie jest problem techniczny, tylko czułości ucha i zasobności portfela."

 

Oraz rodzaj samochodu :P Ale w takim bydlaku raczej nie będzie problemu z przebiciem do kabiny z bagażnika :) Jakieś szybkie 8" pewnie wystarczy, czy też 10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pozostaje otwartą kwestia głośnika niskotonowego i monobloka do niego, ale to już, jak rozumiem, nie jest problem techniczny, tylko czułości ucha i zasobności portfela."

 

Oraz rodzaj samochodu :P Ale w takim bydlaku raczej nie będzie problemu z przebiciem do kabiny z bagażnika :) Jakieś szybkie 8" pewnie wystarczy, czy też 10".

Tak właśnie myślę o 8 -10"

Wiem, że głośniki, w które się zaopatrzyłem, to raczej mocno średnia półka, cóż na początek przygody z car audio musi wystarczyć.

Zainwestuję w niskotonowy i monoblok do niego, a później sukcesywnie i rozsądnie wymienię przód i tył, nie zapominając, że jeżdżę "ciężarówką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet na ten głośnik z monoblokiem?

Jaki rodzaj muzyki preferujesz?

 

Ps. Powiedziałbym że ten trójdrożny zestaw rainbowa to taka wyższo średnia półka

Dziękuję za zainteresowanie.

Przepraszam, że po dłuższej przerwie, ale pochłonęła mnie praca.

Chciałbym wydać na głośnik i wzmacniacz nie więcej niż 2,5 tyś. zł. Oczywiście liczę się z dodatkowymi kosztami na peryferia.

Jeśli chodzi o muzykę, to jest to klasyczny rok lat 70-80. Paco de Lucia - czyli gitara klasyczna.

Choć nie wzgardzę i elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK, pociągnę dalej temat.

Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to wrzuciłem do Landa - Rainbow Beat 1, który napędza JLAudio 10W3v3-2 w skrzyni zamkniętej 17l.

Panowie, proszę o pomoc.

Mam w dalszych planach przeniesienie tweeterów w słupki. Myślę o Morel Supremo Piccolo lub Morel MT 250.

W związku z tym proszę o opinie czy różnica w odsłuchu tych głośników, biorąc pod uwagę rodzaj auta będzie wyczuwalna?

Chciałbym też wysterować głośniki i oczywiście obszyć słupki materiałem lub skórą.

Może ktoś z Was Forumowiczów poleci mi godne miejsce w Trójmieście lub okolicach?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej temat, wyższej klasy głośniki pokazują swoje możliwości gdy grają w dobrze zestrojonym systemie z odpowiednim montażem, więc i tak czeka Cię wycieczka, być może do zakładu, który zaproponowałem w poprzednim poście. Tam Ci doradzą zdecydowanie lepiej. Ja u siebie jak zmieniłem tweetery z Morel Tempo Ultra na MT-350 nie usłyszałem prawie żadnej różnicy - bo po prostu system był tak nie zgrany i miał tyle błędów, że nie robiło to różnicy co tam dokładnie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej temat, wyższej klasy głośniki pokazują swoje możliwości gdy grają w dobrze zestrojonym systemie z odpowiednim montażem, więc i tak czeka Cię wycieczka, być może do zakładu, który zaproponowałem w poprzednim poście. Tam Ci doradzą zdecydowanie lepiej. Ja u siebie jak zmieniłem tweetery z Morel Tempo Ultra na MT-350 nie usłyszałem prawie żadnej różnicy - bo po prostu system był tak nie zgrany i miał tyle błędów, że nie robiło to różnicy co tam dokładnie gra. 

Dziękuję za zainteresowanie.

Montaż dotychczasowego systemu zleciłem profesjonalistom. Helix dsp v eight jest wymagający więc póki co nie chciałem sam bawić się w strojenie. Na front założyłem Rainbow sl-c 6.3, ale w fabryczne otwory montażowe. Niestety tweetery w drzwiach powodują, że scena jest na wysokości kierownicy. To spowodowało, że postanowiłem przenieść je na słupki, a skoro tak, to doszedłem do wniosku, że doinwestuję głośniki wysokotonowe. Mam świadomość, że z Rainbow "niemieckie brzmienie" Morel może kiepsko zagrać, tym samym nie wykluczam dalszej rozbudowy, a raczej zamiany reszty głośników z przodu.

Nie ukrywam, że zależy mi na przejrzystości brzmienia i szerokiej, odseparowanej scenie, co w tak dużej "budzie" powinno być łatwe, ale odnoszę wrażenie, że mimo poprawnego wygłuszenia samochodu, czegoś tam jeszcze brakuje.

Najgorszą rzeczą jest to, że źródłem póki co jest tylko BT, a ja jestem zwolennikiem starych nośników. Myślałem i nadal myślę o zmianie radia, co w moim samochodzie nie jest łatwe, a słuchanie DSD lub FLAC, to mega przyjemność.

Muszę nad tym przysiąść.

No to się wyżaliłem.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na obecnym etapie masz na tyle nieogarnięty system, że nie ma co twierdzić, że trzeba w coś zainwestować bo zagra kiepsko, masz już DSP a z tym jest o wiele łatwiej. Umieść te tweetery chociażby tymczasowo na słupkach i zobacz jak zagrają po zestrojeniu systemu. Możesz się mocno zdziwić. To jest właśnie to co opisałem, jeżeli system nie jest chociaż podstawowo zestrojony, to nie będzie większej różnicy w graniu głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...