Skocz do zawartości

Zmiana fabrycznego radia w Toyota Land Cruiser 120


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze rozumiem że jeszcze nie zainstalowałeś głośników w słupki a już chcesz zmieniać tweetery bo wiesz że 'nie zagrają'?

Teraz tweetery są w drzwiach. Prawda, napisałem, że obawiam się, że nie zagrają. Moja teza wynika z tego, że mam wątpliwości, co do brzmienia całego systemu Rainbow. Być może jest tak, jak pisze khazar, powinienem najpierw dobrze zestroić system.

Z domowym audio jest dużo łatwiej. Słuchając dźwięku w pokoju, nie mam wątpliwości skąd "słyszę" smyczki, gdzie na scenie stoi wiolonczela, a gdzie gitara.

Może wyszedłem z błędnego założenia, że przy w miarę porządnym wzmacniaczu - jak w domu - i poprawnym źródle, wszystko powinno zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myślę że masz rację, wyszedłeś z błędnego założenia :P

Gra głośników to większej mierze gra komór i odbić, skoro tweetery są w drzwiach to są zapewne na wysokości deski rozdzielczej, a kiedy dasz je wyżej, w słupki, nad deską rozdzielczą, zagrają inaczej, inne odbicia, albo ich mniejszość, zgrane w tym samym kierunku ze średnimi mogą zmienić postrzeganie systemu, szczególnie w porównaniu z systemem  "grającym z drzwi". 

 

Moim zdaniem*, powinieneś wykorzystać to co masz, upewnić się jak to potrafi zagrać, zamiast decydować się na zmianę sprzętu, warunki dla głośników potrafią wiele zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myślę że masz rację, wyszedłeś z błędnego założenia :P

Gra głośników to większej mierze gra komór i odbić, skoro tweetery są w drzwiach to są zapewne na wysokości deski rozdzielczej, a kiedy dasz je wyżej, w słupki, nad deską rozdzielczą, zagrają inaczej, inne odbicia, albo ich mniejszość, zgrane w tym samym kierunku ze średnimi mogą zmienić postrzeganie systemu, szczególnie w porównaniu z systemem  "grającym z drzwi". 

 

Moim zdaniem*, powinieneś wykorzystać to co masz, upewnić się jak to potrafi zagrać, zamiast decydować się na zmianę sprzętu, warunki dla głośników potrafią wiele zmienić.

Przekonałeś mnie.

W słupki pójdą tweetery Rainbow. Przynajmniej na początek. Na ich ewentualną zmianę zawsze przyjdzie czas.

Żeby jeszcze udało zmienić się źródło. Fabryczne radio po prostu nie daje rady. Mam zmieniarkę w Landzie i uwierz mi, to po prostu nie gra.

Stąd, jak już rozumiem, błędna decyzja o zmianie tweeterów, była sumą wielu składowych.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...