Skocz do zawartości

Budowa systemu małymi krokami


Rekomendowane odpowiedzi

Taki ładny masz podpis ale do mnie on nie przemawia w żadnym wypadku.... Chyba, że słuch i pomiary zamienisz stronami :)

To że przy sześciu kan. system staje się bardziej elastyczny ok ale to, że przy 3 kanałach system może być tylko byle jaki to ...... już ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ładny masz podpis ale do mnie on nie przemawia w żadnym wypadku.... Chyba, że słuch i pomiary zamienisz stronami :).

Ale ja cię nie muszę przekonywać do niczego. Zrobisz jak będziesz chciał.

Niestety fizyka i elektronika jest dla obu nas taka sama i tego nie zmienisz.

Pokaż mi jedną szanująca się firmę z Home audio robiące zwrotnice na słuch.

Auto to tylko inne środowisko pracy głośników a fizyka i elektronika ta sama.

 

Byłeś chociaż raz słuchać kolumn z średniej lub wyższej półki lub masz takie w domu? Mowa o kolumnach powyżej 20tys.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

To że przy sześciu kan. system staje się bardziej elastyczny ok ale to, że przy 3 kanałach system może być tylko byle jaki to ...... już ręce opadają.

Czyli dalej nie rozumiesz i nie chcesz zrozumieć co powoduje jak centra akustyczne są oddalone od siebie. Trudno świata nie zbawię.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli dalej nie rozumiesz i nie chcesz zrozumieć co powoduje jak centra akustyczne są oddalone od siebie. Trudno świata nie zbawię.


 

 


Ale ja cię nie muszę przekonywać do niczego. Zrobisz jak będziesz chciał.
Niestety fizyka i elektronika jest dla obu nas taka sama i tego nie zmienisz.
Pokaż mi jedną szanująca się firmę z Home audio robiące zwrotnice na słuch.
Auto to tylko inne środowisko pracy głośników a fizyka i elektronika ta sama.

Byłeś chociaż raz słuchać kolumn z średniej lub wyższej półki lub masz takie w domu? Mowa o kolumnach powyżej 20tys.
Chłopie gość piszę o chcęci zakupu wzmacniacza za 300 zł a Ty mi piszesz o domówce za 20 tys. Po drugie w domówce stosujesz 6 kanałów zazwyczaj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak niczego nie zmienia , firmy produkują kolumny domowe ktore nie wymagają zewnętrznego wyrównania w czasie i zasilania 3 sekcjami wzmacniacza na kanał , nawet przy cenie 100 tys .

To jest punkt wyjścia do dyskusji co jest niezbędne .

To , ze większość z tych kolumn jest zrobionych zgodnie ze "sztuką " nie oznacza , ze ich dźwięk jest przez wszystkich akceptowalny , a jak ktoś odkryje sposób na to aby jednio szło w parze z drugim , to zapewne opanuje 50 % rynku HA , ale jak do tej pory jeszcze takie zjawisko nie zaszło , a wielu probuje :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie gość piszę o chcęci zakupu wzmacniacza za 300 zł a Ty mi piszesz o domówce za 20 tys. Po drugie w domówce stosujesz 6 kanałów zazwyczaj?

Czy ja zapytałem autora o kolumny za 20 tys czy ciebie ?

Poluzuj gumkę w kalesonach. Ugotujesz się.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy ja zapytałem autora o kolumny za 20 tys czy ciebie ?
Poluzuj gumkę w kalesonach. Ugotujesz się.

Ja nie muszę nic luzować..... piję kawę i wręcz mam ubaw z Twoich wypowiedzi. To jeszcze warto zapytać gdzie można posłuchać takiego "pomierzonego" samochodu? Ja bym z chęcią się czegoś nauczył a napewno techniki latania z mikrofonem :). Ale dla autora tematu z cała stanowczością mogę napisać, że z 3 kanałów też da się zbudować dobry system :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak niczego nie zmienia , firmy produkują kolumny domowe ktore nie wymagają zewnętrznego wyrównania w czasie i zasilania 3 sekcjami wzmacniacza na kanał , nawet przy cenie 100 tys .

To jest punkt wyjścia do dyskusji co jest niezbędne .

To , ze większość z tych kolumn jest zrobionych zgodnie ze "sztuką " nie oznacza , ze ich dźwięk jest przez wszystkich akceptowalny , a jak ktoś odkryje sposób na to aby jednio szło w parze z drugim , to zapewne opanuje 50 % rynku HA , ale jak do tej pory jeszcze takie zjawisko nie zaszło , a wielu probuje :wink2:

Bo w kolumnach offset wyrównuje się fizycznie bez dodatkowej ilości kanałów albo się stosuje filtry wysokich rzędów i często olewa sie, pełne zgranie fazowe. I w domu walczy się o kilka lub kilkanaście mm a nie kilka lub kilkanaście cm.

Zgodzę się bardzo drogie kolumny często są nieprzyjemne. Wręcz są efekciarskie i nie zrobione zgodnie ze sztuką co widać na wykresach chociażby w testach audio.com.pl.

 

Napisał auto wątku, że marzy o systemie SQ a on wymaga pewnych procesów aby to osiągnąć. Stąd propozycja 5 kanałów.

Ale jak komuś wystarcza 3, spoko. Jego decyzja. Nikt nikogo nie zmusza.

Choć dla mnie brak zgrania fazowego oraz dziura w paśmie w miejscu podziału jest nieakceptowalna.

 

Ponieważ budowany system jest od początku można uniknąć kosztów kupowania na przód 2 kanałów i za jakiś czas kupowania 4, i problemów z odsprzedażą pierwszego. Wybór należy do autora.

A niektórym chyba żyłka nie wytrzymuje. Jeszcze im daleko do poziomu z forum zagranicznych.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Ja nie muszę nic luzować..... piję kawę i wręcz mam ubaw z Twoich wypowiedzi. To jeszcze warto zapytać gdzie można posłuchać takiego "pomierzonego" samochodu? Ja bym z chęcią się czegoś nauczył a napewno techniki latania z mikrofonem :). Ale dla autora tematu z cała stanowczością mogę napisać, że z 3 kanałów też da się zbudować dobry system :)

Wybacz nie zniżę się do twojego poziomu wypowiedzi.

Ale warto chyba wyjść poza polski internet i popatrzeć jak się w świecie robi.

I jak chociażby Helix zaleca na swojej stronie jak skonfigurować swój system.

 

Kończę dyskusje z tobą bo ani ty ani ja nie przekonamy siebie do swoich racji. Tylko wyniknie z tego zbędna i nic nie wnosząca kłótnia. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w kolumnach offset wyrównuje się fizycznie bez dodatkowej ilości kanałów albo się stosuje filtry wysokich rzędów i często olewa sie, pełne zgranie fazowe. I w domu walczy się o kilka lub kilkanaście mm a nie kilka lub kilkanaście cm.

Zgodzę się bardzo drogie kolumny często są nieprzyjemne. Wręcz są efekciarskie i nie zrobione zgodnie ze sztuką co widać na wykresach chociażby w testach audio.com.pl.

 

Po co to piszesz , co jest oczywiste .

Napisałem jasno , zagadnienie da się ogarnąć na 1 kanale wzmacniacza , warunkiem niezbędnym nie jest sekcyjne zasilanie .

A teraz zastanów się na dodatek , czy Oni nie widza co robią , czy może jeszcze nie wszystko wynika jednoznacznie z tego co zdaje się odpowiadać na wszelkie pytania w formie wykresu .

 

 

Ponieważ budowany system jest od początku można uniknąć kosztów kupowania na przód 2 kanałów i za jakiś czas kupowania 4, i problemów z odsprzedażą pierwszego. Wybór należy do autora.

do

Oczywiście , zaproponowałem użycie 3 lub 4 ch , bo nie wierze , ze system kiedykolwiek ewoluuje do poziomu podziałów aktywnych , wyrównania x czy y , zrealizowanych na urządzeniach zdolnych to zrobić bez zauważalnej degradacji dźwięku , w sytuacji gdzie ktoś zakłada za niezbędne uzycie glośników tylnych . Do tego gdzie każde 50 zl stanowi o być albo i nie dla racjonalnego wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co to piszesz , co jest oczywiste .

Napisałem jasno , zagadnienie da się ogarnąć na 1 kanale wzmacniacza , warunkiem niezbędnym nie jest sekcyjne zasilanie .

A teraz zastanów się na dodatek , czy Oni nie widza co robią , czy może jeszcze nie wszystko wynika jednoznacznie z tego co zdaje się odpowiadać na wszelkie pytania w formie wykresu .

 

 

 

do

Oczywiście , zaproponowałem użycie 3 lub 4 ch , bo nie wierze , ze system kiedykolwiek ewoluuje do poziomu podziałów aktywnych , wyrównania x czy y , zrealizowanych na urządzeniach zdolnych to zrobić bez zauważalnej degradacji dźwięku , w sytuacji gdzie ktoś zakłada za niezbędne uzycie glośników tylnych . Do tego gdzie każde 50 zl stanowi o być albo i nie dla racjonalnego wyboru .

Nie dla wszystkich jednak jasne. Jak widać w po poprzednich wpisach.

 

Fakt może mnie poniosło z tą ewolucją systemu. Ale założyłem, że jak ktoś szuka Bety Ten na 800-900zł planuje wymienić zestaw z 400zł przedni na coś lepszego to liczy się z tym, że sprzęt towarzyszący będzie adekwatny. I wzmacniacz za 300zł będzie chwilowym.

 

Podtrzymuje natomiast, że autor wątku powinien zacząć od wygłuszenia drzwi. Być może to już go zadowoli w znacznym stopniu.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Proszę może Twój?

Napisałem wyraźnie, że kończę z tobą dyskusje. Ale chyba jest problem z rozumieniem tekstu czytanego.

Ja zadałem Ci 2 pytania na, które nie odpisałeś. Więc ja nie odpisze na twoje. Od taki wzajemny szacunek. Kończę i pozdrawiam.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że ten temat to chyba kolejna prowokacja.. Tak sobie czytam i czytam i czasem żałuje że umiem..;)

miał być mid lub hi-end ze wzmacniaczem za 300.. może 500.. Są już jakieś grajki za te 300 i radio za może kolejne 300. Wiec czemu by całego auta nie uzbroić po 300. Jeśli cena to tylko wyznacznik ile ktoś jest w stanie za coś zapłacić a nie realna wartość klocków. Albo jakoś tak. Ktoś kiedyś w poście idealnie to określił.

Swoją drogą czemu każdy "prosty" temat kończy się aż takim biciem nie potrzebnej piany? Przecież prawdy są zawsze dwie i raczej nikt nikomu nie musi tu nic udowadniać? Chyba że to ja jestem w błędzie. I może kilku śledzących ten wątek. A gdzie założyciel tematu? Szuka promo na "olx"?..;)

 

mając te 300 albo i 500 na początek chyba lepiej kupić maty. i piankę dystanse. Może beclu starczy na jakieś kable Tylko pytanie jakie przód pasywnie? aktywnie? zwrotnice jeśli będą w drzwiach? w bagażniku? Jeśli aktywnie to gdzie wzmacniacz? pod fotelem? w bagażniku? Jak się już rozplanuje temat to może i na odpowiedni przekrój i długość kabla budżet nie starczyć..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...