Skocz do zawartości

Alpine cde 7852r. Aux


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O przepraszam że w ogóle pytam. Myślałem że do tego forum służy a skoro nie dostałem żadnej odpowiedzi to normalna kolej rzeczy jest zapytać ponownie Czyż nie tak

 

Niby bez sensu, bo znane sprawy ale napiszę -forum w zamyśle było dyskusyjne. Nie to -z założenia kiedyś każde. Naturalną koleją rzeczy było, że jak się dyskutuje to wychodzą problemy i szuka się między sobą rozwiązania. Ponieważ ludzi przybywało na tych "rynkach dyskusyjnych" więc i problemów. I często palących, dramatycznych, kosztownych. Więc i pytania się zaczynały mnożyć, również... dublować. Do tego wiele osób zostało wychowanych w myśl zasady "możesz być każdym(g...o prawda) i wszystko ci się należy, bo jesteś kochany(kolejna g...o prawda)". Te osoby zaczynały strzelać focha.

Co więc robić, by nie stoczyć się w szambo chaosu? To co zawsze -ustalić normy i reguły. Jako ciekawostka -nie mogą one stać nad prawem polskim, łamać go ale też i na forach nie ma czegoś takiego jak "należy mi się", bo to inicjatywy prywatne z opłacanymi domenami(mowa o takim jak tutaj) więc przykładowo administracja ma dużą dowolność w konstruowaniu regulaminu, który się podpisuje -i wcale nie ma tam konieczności wprowadzania zasad demokratycznych. Bo nie i już. 

Zasady, często niestety postrzegane jako upierdliwe, mają jednak swoją wykładnię w doświadczeniach lokalnych i w szerszym świecie. 

Mają usystematyzować wiedzę, żeby forum nie wyglądało jak pokój przedszkolaka z ADHD, bo właśnie przez bałagan tracimy czas -szukając rozsianych informacji wśród mrowia wtórnych pytań, określeń slangowych i wtrąceń nie na temat w wątkach różnych.

 

Dlatego też Twoje ponawianie pytania robi bałagan, burzy tagowanie, odsyła innych poprzez wyszukiwarkę do kolejnych bezwartościowych postów i nie, nie do tego służy forum. Można tu uzyskać pomoc ale ZGODNIE Z ZASADAMI, których akceptację poprzez regulamin wyraża każdy logując się i używając tego, czy innego forum.

A do pomocy jak Ty ją postrzegasz służą serwisy zarówno fabryczne jak i komercyjne, gdzie możesz wymagać terminów, czy realizacji napraw. Na forum czekasz cierpliwie aż komuś się zachce, lub aż pojawi się ktoś z odpowiednią wiedzą.

 

 

 

....że mi się chciało w niedzielę to zasługa trzeźwej soboty  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Powalla przepraszam za swój błąd,poprawie się przy następnym pytaniu jak będzie. Tak między nami to samo alpine 7852 powinno wystarczyć by udzielić odpowiedź na zadane pytanie ale czytając kilka pana wypowiedzi to mogę stwierdzić że ma Pan taki styl bycia i odp typu kup i się przekonasz a jak coś to później możesz sprzedać są takie same ja pytanie delikwenta w media markt. Mireczek to co piszesz w odpowiedzi o tym że dublowane są pytania i ogólny chaos to zgadzam się z tym co do regulaminu to myślę że może 15% ludzi je czyta. Pisząc te pytanie liczyłem tylko na odpowiedź typu tak lub nie ale się przeliczył gdyż lepiej jest napisać o błędzie lub regulaminie kończąc ta wypowiedź życzę innym uczestnikom tego forum by mogli dostać odpowiedź na zadawane pytania. Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zadał sobie trud i poczytał co oznacza "A"  w oznaczeniu cdA , to nie śmieciłbyś na forum ... aaa i mało mnie obchodzi to że nie czytałeś regulaminu! Zaakceptowałeś go w ciemno, to twój problem ... frankowiczów i chwilówkowiczów z 700% odsetkami też mi nie żal , bo też nie czytają regulaminów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz znów złamałeś regulamin ...więc dalej sobie uważaj że łamiąc coś czego nie czytałeś jest nie Twoim problemem, bo nie możesz łamać czegoś czego nie znasz.

PS: osoby jeżdżące samochodem bez prawka też uważają że przecież niczego złego nie robią i walczą z bezdusznym i drogim systemem ...tyle że do czasu aż system je dopadnie lub UFG ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jeśli coś źle zrobiłem to od tego jest administrator by o tym poinformować

Mam wrażenie, ze takie forumowe byty jak Twój nie mają jednak szans na bycie treścią życia admina i nie będą całkiem poważnie traktowane :hyhy: Poczytaj sobie jeszcze raz co mireczek napisał a może forum nie będzie dla Ciebie torem przeszkód a stanie się miłym i ciepłym zakątkiem :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zapytam jeszcze raz. Alpine cda 7852r czy jest możliwość podłączenia się przez wejście na zmieniarkę płyt cd tak by nie stracić jakości i mieć możliwość podłączenia do telefonu. Jedynie co znalazłem to przedstawiłem w linku na początku ale nie wiem czy to będzie działać prawidłowo. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy samo podłączenie tego kabla aktywuje Ai-NET i pozwoli na transmisję audio. Sądząc po rozpisce złącza Ai-NET być może musi być niejako aktywowane przez zmieniarkę, która jest dedykowana dla tego modelu.

Tabela oznaczeń pinów złącza Ai-NET serii CDA, w tym Alpine CDA 7852:

https://web.archive.org/web/20040619090902/http://www.studio24.prv.pl:80/

Niestety, rysunki są nieaktywne. Oryginalna strona jest niedostępna od pewnego czasu.

 

PS. Wchodzisz w -> Studio 24 - Bez ramek -> Mapa strony -> Kablomania -> kable do zmieniaczy samochodowych -> Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie odnośnie straty (lub nie) na jakości nie odważę się odpowiedzieć, poszukaj ;p

 

Zasadniczo pytanie dotyczy dwóch domen dźwiękowych , pierwotne pytanie to czy jakość torów analogowych w telefonie i odtwarzaczu sa porównywalnej jakości , a jeśli nie to gdzie jest teoretycznie gorszy .

Teraz dopiero otwiera się droga do dyskusji o bezstratnym podłączeniu  stratnego sygnału przy stratnej obróbce .

To jest do przemyślenia dla D.m.forest , bo nie każde z pozoru proste pytanie posiada prostą i jednoznaczną odpowiedz . Chyba , ze pytasz czy wtyczki są odpowiednio wykonane aby nie zdegradować sygnału analogowego o jakości wytworzonej w telefonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon to Samsung Galaxy edge s7 a pliki audio jakie są na nim odtwarzane to flac dodam że wcześnie miałem radio jvc i przy podłączeniu kablem mini Jack straciłem głębię w dolnym zakresie ale mogła być to wina samego kabla lub słabego wejścia aux. Teraz jak by była możliwość to kabel mini Jack był by z wyższej półki chyba że raczej to nie ma sensu i zbierać trzeba kasę na zmianę radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, bo nic nie napisałeś, jaki system przetworników masz w przednich drzwiach.

Zmiana radia owszem, jest w stanie poprawić jakość dźwięku - źródło jest podstawą i wszystko inne należy pod nie komponować w systemie, ale to przetworniki są tym składnikiem toru audio, które słuchamy bezpośrednio. A te, wbrew pozorom, muszą przynajmniej byś zbliżone jakością przetwarzania do jakości źródła. Bo np. polecany teoretycznie przez Userów wzmacniacz zastosujesz w swoim systemie, ale głośniki są "zbyt" budżetowe... i co... będziesz pewny, że to jest To?

Zapomnij...

Nie ma czegoś takiego jak słabe wejście. Parametry danego produktu są gwarantowane przez producenta i jeżeli oznajmia, że tor CD/m.cz. przenosi np. od 5 Hz do 20 000Hz, to znaczy że tak przenosi. Kabel może wnosić pewne zakłócenia lub zniekształcenia sygnału ze względu na niestaranne (nie trzymanie parametrów wymaganych przez producentów pozostałych komponentów) wykonanie. Jednak niskie rejestry powinny być przenoszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to sprawa wyglada tak dzwi wygluszone i w środku siedzą rockford t152s stara wersja tylko że gwizdki zostały zmienione na jbl p25t napędza to pioneer gmx 624. Tył to audio system sq12 napędzany hifonics thor xi. Kable 2x25mm podłączone przez kondensator 1,2f do tego kable głośnikowe 2,5mm ofc jedynie co na przyszłość to zmiana rca bo mam teraz jakieś caliber i musze stosowac filter na pionka gdyz wyłączam silnik i mam zaklucenia ale to pozniej pierw chce podlaczyc tel do radia gdyż nagrywanie płyt było fajne kiedyś

Przepraszam sprawa dotyczy zakłóceń przy właczonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich nie chcąc zakładając nowego tematu pytanie mam apropo kabla kca 121b czy zadziala on jako aux do telefonu gdyż sprzedawca z tego co rozumiem język holenderski mówi że działać będzie jedynie kiedy mamy możliwość wyboru w radiu aux a moje radio to alpina cda 7852r i jest tylko ai net do zmieniarki. Zamawialem u tego samego sprzedawcy kabel kca 235b ale odpisał że nie ma na stanie a alpina nie prowadzi już sprzedaży tego kabla. Dziękuję z góry za pomoc w problemie

Witam wszystkich nie chcąc zakładając nowego tematu pytanie mam apropo kabla kca 121b czy zadziala on jako aux do telefonu gdyż sprzedawca z tego co rozumiem język holenderski mówi że działać będzie jedynie kiedy mamy możliwość wyboru w radiu aux a moje radio to alpina cda 7852r i jest tylko ai net do zmieniarki. Zamawialem u tego samego sprzedawcy kabel kca 235b ale odpisał że nie ma na stanie a alpina nie prowadzi już sprzedaży tego kabla. Dziękuję z góry za pomoc w problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...