Skocz do zawartości

Seat Ateca - lepsze granie - Trójmiasto i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

Potrzebowałbym wsparcia w poprawie audio w aucie Seat Ateca. Obecnie 8 głośników (4 x tweeter i 4 x woofer). Auto świeże i na gwarancji zatem nie chciałbym w nim dosadnie grzebać. „Jednostka audio” to seryjna navi, która poza samą nawigacją steruje ¾ rzeczy w aucie. Zmiana nie wchodzi w grę. Poniżej specyfikacja wyciągnięta z dokumentacji Seata.

 

Z tego co mi wiadomo głośniki w aucie tak naprawdę wykorzystują 6 kanałów…przód wykorzystuje 4 kanały a tył 2.

Oczekiwania: polepszenie grania. Nie oczekuję cudów/wodotrysków.

Myślałem o na początek o zastosowaniu na przód wraz z wygłuszeniem (drzwi z przodu i z tyłu), któryś z poniższych zestawów:
- Hertz HSK
- DLS R6A
- Morel Maximo 6.2

Aspirację są na dorzucenie wzmacniacza, który napędziłby przód wraz z subwooferem RE Audio RE8S4 lub RE Audio RE10S4. Problem w tym, że radio nie ma wyjść na wzmacniacz a zabawa w procesor dźwięku spowoduje, że poszybuję z kosztami w górę.
 

Na necie są dedykowane zestawy Plug and Play firmy Match ale cena dla mnie jest zbyt wysoka. Szukam bardziej budżetowego rozwiązania.

Będę wdzięczny za pomoc jak to najlepiej ogarnąć a jeszcze bardziej będę wdzięczny jak ktoś z forum poleciłby kogoś zaufanego z okolić Trójmiasta.

 

 

post-14295-0-39993900-1530569258_thumb.jpg

post-14295-0-90379900-1530569265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Myślałem o na początek

 

Masz już te wymienione głośniki, bo jeśli zamierzasz dopiero je kupić , to łatwo dostępne będą tylko jedne z tych 3 zestawów ;) 

 

 

 


Szukam bardziej budżetowego rozwiązania.

 

Wzmacniacz z Hi-Input  lub dobry konwerter Hi-LOW by mieć większy wybór wzmacniaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę wygłupiłem. Napisałem te 3 zestawy bo stwierdziłem, że jak są na forum od X lat to będą ok. Na necie jak patrzyłem na ceny nie zwróciłem uwagi na dostępność produktu. Zatem niech pozostanie zestaw Model Maximo ;) na bank będzie lepszy niż seria.

 

Co do wzmacniacza z high input...coś wartego polecenia pod moje oczekiwania tzn. napędzenie przodu i subwoofera? Aha i jakość połączenia radia że wzmacniaczem po high input będzie identyczna jak podłączenie pod dedykowane wyjście pod wzmacniacz?

 

powala masz może kogoś godnego polecenia ż okolic Trójmiasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobą godną polecenia jest np. Mehow z Redy, znajdź AudioManuFaktura w sieci.

 

Dokładnie - jedź do Michała do Redy  :ok:

 

Są fajne urządzenia MATCH - wpinasz w instalację auta bez żadnej ingerencji - popatrz na: http://www.audiomanufaktura.pl/page/14/realizacje  :wink2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobą godną polecenia jest np. Mehow z Redy, znajdź AudioManuFaktura w sieci.

 

 

Dokładnie - jedź do Michała do Redy  :ok:

 

Są fajne urządzenia MATCH - wpinasz w instalację auta bez żadnej ingerencji - popatrz na: http://www.audiomanufaktura.pl/page/14/realizacje  :wink2:  

 

Widziałem stronę www jak i facebook'a firmy AudioManuFaktura. Widać, że mega profesjonalna robota. Często wykorzystują produkty firmy Match. Patrząc na ceny komponentów tej firmy (Match) już wiem, że jak dla mnie to za duży wydatek. Myślałem o małym polepszeniu grania a nie wrzucaniu w auto 4-5tysięcy  :mur:  Nie pozostaje mi chyba nić innego jak wygłuszyć drzwi (przód+tył) i zmienić głośniki np. na Morel Maximo 6.2.

 

Próbuje się dodzwonić do AudioManuFaktura....może mają jakieś budżetowe wersje  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet a Mehow na pewno coś wymyśli. Takie instalacje też robi.

 

No to już jestem po rozmowie i bez minimum 5 tysięcy nie mam co podchodzić do tematu  :mur1:

 

Zatem moja zabawa w caraudio właśnie się zakończyła  :rotfl:

 

Grunt, że uzyskałem szczerą odpowiedź  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jestem po rozmowie i bez minimum 5 tysięcy nie mam co podchodzić do tematu :mur1:

 

 

 

Zatem moja zabawa w caraudio właśnie się zakończyła :rotfl:

 

 

 

Grunt, że uzyskałem szczerą odpowiedź :wink:

 

 

Co nazywasz zabawą , bo to chyba oznacza własne zaangażowanie .

Ceny sprzętu to jedno , ale za poświęcony czas wypada zarobić porcję zupy .

Angazując siebie jesteś w stanie zredukować poniesione koszty , a jeżeli system zagra zgodnie z oczekiwaniami mieć sporo satysfakcji . Pretensje tez będzie prosto zaadresować :wink2: .

Procesory nie służą temu aby było drogo , ale do realizacji określonych funkcji , których nie zapewnia zewnętrzny wzmacniacz .

Tu nie ma prostego przełożenia , założe sobie wzmacniacz to będzie 1500 mniej :wink2: , a tez będzie "działało " :hurra:

Niestety , będzie głośniej , ale nie będzie tak samo . Chyba , ze ktoś zakłada procka i przepuszcza sygnał bez ingerencji w niego , bo takie instalacje tez widywałem . Bez procka nie zbudujesz instalacji tej klasy ( czy może napiszę -mozliwościach ) jak z jego użyciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy właściciel takiego systemu rzeczywiście to słyszy, że jest wystrojone, czy to doceni, potrzebuje bardzo dobrze zrealizowanego dźwięku ? Ja znam ludzi, którzy teoretycznie pisali o swoich oczekiwaniach w dość "wybredny" sposób, a jak wsiadali do jakiegoś auta, gdzie grało Morel Maximo byli zachwyceni, więc koszty rzędu 5 tysięcy+ sprawiały, że człowiek prosił o podwójną dawkę Validolu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz zabawą , bo to chyba oznacza własne zaangażowanie .

Ceny sprzętu to jedno , ale za poświęcony czas wypada zarobić porcję zupy .

Angazując siebie jesteś w stanie zredukować poniesione koszty , a jeżeli system zagra zgodnie z oczekiwaniami mieć sporo satysfakcji . Pretensje tez będzie prosto zaadresować :wink2: .

Procesory nie służą temu aby było drogo , ale do realizacji określonych funkcji , których nie zapewnia zewnętrzny wzmacniacz .

Tu nie ma prostego przełożenia , założe sobie wzmacniacz to będzie 1500 mniej :wink2: , a tez będzie "działało " :hurra:

Niestety , będzie głośniej , ale nie będzie tak samo . Chyba , ze ktoś zakłada procka i przepuszcza sygnał bez ingerencji w niego , bo takie instalacje tez widywałem . Bez procka nie zbudujesz instalacji tej klasy ( czy może napiszę -mozliwościach ) jak z jego użyciem .

Oczywiście, że jestem w stanie się zaangażować z tym, że nie mam o tym zielonego pojęcia. Zapewne więcej zrobiłbym złego niż dobrego. Wydaje mi się, że mógłbym wziąć się za wygłuszenie drzwi i jakoś by mi poszło. Zdaje sobie sprawę, że gdybym zdecydował się na komponenty firmy Match byłbym zadowolony. Na forum Ateci jest jedna osoba, która właśnie skorzystała z produktów tej firmy i jest zadowolona...ale ok 4500zł wydała.

 

Myślałem, że chociaż zostanie mi zaproponowane wygłuszenie drzwi i zmiana głośników ale stwierdzono, że to nie ma sensu. Trochę się pogubiłem bo ludzie wytłumiają drzwi i wstawiają "lepsze" głośniki i są "zadowoleni" a tu w sumie stwierdzono, że to bez sensu  :looka: 

 

Ja tym autem jeżdżę może raz w tygodniu...reszta to żona a to dla siebie chciałem polepszyć granie. W moim przypadku jak dla mnie wydawanie 5000zł jest zbędne. 

Pytanie, czy właściciel takiego systemu rzeczywiście to słyszy, że jest wystrojone, czy to doceni, potrzebuje bardzo dobrze zrealizowanego dźwięku ? Ja znam ludzi, którzy teoretycznie pisali o swoich oczekiwaniach w dość "wybredny" sposób, a jak wsiadali do jakiegoś auta, gdzie grało Morel Maximo byli zachwyceni, więc koszty rzędu 5 tysięcy+ sprawiały, że człowiek prosił o podwójną dawkę Validolu  :wink:

 

No w tych 5 tysiącach to nie była zawarta wymiana głośników. Od 5 tysięcy zaczynała się dopiero "zabawa". Może i warsztat świetny bo go zachwalacie ale chyba nie trafiający w moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za wygłuszenie tak jak piszesz trzeba się wziąć....lewy boczek trochę trzeszczy. I tak lepiej to zrobię sam niż serwis.

Polecicie może jakiegoś forumowicza z okolic Trójmiasta, który pomógłby w ogarnięciu tematu wygłuszenia drzwi i podmiany głośników (aby nic się nie zjarało) na nowe...oczywiście nie za darmo. Tylko nie wiem czy to nie jest problem, że oryginalne tweetery są podłączone pod radio a nie pod zwrotnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko nie wiem czy to nie jest problem, że oryginalne tweetery są podłączone pod radio a nie pod zwrotnicę.

 

Zapewne przy tweeterze jest zwrotnica w postaci kondensatora, wątpie żeby radio realizowało podział pasma aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przy tweeterze jest zwrotnica w postaci kondensatora, wątpie żeby radio realizowało podział pasma aktywnie.

Jak widać ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego lepiej abym sam przy kablach nic nie grzebał  :hyhy: 

 

Już sam nie wiem czy potrzebuję zmieniać głośniki :mur1: . Niby to nic mi nie da. Ale co ja się tam znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego lepiej abym sam przy kablach nic nie grzebał  :hyhy: 

 

Już sam nie wiem czy potrzebuję zmieniać głośniki :mur1: . Niby to nic mi nie da. Ale co ja się tam znam.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/43385-spoty-car-audio-starogard-gda%C5%84ski-i-okolice/page-23

 

Masz temat spotów pomorskich - popytaj chłopaków może ktoś podpowie/pomoże  :wink2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywni czy nie. Po prostu za dużo się nie dzieje, ja obecnie bawię się czym innym niż audio. A reszta też zaliczyła stagnację, no po za Zygą. U niego audio świetnie zapierdala.

 

Wygłuszenie drzwi w tym seacie nie wygląda na jakieś trudne.

https://3.allegroimg.com/original/036c7b/a3bd140d43deaf976f65cd2fa6d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mojej przygody część dalsza. Cały czas zastanawiam się co i jak. Podpowiedzcie mi co i jak w poniższych kwestiach:

1. Decyduje się na odpięcie głośników z tyłu, wygłuszenie przodu i tyłu a seryjne głośniki zostaną zastąpione przez Morel Maximo 6.2.

 

I tu nasuwa się pytanie. Czy nie będzie problemu spięcia tego wszystkiego ze względu na to, że fabryka podłącza przód (tj. 2 x tweeter + 2 x woofer) pod 4 kanały? W zestawie Morel są 2 zwrotnice.
 

2. Załóżmy, że decyduje się na podpięcie do fabrycznego auta wzmacniacza pod złącza hi input. Czy jest sens to robić? Zyskam coś tym czy tylko będzie więcej szumu i tyle z inwestycji w wzmacniacz podłączony pod hi input.

Kolejne pytanie. Jeżeli już ktoś z Was napisze, że w moim przypadku hi input będzie ok to mam szukać wzmacniacza 4/5/6 kanałowego? Jeżeli już zdecyduje się na wzmacniacz to chciałbym aby zasilił przód oraz subwoofer. Pamiętajcie, że fabrycznie tweetery podłączone są pod osobne kanały.
 

3. Czy jest jakaś alternatywa (cenowa) dla urządzeń Plug&Play firmy Match:

Match PP-62DSP
https://centrumaudio.pl/wzmacniacze-6-kanalowe/10018-match-pp-62dsp.html

Match PP-82DSP
https://centrumaudio.pl/wzmacniacze-8-kanalowe-i-wiecej/10017-match-pp-82dsp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Procesor dzwięku - GMS- DDA-435 

 

Dzięki za podpowiedź ale i tak dalej nie wiem czy będę mógł tym zasilić sam przód zmieniając głośniki na jakiś zestaw ze zwrotnicą (obecnie podpięte tweetery i woofery - każdy na osobnym kanale) czy da radę zasilić tym przód i suba w bagażniku  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...