Skocz do zawartości

jednostki sterujące/radia z procesorem (czasówki, aktywka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem Ci z mojego amatorskiego doświadczenia - testuję obecnie tę Alpine - że jest całkiem ciekawa.

Niemniej posłuchaj się tego co Powalla napisał bo to z 60 jak nie 80% zadowolenia z własnego systemu - wiedza i osłuchanie i albo będziesz do tego dochodził sam albo skorzystasz w jakimś stopniu na spotach z wiedzy innych.

 

p.s. chyba trochę się robi offtop w temacie o konkretnych modelach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Można odkopać?

W niektórych postach i tematach padały wskazania na Alpine ute92bt jako radio z aktywką, usb i bt. Pojawił się w tym roku nowy Kenwood KDC-X5000BT, zdaję sobie sprawę że raz, konstrukcja całkowicie świeża i dwa, niektóre "wyrocznie" uważają obsługę jednostek tego producenta za dziwną i niemożliwą, ale może ktoś z Was jest w stanie wyciągnąć więcej informacji ode mnie z manuala i danych technicznych? Porównałem sobie sekcje odnośnie ustawień zwortki z manuala x5000bt do ute92 oraz 9812 i wychodzi na to że mają bardzo podobne możliwości (choć przy 2-way keniek nie daje możliwości ustawienia slopa przy tweeterach) a jego 3-way nie daje opcji suba. Za to jednak do dostania taniej niż Alpine, którym w sumie nikt się tutaj nie zachwyca szczególnie. 

Staram się znaleźć jednostkę, którą będzie można zamontować (rockowo-jazzowe klimaty) i zostawić na dłużej, nawet kiedy przyjdzie ochota zabawy z subem itd. Chwilowo chce się skupić na aktywnym przodzie (2way only) i wygłuszeniu. MP3 i USB lub SD jest koniecznością i zanim poleje się potok wrzasków, wyobraźcie sobie po prostu, że nie tylko muzyki można w radiu słuchać a nawet jeśli to nie w każdej chwili trzeba jej pragnąć w studyjnej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pomagałem w ogarnięciu systemu, którego jednostką centralną był Kenwood KIV-700 (czasy, trochę aktywki, usb bez CD). Nie jestem w stanie powiedzieć nic o jakości grania samego radia w tym systemie, bo nie mam jak, ale w obsłudze nie taki diabeł straszny. Miał sporo udziwniaczy dźwięku do włączenia, przez co początek był trudny. W momencie, gdy się radiu wytłumaczyło, że interesuje cię coś w rodzaju Source Direct + czasy + cięcia, to ustawianie tych wartości nie było jakieś nieintuicyjne. Sposób, w jaki działa czasówka był chyba taki sam, jak w Alpine, a cięcia były podane w konkretnych wartościach, bez kombinacji.

Na ogromny plus zasługiwał wyświetlacz - duży i przejrzysty. Tu nowe Alpiny dość mocno kuleją, bo na pierwszy rzut oka wyglądają jak modele sprzed 15 lat. Najdziwniejsze jest to, że Alpine w modelach z ostatnich lat miał przyzwoite wyświetlacze, a tu taki powrót do segmentowych w modelach z obsługą flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakiś czas temu pomagałem w ogarnięciu systemu, którego jednostką centralną był Kenwood KIV-700 (czasy, trochę aktywki, usb bez CD). Nie jestem w stanie powiedzieć nic o jakości grania samego radia w tym systemie, bo nie mam jak, ale w obsłudze nie taki diabeł straszny. Miał sporo udziwniaczy dźwięku do włączenia, przez co początek był trudny. W momencie, gdy się radiu wytłumaczyło, że interesuje cię coś w rodzaju Source Direct + czasy + cięcia, to ustawianie tych wartości nie było jakieś nieintuicyjne. Sposób, w jaki działa czasówka był chyba taki sam, jak w Alpine, a cięcia były podane w konkretnych wartościach, bez kombinacji.

Na ogromny plus zasługiwał wyświetlacz - duży i przejrzysty. Tu nowe Alpiny dość mocno kuleją, bo na pierwszy rzut oka wyglądają jak modele sprzed 15 lat. Najdziwniejsze jest to, że Alpine w modelach z ostatnich lat miał przyzwoite wyświetlacze, a tu taki powrót do segmentowych w modelach z obsługą flac.

Podpisuję się pod wszystkim co napisał kolega:) Miałem kiv-700 i ogólnie spoko radyjko, wyświetlacz bajka, jedyne 2 minusy jak dla mnie: brak cd i niezdejmowalny panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na sprzęcie CA (więc sorry za łamanie pkt regulaminu wypowiadając się :D ) ale siedzę od lat w elektronice użytkowej i widać jak na dłoni że Alpine leci na renomie serwując niedoinwestowane jednostki. No ale stale ciekawi mnie jak się Kenwood może spisać. Gdybym miał zrobiony system to pewnie bym łyknął podpiął i wiedział, ale niestety, auto wydmuszka jeśli chodzi o audio na tą chwilę. Jeszcze mi chodzi po głowie CZ702E za 70funtów i SH1000 z allegro za 300zł....ale oba to starocie a mi już przeszła ochota zabawy z niekompatybilnością urządzeń, szukaniem sposobów na obejście problemów :) Zresztą, dokupować te całe adaptery do Alpine w cenie samego radia? Jaki to sens? No nic, cały czas liczę, że ktoś ze stałych userów będzie miał więcej kompetencji ode mnie i zdoła się wypowiedzieć chociażby w teorii czy takie keniek warty jest ryzyka i sparowania z HSK czy Tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno Kenia 53 i zmieniłem na cde193 ... jakieś porównanie? Jakie porównanie, to nie ta klasa i tyle, ba nawet sam plastik i spasowanie w Keniu jest dużo gorsze, nie mówiąc nawet kto wymyślił tę klapkę zakrywającą slot CD . Młodemu tylko raz zleciłem wyjęcie płyty i urwał tę klapkę. Co do grania ...opisałem już różnice , no ale to Ty musisz sobie poszukać i poczytać ...

 

 


widać jak na dłoni że Alpine leci na renomie serwując niedoinwestowane jednostki.

 

Niedoinwestowane? Wiesz ile kosztowała nówka 9835 ? Wiesz ile kosztuje nówka CDE196? 3x mniej , a ma dokładnie to co 9835 + BT+ DAB+ USB z FLAC  i jak na moją pamięć to nie gra 3x gorzej .  Jakie Ty masz doświadczenia z Alpine że forujesz takie stwierdzena? Pewnie w łapie nie miałeś nowych CDE ...no ale co tam , walnę sobie temat i zapytam po raz 307 , czy brać 702 czy  sh 1000 ?  

 

 

 


Zresztą, dokupować te całe adaptery do Alpine w cenie samego radia?

 

Jakie adaptery?  Sterowanie z kierownicy , czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od końca. Adaptery do starszych Alpin żeby były w stanie odczytać coś tak "nowoczesnego" jak pendrive. Czytałem ten temat, nie martw się, dawno już przetrzepałem wiele tutejszych wypocin, co pozwoliło w sumie spodziewać się od Ciebie takiej reakcji. Nie ma to jak zgnieść radio Alpinką droższą o 100%... Ty tak na poważnie? Słuchaj, wiem że przerzuciłeś tego w cholerę i wiesz co piszesz ale jak już to robisz (z czego się ciesze, bo w sumie od Ciebie czasami idzie coś wartościowego przeczytać) to chociaż zwróć uwagę na półkę cenową. Keniek x5000bt 550zł, 53jka - 700zł a cde193 1100zł z tego co widzę, a u mnie w GBP ceny z jeszcze większymi różnicami bo UK to jakiś chory świat jeśli chodzi o ceny używek.

Jak dla mnie to radio może być z kartonu ekologicznego wytworzonego w procesie odzysku pudełek po płatkach śniadaniowych. Byleby grało i miało wyświetlacz i plastikową tackę na cd. Kciuki mam oba więc i z klapką przeciwkurzową sobie poradzę.

Masz swoje doświadczenie więc jest bardzo duża szansa, że wiesz coś czego ja nie wiem i co gorsza, czego nie jestem w stanie wyczytać z suchych danych, zgadza się? Może wiesz, że Kenwood nigdy nie wypuścił nic dobrego w cenie circa 500zł. A może mi napiszesz że x5000bt to europejski odpowiednik excelona x998 zza wielkiej wody czy coś takiego i można w ciemno brać. Dlatego to napisałem, bo jestem ciekaw, a poza tym ma zwrotkę i się łapie w tematykę topicu, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mój błąd. Zwracam honor, wyguglałem cenę CDE196 o którym powalla później wspomniał.
Cholera, z początku była ochota na jednostkę za 400 (no ale to w tej cenie wybór radia wygląda jak wybór samochodu przez kobietę, tak?), potem 600 no i teraz 800?...dokładać można tak i kupić Pionka w końcu :( Ale nie o to w tym chodzi. Bo nawet jeśli różnica pomiędzy 53-ką a 193 jest duża, to pytanie przy jak idealnie dobranych zestawach to widać. Czy takie HSK zrobione w aktywce o ile uda mi się to jakoś poustawiać wyciągną taką różnicę w dźwięku, nie wspominając o tym  że dokanałówki rozwaliły mi fragment pasma w słuchu ;] Imponujące jest to że jesteście w stanie dyskutować o tych wszystkich subtelnych różnicach, warto jednak pamiętać że totalny noob jak ja w tym temacie pewnie by tego nie odróżnił, a to czego szukam to radio które pozwoli na eksperymenty i pozwoli się właśnie nauczyć słyszeć takie różnice, dlatego też nie chce tego wszystkiego tylko sobie podpiąć i się jarać. Wystarczyły mi Diory z których nic się nie dało wyciągnąć pod blaupunktem sd27 (o ile było co wyciągać :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Keniek x5000bt 550zł, 53jka - 700zł a cde193 1100zł

 

No widzisz Ty nawet cen nie potrafisz odpowiednio sprawdzić ... Taka UTE 92 (to samo co 193 tyle że bez CD) kupisz w empiku za 565zł .  Najlepszy Kenio 53 to najlepsze w zeszłym roku ich radyjko (73 miał tylko DAB zbędny u nas w PL) to dokładnie ta sama półka cenowa co nowe Alpinki . Ot taki rynek teraz ...

 

Kenio , JVC mają się podobać w budżet lidze przy pierwszym włączeniu , bo góra stonowana, dół sporo wypchnięty, misiowaty ...podłączasz do taniego zestawu głośnikowego gdzie góra wali po uszach , basu nie ma , bo drzwi nie zrobione i nagle mówisz WOW jak to fajnie gra!! Takie radio i od razu wszystko fajnie ... potem choroba się rozwija, kupujesz lepsze głośniki, solidnie  montujesz i  "panie czemu ten koc tu jest? . Czemu ten bas tak wali , a kicka brakuje?  "   :kwasny:  

Oczywiście posiadacze taniego zestawu za "czista"  też mogą kupić nową , wszystkomającą Alpinke za "szejset" i ... zakładają potem temat >  http://www.strefacaraudio.pl/topic/49466-alpine-ute-92bt-kiepska-jako%C5%9B%C4%87-d%C5%BAwi%C4%99ku/   :rotfl:

 

Jak dla mnie odkąd Alpine nauczyła się czytać FLAC z pendriva to inne firmowe radyjka w tej cenie (nówki 550-799) nie mają już przewagi  w funkcjonalności (odczyt czegoś lepszego niż MP3) , no a co do grania ... to też nie ta liga , a wierz mi że miałem w 2 lata 4 topowe radia JVC i Kenia . Niedawnego hiciora forumowego czyli cde 178 też miałem ale tam co innego mnie wkurzało i  "only MP3"  :kwasny:

 

Co do klapki w Keniu , to jakbyś widział jakie tam są dwie  wypustki w roli "osi obrotu" tej klapki, to wiedziałbyś że to musi być nietrwałe ... i otwiera ją się jednym kciukiem , no i trochę za mocno i wyrywasz ją z tych wypustek   :wink:

 

 

PS: jak dla mnie to możesz kupić nawet piździnga, bo to Ty będziesz się męczył z tym w aucie  ale jeśli nie posiadałeś "niedoinwestowanej" Alpinki , to nie pisz o nich, bo suche dane ...nie grają  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


auto wydmuszka jeśli chodzi o audio na tą chwilę

 

 


Za to jednak do dostania taniej niż Alpine, którym w sumie nikt się tutaj nie zachwyca szczególnie.

 

 


wyobraźcie sobie po prostu, że nie tylko muzyki można w radiu słuchać a nawet jeśli to nie w każdej chwili trzeba jej pragnąć w studyjnej jakości ;)

 


Czy takie HSK zrobione w aktywce o ile uda mi się to jakoś poustawiać wyciągną taką różnicę w dźwięku, nie wspominając o tym że dokanałówki rozwaliły mi fragment pasma w słuchu ;]

To już właściwie sam sobie odpowiedziałeś :) Na jakości specjalnie mocno Ci nie zależy, drzwi nie zrobione, Kenio tańszy jest, w zwrotkach według Ciebie podobnie a głośniki pod radiem maja pracować więc bierz co Ci się bardziej podoba a do Kenia Ci najbardziej po drodze, różnice i tak się zatrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego forum jak nie od pisania? :) Szczególnie o suchych danych vs. realnych możliwościach? Chcesz naprawdę to forum zamienić w zamknięty tomik encyklopedii? Umrze albo będzie przyjazne tylko onanistom sprzętowym :(

Przyganiał kocioł garnkowi, w empiku niedostępne nawet już ute92 ;)
 

Ale dzięki powalla. Bo UTE było na liście w zeszłym tygodniu i po godzinach męczarni przed monitorem doszedł kenwood, szukając sposobu do oszczędności doszły "starocie" do rozważań ale zanim się obejrzałem, rzeczywiście wróciłem budżetem do poziomu UTE92 o którym po drodze zapomniałem. A skoro to ten sam bebech co 193 które tak zachwalasz a cena ta sama co nowego kenwooda... prosta sprawa jednak.

@Sinoff ;) Please. Wygłuszenie przyjdzie w tym samym czasie co nowy przód, nie mam czasu na robienie 2x tej samej roboty. PS100 leży i chwilowo zasili przód w pasywie, zwrotke  da się w kabinie żeby kable pociągnąć na przyszłość podwójnie przez drzwi, ale jak już będzie zabawa w aktywkę to wyleci na rzecz 4 kanałów, ale to już chyba najrozsądniej na ostatni krok zostawić, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Jeśli masz rozterki względem zakupu sprzętu, to najpierw robisz drzwi a sprzęt na sam koniec kompletujesz a decyzję czy ma być pasywnie czy aktywnie już teraz podejmujesz bo takie planowanie największe oszczędności pozwala zrobić - to taka moja prawda.

Nie rozumiem z jakiego powodu masz dwukrotnie tłumić drzwi i po kiego czorta zwrotka skoro kombinujesz aktywny podział. 

Jak już koniecznie chcesz akpinkę z cd porównywać do kenia, to zdecydowanie lepsze będą tu modele kdc-53u albo kdc-73dab. Zdaje się, że to będą odpowiedniki  193bt i 196dab, no i różnice cenowe już nie będą tak drastycznie duże jak sugerujesz bo i półka cenowa będzie podobna.

A szumofona cz702 albo 703 raczej zostaw w spokoju bo moim zdaniem zdecydowanie odbiega jakościowo od powyższych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwestii cz702 już doszedłem i odpuściłem. Stąd właśnie powrót w te przedziały cenowe rzędu 500-600zł. UTE92  do wyrwania teraz za 530zł na olx, więc pewnie ją łyknę, szukałem jednak cały czas czegoś co mogę tanio dostać na wyspach, ale jednak w PL te rzeczy dużo tańsze.
Nie chodziło mi o dwukrotne wytłumanie drzwi, tylko dwukrotną zabawę w rozbieranie ich. Chce to zacząć robić i skończyć w jednym marszu, zamiast wygłuszać i dopiero szukać głośników, a potem znów rozbierać tapicerkę żeby ciągnąć kable i montować wszystko. A zwrotka tylko po to, że to wszystko pewnie zeżre mi tyle funduszy że będę wolał poczekać z wymianą wzmaka na 4ch i kilka tyg. pojeżdżę z pasywką na spokojnie szukając dobrego wzmaka do konkretnego już zestawu. Źle? ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauwazyc ze z radiami juz wykombinowalem (ute92bt), drzwi i glosniki a dokladnie kolejnosc ich montazu itd zostawcie prosze mmibo to najmniej istotne dla tematu czy to dzis czy jutro zrobie, tak? Musze jakies kupic tak czy owak. Obecnie to od kilku postow sie offtop ciagnie i ktos sie zaraz pewnie wkurzy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może komuś się przyda.

Jestem właśnie po przejściu z Pioneer'a deh-80prs na Alpine cde -193bt.

Pierwsze odczucia to dużo gorzej wygląda, ale to moje zdanie. Drugi minus to wyświetlacz, w pionku wszystko czytelne, dużo wyświetlanych informacji. Po trzecie obsługa, nie wiem ja się do pionka przyzwyczaiłem i jak narazie obsługa menu Alpine jest dla mnie męcząca. Do tego brak portu USB z tyłu, tak jak to było w pionku.

I tutaj kończą się minusy, które kolejny raz zaznaczę to tylko moje zdanie.

Co do dźwięku to jest bez porównania na rzecz Alpine. Dźwięk zmienił się diametralnie, pomimo wstępnych ustawień (nie umiem dobrze czasów ustawić, w pionku było chyba Inaczej).

Dźwięk jest bardziej dynamiczny, góra jest bardziej szczegółowa i wyrazista, dół bardziej miesisty, kick mocniejszy.

Nie mam porównania do innych Alpine, a tą 193 kupiłem w sumie po opiniach kolegi Powalla i nie żałuję.

 

 

wysłane z Sony x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...