Skocz do zawartości

jednostki sterujące/radia z procesorem (czasówki, aktywka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mastah22 można zapisywać ustawienia przez aplikację w telefonie. Alpine tuneit. Niestety na starej wersji zapisywał tylko czasy i eq mimo ustawionej zwrotki. Ale teraz jest nowa apka więc może poprawili to, ale nie mam jak sprawdzić bo radio jeździ na razie w zastępczym samochodzie i tam nie mam trybu 3way włączonego. Co do faz to niestety alpine jej nie ma (poza subem). Trzeba ręcznie odwracać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastah22 można zapisywać ustawienia przez aplikację w telefonie. Alpine tuneit. Niestety na starej wersji zapisywał tylko czasy i eq mimo ustawionej zwrotki. Ale teraz jest nowa apka więc może poprawili to, ale nie mam jak sprawdzić bo radio jeździ na razie w zastępczym samochodzie i tam nie mam trybu 3way włączonego. Co do faz to niestety alpine jej nie ma (poza subem). Trzeba ręcznie odwracać :P

 

Tak ją poprawili że z moim CDE-W296BT niby się widzi ale tak naprawdę nie działa. Chyba że wyszła jakaś aktualizacja o której nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się trochę bawiłem kilka dni temu i działała. Ale nie sprawdziłem tych zapisanych ustawień w trybie 3way bo teraz jego nie mam. O dziwo jest jedna rzecz którą można ustawić tylko przez apke. Jest to profil tego wzmocnienia basu. Normalnie jest standard, ale w apce można dać low bass, kick bass itp. Co prawda ja mam to wyłączone ale tak sprawdzałem sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Jestem amatorem bawiącym się w car audio - mogę nie wiedzieć wszystkiego na temat car audio i może to wyjść z mojego opisu– ale chciałem napisać dla was krótką recenzję radia Kenwood bt304 wraz z trzydrożną zwrotnicą aktywną. Poniżej opis sprzętów, które posiadałem i jakie wrażenia miałem podczas ich używania - ciężko znaleźć coś na Internecie o nowych jednostkach, więc pokusiłem się o własny opis J

Mój system:

  • Głośniki audio system M165 Evo + wzmacniacz Alpine pmx-f640
  • podzielone aktywnie wf_-12dB80hz-2.5khz-12dB // tw_4khz-12dB
  • Brak subwoofera
  • Drzwi Wygłuszone
  • Czego słucham? Vocal Trance, euphoric hardstyle, lata 80, - Generalnie lubię takie szczególiki w utworach

 

Radia które posiadałem:

  • JVC kd-r90bt - radio bardzo dobre, było pierwszym sprzętem przy którym powiedziałem WOW - bo doświadczyłem na nim funkcji korekcji czasowej (time alignment) - miało też świetne tony wysokie - jeden z lepiej brzmiących według mnie klocków które miałem - było do bólu prawidłowe i poprawne - dawało radochę :) - bardzo miłe wspominam
  • Sony mex-xb100bt - radio ciekawe - byłem ciekaw końcówki mocy klasy D - która miała niby wypluwać z siebie 40w rms - i to robiła - czuć było po nogawkach, że głośniki mają zapas prądu - ale radio to nie posiadało rozdzielczości, szczegółowości
  • Alpine IDA-X305s - radio bardzo zbliżone w brzmieniu do jvc kd-r90bt - oba posiadają chyba też DAC Burr Brown - sprzedane że względu na durnowate sterowanie pokrętłem +mało opcji bez procesora; idąc za ciosem dokupiłem pełen system czyli procesor pxa-h100 + mikrofon kalibracyjny imprint ktx-h100; zestaw nie zrobił na mnie wrażenia czy to strojąc manualnie czy za pomocą pełnej procedury z mikrofonem - brakowało basu - i kicka na głośnikach - chociaż tony wysokie były super rozdzielcze
  • Mvh-x580dab - radio, które przykuło moją uwagę wbudowaną zwrotnicą trzydrożną wraz z dostępnymi stromymi z oczami, czasówkami - Generalnie miało wszystko - grałem na nim jakiś czas w systemie aktywnym dwudrożnym - Do pewnego momentu myślałem, że to takie „Opus Magnum” jeżeli chodzi o brzmienie radia - grało świetnie i wprowadziło mnie w temat zwrotnicy aktywnej - teraz sądzę, że brakuje mu takiej szybkości jak była choćby w jvc-kd-r90bt oraz ma dosyć długą obudowę jak na radio bez napędu cd
  • Kolejną wadą jest wyjście RCA 2.5V - myślę, że w tym może tkwić problem tego radia jeżeli chodzi o dynamikę we współpracy ze wzmacniaczem
  • Kenwood BT304 - radio posiada czasówki, zwrotnicę aktywną trzydrożną, rozbudowany equalizer, jest mega krótkie - także łatwo zamontować, gdy ma się sporo kabli i kostek w desce. Brzmienie? Dynamika jest NIESAMOWITA - gdy słychać grzechotkę w muzyce trance to tak jakby ktoś nią mocniej potrząsał - nie głośniej - tylko mocniej - nie doświadczyłem do tej pory niczego takiego w porównaniu do poprzedników, rozpiętość sceny zachwyca, otula, wyobraźnia się wyłącza i masz nie uszy a mózg zatopiony w muzyce. Basy są bardzo żywe, super kontrolowane, dynamiczne, szybkie - a przeciągane basowe sekcje mają taki przyjemny szarpany pazur. Średnica jest delikatnie wycofana - ciepła, ale dalej szczegółowa i dynamiczna; po zamontowaniu radia siedziałem pół wieczora w samochodzie nie wierząc, że muzyki da się tak słuchać - to takie wrażenia na szybko; 
  • Ma 3 pary wyjść RCA 4V
  • Ma bardziej rozbudowany wyświetlacz od podobnej linii sprzętu od JVC + płynną regulację koloru podświetlenia
  • Podsumowując: Świetna melodyjność - gra z jajem :)
  • Fakt faktem, że Audio System M165 Evo również zaskakuje w połączeniu z tym radiem i wzmakiem – mimo, że to nie jakieś bardzo drogie głośniki
  • Za 400pln super zakup - polecam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


podzielone aktywnie wf_-12dB80hz-2.5khz-12dB // tw_4khz-12dB

 

 

 


Sony mex-xb100bt - radio ciekawe - byłem ciekaw końcówki mocy klasy D - która miała niby wypluwać z siebie 40w rms - i to robiła - czuć było po nogawkach, że głośniki mają zapas prądu - ale radio to nie posiadało rozdzielczości, szczegółowości

 

Napisz jak podzieliłeś na tym radiu to pasmo, bo coś kręcisz ...

 

 

 


JVC kd-r90bt

To radio daje frajdę i może się podobać na początku ale nie ma nic wspólnego z poprawnym odwzorowaniem zamierzeń realizatora dźwięku ...gra cały czas jakby z włączonym Loudnesem , co jest na dłuższą metę nie do zniesienia. No i też to radio nie posiada możliwości pocięcia sygnału o jakim wspominasz , czyli znów kręcisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam

 

Na wstępie dodam, że przeszukałem forum, ale albo nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co gra najlepiej, albo tematy te są za stare, a przecież co chwilę na rynek coś wchodzi. Posiadam focus mk1 1.8tdci a w nim starożytnego Pioneer'a DEH-1530R. Dźwięk jest czysty i ogólnie jestem z niego nawet zadowolony, lecz brakuje mu sporo funkcji, które w obecnych radyjkach są nie raz w standardzie, ponadto brak mi trochę basu, którego wręcz nie ma, a dominują wysokie i średnie tony (wiem, że można to wyeliminować głośnikami, wygłuszniem lub poprzez dołożenie subwoofera). 

 

To czego oczekuję od nowego radia to:

- bardzo dobra jakość dźwięku

- AUX, Bluetooth, USB i/lub slot SD

- możliwość rozbudowy o wzmacniacz i subwoofer w niedalekiej przyszłości

- w miarę dobre wykonanie i wygląd, a najlepiej możliwość dostosowania kolorystyki wyświetlacza i przycisków

- w miarę dobry jakościowo wyświetlacz najlepiej min. 2 liniowy

- obsługa FLAC z pendrive/karty SD 

 

Do wydania mam ok. 500zł. Radio może być używane, ale jedynie z gwarancją wchodzi w grę oraz nowe, aczkolwiek jeśli używka zagra lepiej to wezmę używkę. 

Moje typy:

- Alpine UTE-92BT (da się go wyrwać nowego za ok.500zł)

- PIONEER DEH-X7800DAB

 

Szczerze mówiąc za bardzo się na tym nie znam, a tym bardziej na starszych, używanych modelach, które spełniają moje wymagania i dobrze grają. Zależy mi przede wszystkim na dobrze schodzącym, niskim bassie, a raczej subbasie, których i tak nie uświadczę na moich fabrycznych głośnikach, klarownych wysokich tonach, ale nie za ostrych, oraz niewycofanej średnicy z dobrym wokalem. Słucham rapu, trapu, house, rocka i innych gatunków, gdzie ważna jest linia basowa. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczekuje neutralności bez żadnych przebarwień podbarwień i dodatków ze strony radyjka tak jak to producent płyty przewidział. Za kenem przemawia cena naprawdę super 150euro ma DSP jak pozostałe 2 radyjka tylko jak brzmi

i teraz zachodzi pytanie czy warto dopłacić 500zł ,czy przeznaczyć je na przykład na lepszy piecyk czy głośniki na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Kenwood BT304 - radio posiada czasówki, zwrotnicę aktywną trzydrożną, rozbudowany equalizer, jest mega krótkie - także łatwo zamontować, gdy ma się sporo kabli i kostek w desce. Brzmienie? Dynamika jest NIESAMOWITA - gdy słychać grzechotkę w muzyce trance to tak jakby ktoś nią mocniej potrząsał - nie głośniej - tylko mocniej - nie doświadczyłem do tej pory niczego takiego w porównaniu do poprzedników, rozpiętość sceny zachwyca, otula, wyobraźnia się wyłącza i masz nie uszy a mózg zatopiony w muzyce. Basy są bardzo żywe, super kontrolowane, dynamiczne, szybkie - a przeciągane basowe sekcje mają taki przyjemny szarpany pazur. Średnica jest delikatnie wycofana - ciepła, ale dalej szczegółowa i dynamiczna; po zamontowaniu radia siedziałem pół wieczora w samochodzie nie wierząc, że muzyki da się tak słuchać - to takie wrażenia na szybko; 
  • Ma 3 pary wyjść RCA 4V
  • Ma bardziej rozbudowany wyświetlacz od podobnej linii sprzętu od JVC + płynną regulację koloru podświetlenia
  • Podsumowując: Świetna melodyjność - gra z jajem :)
  • Fakt faktem, że Audio System M165 Evo również zaskakuje w połączeniu z tym radiem i wzmakiem – mimo, że to nie jakieś bardzo drogie głośniki
  • Za 400pln super zakup - polecam :)

 

 

czy ktoś jest się w stanie wypowiedzieć jeszcze odnośnie tego radia ? bo jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Deh-80prs w drugim aucie i do brzmienia nie moge sie przyczepić, jest neutralne, czyste, szczegółowe. Na co dzień w domu słucham muzyki na dobrych monitorach studyjnych, wiec mam odniesienie do naprawde neutralnego odsłuchu (nie słucham muzyki tylko w aucie czyli ucho nie ''przyzwyczaiło mi sie'' do grania jedynie w aucie).

Niewiem jak pozostałe radyjka z tych wymienionych wyżej (np, kdc-x7200dab i cde-196dab, ktorych nigdy nie słyszałem) ale 80prs ma tą fajną ceche, że może sobie zrobić auto-kalibracje na dołączonym do zestawu mikrofonie pomiarowym. Działa to nadzwyczaj dobrze. Po tej auto-kalibracji wystarczy zrobić sobie już samemu niewielkie korekty ''pod siebie'' i jest bardzo dobrze. Zrobiłem właśnie w ten sposób te kilka lat temu, gdy kupiłem i zamontowałem 80prs w samochodzie i do dziś nic nie ruszyłem w ustawieniach dźwieku bo nie ma takiej potrzeby,wiec jeśli ktoś zastanawia sie nad deh80prs to moge polecic, ale jak pisałem wyżej, nie słyszałem innych, może jest coś lepszego - nie wiem, nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...