Skocz do zawartości

jednostki sterujące/radia z procesorem (czasówki, aktywka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak ale woferek utniesz do 250 , a średniak od 1600?

 

Podziwiam, Twoją cierpliwość Powallka. :)

Piszesz po raz n-ty, że tak naprawdę realnie po za tym nowym Clarkiem(ale tylko w 2 way) i HX-D2 nic bez ograniczeń , nie potnie systemu aktywnie i dalej ciśnie się niezła rzeźba...

Dla mnie sprawa jest dość prosta poza Clarionem, który w swoim najwyższym nawet modelu nie rozdzielił funkcji procka z radiem, firmy typu Pioneer czy Alpine, zarezerwowały sobie realne możliwości napędzenia systemów aktywnych 3-way dla jednostek z osobnymi prockami.Nawet jeśli jest zwrotka aktywna to w ograniczonym zakresie i pojawiają się problemu typu HP LP.

Kto by im pakował kasę do kieszeni mając wszystko w niższych jednostkach, kto by kupił procki? Więc zrobili tak ,że jeśli uzytkownik chce coś "extra" musiał zakupić procek płacąc extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twoja cierpliwosc do wiecznego filozofowania... Ile jeszcze chcesz czytac teakich samych tematów co drugi dzien? No moze nikna miedzy subami za pińcet... To nie sa jednostki za stopińdziesiąt i chyba kazdy zdrowo myślący poszuka sobie manuali wybierajac którys model...? Tak czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba kazdy zdrowo myślący poszuka sobie manuali wybierajac którys model...? Tak czy nie?

 

To po co w takim wypadku w tym temacie tyle zapytań o wszelakiej maści radia i potem wrzuty kogoś innego z parametrami zwrotek??

To Ty bijesz pianę, takimi stękami.

Przecież wszyscy mogą sobie wygooglować manuale i porównać... no cóż na Twoim pobożnym życzeniu się kończy a użytkownicy swoje, widząc zapytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o po co w takim wypadku w tym temacie tyle zapytań o wszelakiej maści radia i potem wrzuty kogoś innego z parametrami zwrotek??

To Ty bijesz pianę, takimi stękami.

Pieprzysz panie hiperwiedzacy... Najpierw trzeba wiedziec co wyłowić sposród tych szesciuset stron portali aukcyjnych... Tak?

 

Powiedzmy, ze ja , Ty i kilku sobie poradzi... Temat miał na celu poki co wyniuchanie samych modeli, ale juz sie zaczyna...

 

Planowalem zrobic taka liste, pozniej to jakos posegregowac i podwiesic... Ja wiem czego szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz panie hiperwiedzacy... Najpierw trzeba wiedziec co wyłowić sposród tych szesciuset stron portali aukcyjnych... Tak?

 

Gdzie ja napisałem ,że jestem "hiperwiedzący", skomentowałem jedynie cierpliwość Jarka, skoro w tym samym temacie powtórzył dwa czy trzy razy info, o realnych możliwościach, jaki model może a jaki nie wymieniając tylko te dwa Clarki.

 

To tak jak by ktoś pytał czym przejedzie pustynię, ktoś trzy razy pisze ,że na KTM, a za chwilę ktoś a na Uralu się nie da? A na suzuki się nie da?

 

Rozumiesz co miałem na myśli czy dalej mi będziesz cisnął i skończy się pewnie na banie... Niestety dla mnie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza Clarionem, który w swoim najwyższym nawet modelu nie rozdzielił funkcji procka z radiem, firmy typu Pioneer czy Alpine, zarezerwowały sobie realne możliwości napędzenia systemów aktywnych 3-way dla jednostek z osobnymi prockami.Nawet jeśli jest zwrotka aktywna to w ograniczonym zakresie i pojawiają się problemu typu HP LP.

Masz Pionka P99RS , którego miał maniek u siebie :D , on ogarnia 3 way plus sub :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Pionka P99RS , którego miał maniek u siebie :D , on ogarnia 3 way plus sub :D

 

Ja nigdzie autorytatywnie nie napisałem, które modele się nadają, wiem w tej kwestii tyle co i wszyscy czytający ten topik. I skoro widzę, ze ktoś pisze coś parokrotnie (Powalla) to widocznie coś jest na rzeczy a nie bez powodu.

 

Druga kwestia , że podałeś przykład radia z półki cenowej niemal HX-D2... A chyba nie o tym jest ten temat? Bynajmniej ja go zrozumiałem jako jakieś alternatywy 3 way i z czasami, niekoniecznie z klasy cenowej po 3 tysiące i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck , mi chodziło o to że nie tylko Clarek HX-D2 ma 4 drożną zwrotnice na pokładzie w samym radio ( bez osobnego Proca ) , ma takową także P99RS

 

Ok. Ja się zwijam w trasę.

 

ps. Powiedz mi Bury jaki jest sens wydawać ponad 3 tys zł na radio z procą na pokładzie( wspomniany Pionek) skoro za 1,5 tys masz sprawdzony zestaw( wspomniana 701i swiatełko)?

Dolicz do tego oszczędność jednego toslinka za 100 zł a porządnych kabli sygnałowych 6x 5 m.... Gdzie tu logika? Bo dla mnie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1,5 masz procek + rux

A gdzie do tego żródło?

Jeszcze trzeba z 1 tys wydać na radio

 

ja pierdziu... Dziś to się już jednak bana dorobię... :)

 

Po 1,5 chodzą zestawy z Ruxem ( 700ka była w zestawie ori z ruxem) 701 to był sam procek. Chodzą jak wiesz w okolicach 1 tys, plus np jakaś fajna starsza jednostka Alpine za 500( choć to nie musi być Alpine, wystarczy ,że ma wyjście po optyku) i masz zestaw za 1,5. Aby nie być gołosłownym teraz pomagałem Bonlessowi w zakupie CDA-7998R właśnie w podobnym budżecie.

Więc ciężko powiedzieć ,że to byle co bo referencyjna jednostka.

Pełne możliwości sterowania czasami , pełne EQ, zwrotką 8 kanałową. Oczywiście możesz zarzucić ,że brak Ruxa to utrudnienie, ale ile razy się grzebie w ustawieniach? Jak auto jest zestrojone to tylko gała volume wystarcza.

Dlatego dla mnie temat jest super jako taki. Ale bez wchodzenia w pułapy powyżej powiedzmy 1.5 tys. Bo w tej cenie jest już gotowe rozwiązanie.

 

Pamiętaj jeszcze że niektórym podoba się bardziej pionkowe granie , innym alpine , a jeszcze innym Clarek :)

 

A ja nie wiedziałem ,że 701 gra tylko pod Alpine... :wink:

 

Dobra spadam bawcie się miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiedziałem ,że 701 gra tylko pod Alpine...

Co narzuci swój profil grania jak zepniesz jakikolwiek radio po optyku do 701 ;)

 

zakupie CDA-7998R właśnie w podobnym budżecie.

Więc ciężko powiedzieć ,że to byle co bo referencyjna jednostka.

Tu moim zdaniem mija się z celem dopinanie 701 ( chyba że wykorzystać chcemy activ 4way) bo dzwiękowo nie będzie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu... Dziś to się już jednak bana dorobię...

Nie widze powodu.. Poki co... Ale tylko spokoj moze wszystkich uratowac...

 

Rozumiesz co miałem na myśli czy dalej mi będziesz cisnął i skończy się pewnie na banie... Niestety dla mnie...

Rozumiem, ale mozna to było ujac bez "rozwijania sie"... Choc raz... I nie przesadzaj, ja potrafie sie przyznać do błedu i nie mam zamiaru tu nikogo na siłe "nagradzac"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck troche poplynales... po co kupowac w ogole cos drozszego niz wspomniany zestaw Alpine, ktory napisales przeciez ma wszystko.

W takim ukladzie od razu musimy isc w sprzet stary, a nie kazdemu to pasuje.

A co do sprawdzonych rozwiazan... sa dla mieczakow ;) nie dla maniakow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...