Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Transmitery BT, aptx, airplay, wifirifi....

A ja nie mam takich problemów. Wgrywam na iPoda ALAC w formacie 16/44,1 i gra. :D

 

tak, ale tu chodzi żeby było gęściej

No przeca radzimy chopowi ze BT degradację odwala i najlepiej po kablu bądź wifirifi

 

dużo jest gorzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Transmisja po BT jest stratna - pogarsza jakość dźwięku.

 

Transmitery BT, aptx, airplay, wifirifi....

 

A ja nie mam takich problemów. Wgrywam na iPoda ALAC w formacie 16/44,1 i gra. :D

 

 

Tak to jest gdy chce sie wszystko załatwić w jednym zdaniu .

Transmisja BT nie jest stratna , ale jest transmisją kodowaną , a kodowanie jest stratne .

Wi Fi jest w zasadzie wolna od takich niespodzianek , Apple od początki postawiło na ten sposób transmisji , bo umożliwia bezstratny przesył strumienia danych nie tylko z formatu płyty CD , ale tez formatów "gęstych " chyba do 192/24.

Są tez urządzenia wykorzystujące BT do transmisji wyższej klasy dźwięku , tylko jest to transmisja sygnału mono dedykowana indywidualnie do każdego z kanałów ( tak sądzę , bo materiały firmowe nic o tym nie mówią ).

Dobrze wyboru dokonywać świadomie , a nie , u mnie jest dobrze , bo działa .

Każdy rodzaj może być dobry , tylko nie zawsze w prosty sposób :wink2:  i tak jak nam się widzi .

Moim zdaniem , najbezpieczniej jest powierzyć transmisję kabelkowi ( USB ) z odpowiedniej klasy przetwornikiem ( odbiornikiem) z drugiej strony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najfajniej bylo by miec duzo pieniazkow i moc rozgladnac sie w nowej serii stacji medialnych Alpine - jest wreszcie dlugo wyczekiwany przez amatorow "gestego" FLAC a poza tym moim zdaniem genialna uzytkowo elastyczna montazowo seria Freestyle kto nie widzial polecam zerknac :) Minus.., ceny :)

Z ciekawostek - w tej chwili tylko w wersji amerykanskiej nowej serii ILX jest wprowadzona bezprzewodowa (wifi) opcja CarPlay i Android Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najfajniej bylo by miec duzo pieniazkow i moc rozgladnac sie w nowej serii stacji medialnych Alpine - jest wreszcie dlugo wyczekiwany przez amatorow "gestego" FLAC a poza tym moim zdaniem genialna uzytkowo elastyczna montazowo seria Freestyle kto nie widzial polecam zerknac :) Minus.., ceny :)

Z ciekawostek - w tej chwili tylko w wersji amerykanskiej nowej serii ILX jest wprowadzona bezprzewodowa (wifi) opcja CarPlay i Android Auto.

Ja niedawno zakupiłem Kenia ddx 9717bts czyta wszystko co możliwe od mp3  :hyhy:  po Hi-res i kosztuje połowę tego co Alpajny. Klocek godny polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Transmisja BT nie jest stratna , ale jest transmisją kodowaną , a kodowanie jest stratne

 

Czy wiadomo ile jest tych strat po odkodowaniu ? 

Jest to uzależnione od pliku który jest dekodowany, czy nie ma znaczenia gdyż idzie to jedną sztampą . Próbowałem znaleźć jakieś informacje, ale żadnych konkretów, jedynie to że format apt-x HD ma być całkowicie bezstratny

 

Bo inaczej byłoby w przypadku wszech obecnej komercji która jest i tak tak sztucznie masterowana, że czasem się zastanawiam czy ci za konsoletą są głusi, albo na rynek MM Saturn itp tak są przygotowywane, a inaczej z płytami z wyższej półki, nawet komercyjnymi, ale z rynku "audiofilskiego"

 

Mam np. płytę SEAL'a w wersji na rynek azjatycki oraz płytę tzw. Polska Cena by MM - to ta druga nie nadaje się nawet aby ją słuchać w słuchawkach, o aucie nie wspomnę, i ją (tą PL) czy dam z CD czy z Spotify by BT , to ta z Spotify po BT brzmi dynamiczniej i mniej dudniąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo ile jest tych strat po odkodowaniu ?

 

Jest to uzależnione od pliku który jest dekodowany, czy nie ma znaczenia gdyż idzie to jedną sztampą . Próbowałem znaleźć jakieś informacje, ale żadnych konkretów, jedynie to że format apt-x HD ma być całkowicie bezstratny

 

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth

 

Minimum dla CD to 1,41 Mb/s , tu dotyczy urządzeń z BT mobilnych .

Dla gęstych formatów musi być tego X razy więcej w zależności od rodzaju pliku .

 

Mam np. płytę SEAL'a w wersji na rynek azjatycki oraz płytę tzw. Polska Cena by MM - to ta druga nie nadaje się nawet aby ją słuchać w słuchawkach, o aucie nie wspomnę, i ją (tą PL) czy dam z CD czy z Spotify by BT , to ta z Spotify po BT brzmi dynamiczniej i mniej dudniąca.

 

 

Tu nie ma pewności , ale zapewne różny jest postmastering dla różnych rynków i nośników ( np dla płyt winylowych ) , chodziło miedzy innymi o to , aby lokalni nadawcy mogli emitować płytę 1do 1 , bez jej obróbki dla emisji FM .

Zatem dostępna dynamika 90 czy 100 dB była całkowicie bezużyteczna , podobnie jak dla "czarnej " płyty.

Brzmienie tez może być wypadkową , czy lepiej jak zagra na 99 % mocno średnich sprzętach z podrasowanym basiskiem , czy w 1 % audiofilskich zestawień . Ale ten obszar jest juz jedynie moim gdybaniem , a nie podpartą czymś wiarygodną informacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niewielką cenę bo około 1400zł testuję obecnie Cayin n5ii,

wydaje mi się lepsza opcją niż te radia kombajny jeżeli ktoś szuka dzwięku niż map czy innych rzeczy, a nie może włożyć czegoś sensownego.

 

Ciekawe jest to ze działa przez usb C OTG z helixem HEC hd usb.

Dodatkowo tym samym wejściem wychodzi coax ( użyte są piny które są normalnie wolne więc jest to czyste wyjście ).

USB ma swoje błedy na tym etpaie ale producent ma to poprawić w przyszłej aktualizacji. Docelowo będzie przez coax.

Coax niema ładowania w tym samym czasie ( kabelek można by z powodzeniem pożenić ) ale z drugiej strony nie ryje baterii. 

 

Gram też z iPhone przez apple camera kit gdzie ładowanie jest w tym samym czasie i bateria powoli zaczyna mieć dość. Czy są różnice  telefon/Cayin za wcześnie mówić, trzeba usiąść dobrze do tego.

 

post-18756-0-30576200-1514020848_thumb.jpg

post-18756-0-76925600-1514020874_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...