Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opusa deklasuje na starcie według mnie brak wifi

To nie priorytet, nie pytałem o osobiste preferencje użytkowe, pytam o porównanie grania po cyfrze w tym samym systemie, bardziej zależy mi na opusie w stosunku do fiio lub innych podobnych.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od paru miesięcy z iPhone.

Ja z Andkiem, zero technicznych problemów, typu zanik połączenia itp. Jedyny minus jaki ostatnio zauważyłem to..... mało neta mam w pakiecie i 10gb szybko znika :D

Jakiej długości przewodów używacie do połączenia telefonu z DSP?

U mnie potrzeba około 5 metrów i obawiam się problemów z połączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakiej długości przewodów używacie do połączenia telefonu z DSP?
U mnie potrzeba około 5 metrów i obawiam się problemów z połączeniem.

 

qed

https://www.audiovisualonline.co.uk/product/44339/qed-performance-graphite-usb-cable-a-mini-b-3m&utm_source=Froogle&utm_campaign=Froogle&utm_content=X-QED-QE7003?gclid=EAIaIQobChMIm8u-06TS1wIVp7vtCh3UXwzSEAQYASABEgJ13_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje dwa centy...gralem przez chwile na Chord mojo dacu polaczony do HTC otg .Z daca RCA Nordosta do Mosconi 130.4 i gralo pieknie! Ten DAC to naprawde male cudo wart dwa razy tyle co kosztuje !

Definicja ,kontur ,szybkosc i glebia po prostu zwala z nog ...reszta pasma rowniez super!Maly highendzik wielkosc pudelka na fajki ! :szok: Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie źródło nie bedzie miało "czasów" i sterowanie głośnością będzie z pozycji telefonu/tabletu co niestety średnio sprawdza się w aucie. Jeśli komuś to nie przeszkadza to wybór tego typu przenośnych DACów jest faktycznie ogromny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ...dyskusja sprowadza się do parteru :wink: .

W czasach kiedy każden z Nas nosi przy d... srajfona, wszystkie inne wynalazki są chybione, byle wsadzić zera i jedynki do jednostki "zarządzającej"  po cyfrze :wink2:

Z drugiej strony uważam, że nic nie "idzie" tak jak płytka  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz do normalnego słuchania muzyki w domu używam fiio X5 3rd + fostex th610. Fajnie to gra ale niestety znaleźć słuchawki do tego fiio to jest sztuką... Na pewno coś w danym budżecie się znajdzie ale to masakra jakaś, AK, Pioneer xdp są bardziej uniwersalne pod tym względem.

Jeżeli chodzi o sam player, jadę na jednej karcie 256gb ale planuje sprzedaż playera lub kolejną 256 na muzykę. Nie muli się ale torpeda to niestety nie jest bo proc ram itd to ma jak Galaxy S2 więc szybkie to wcale. Jest dobrze wykonany, kosztuję rozsądne pieniądze w zamian za to co oferuje. Na pokładzie bluetooth wi-fi coax więc nadaję się do wozu. Ładowany może być ładowarka 500mA i naładuje się ale trwa to wieki ale przynajmniej nie spada bateria mimo słabego zasilacza.

Nie wiem jak gra po cyfrze niestety bo nie używam do takich celów. Fajną funkcją jest granie jako dac z pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ...dyskusja sprowadza się do parteru :wink: .

W czasach kiedy każden z Nas nosi przy d... srajfona, wszystkie inne wynalazki są chybione, byle wsadzić zera i jedynki do jednostki "zarządzającej" po cyfrze :wink2:

Z drugiej strony uważam, że nic nie "idzie" tak jak płytka :rotfl:

 

Tak, propozycja płyty CD jako alternatywnego źródła faktycznie ratuje poziom :wink:

 

To że każdy ma przy sobie tel. nie znaczy, że to

najlepsze źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


byle wsadzić zera i jedynki do jednostki "zarządzającej" po cyfrze

 

 

 


nie znaczy, że to
najlepsze źródło.


Dlatego wcześniej zadałem pytanie nt porównania opusa z innymi grajkami, mimo swoich pewnych zalet niestety do jakości cd trochę mu brakuje, być może jutro przetestuje dwa opusy w dwóch systemach i zobaczymy czy moim jest cos nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaproponowałem tylko wyraziłem MOJE subiektywne odczucie, tak dla totalnych audiofilów i ludzi szukających smaczków.

Z kolei telefon tylko z wygody i kolejny raz jak krowie na rowie zaproponowałem bo zdecydowana większość go ma.

Ja mam takie coś :

https://www.conrad.de/de/streaming-box-renkforce-renkcast-musik-airplay-dln

 

Pozwala przesyłać po wi fi z telefonu i "zarządzać" płytoteką na włożony pendriwie

 

Co do jakości głuchy jestem ale wyraziłem. się wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek poprawny link to chyba ten: https://www.conrad.de/de/streaming-box-renkforce-renkcast-musik-airplay-dlna-1397145.html

Masz jakiś AP WiFi do tego w aucie czy tworzysz sieć na telefonie? Jak szybko urządzenie jest gotowe do pracy po podaniu zasilania? Da się w nim ustawić resampling wyjścia optycznego np. do 44,1/16?

Czy np. oprogramowanie BubbleUPnP widzi ten sprzęt jako urządzenie odbiorcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy...

Korzystam z ich instrukcji obsługi.

Apka w telefonie to EZCast.

Stawiam jakieś 30 sekund od przekręcenia stacyjki do pełnej gotowości bojowej.

Sampling... co to? Mi tam gra.

Gdzieś widziałem bardzo podobne tylko na coaxa też bym wziął pod drugie źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sampling... co to? Mi tam gra.

Mój procesor jedyne co obsługuje to sygnał o próbkowaniu 44,1 kHz / 16 bit, więc jak mam plik o innych parametrach to muszę mu zrobić resampling do tych parametrów.

Powiedz mi jeszcze jakim zasilaczem to zasilasz, szukam czegoś sprawdzonego i stabilnego dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...