Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej irytującą własnością urządzeń do streamu muzy po fi-fi (jak dla mnie) jest czas startu i nawiązania połączenia z siecią.

Moje "koromysło" potrzebuje 40-50 sec. od przekręcenia kluczyka do "pokazania" ssid.

Po czym jeszcze chwila na zestawienie streamu (o ile masz jabko) lub dłuuuuższa chwila (jeśli masz andka).

 

Tutaj masz wszystko po kablu, ogranicza Cię tylko czas startu systemu w tablecie.

Uważam że to może być ciekawy temat o ile cena rozsądna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, rozkminiam temat FiiO X5 3 generacji, który to przypadkiem jest w posiadaniu znajomka z roboty i podpięcie tego po światełku zamiast zmieniarki do H800. Potrzebuję konwerter SPDIF do COAX. Rozwiązanie wcielone w życie przez CASKP.

Ktoś coś z praktyki zna i podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

W tej chwili bez problemu idzie z tabletu wypuścić sygnał cyfrowy i każdy uruchomiony program z sygnałem audio będzie wychodził na usb.

Warunkiem jest to że musi być  android 7.0

Wiadomo trzeba sobie konwerter jakiś z usb na spidif lub na  toslink zapodać przed procesorem.

Tablet z kartą sim ,cały czas uruchomiony ,to i czasu oczekiwania na start nie będzie.

Ponadto dodatki jak Yanosik,google maps  bezcenne.

Ot i całe alternatywne zródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat, pozostaje tylko ogarnąć podłączenie i cieszyć się zaawansowanym systemem multimedialnym w aucie:)

 

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie chodzi o podłączenie przez OTG, karty muzycznej ? Jakie korzyści z tego wynikają ? A może jest to przerost formy nad treścią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat, Jakie korzyści z tego wynikają ?

 

Brak zakłóceń (dość istotna zaleta w aucie)

Wszystkie ficzery z tabletu, a to wiele więcej niż potrafią wyczesane fabryczne nawigacje za fure $.

Karta Sonego o którą pytasz nie zabija ceną.

 

Czego chcieć więcej

 

Jeśli masz tablet z hdmi out możesz dzieciarni z tyłu zorganizować monitor i cisza w podróży...

 

a to poooootężna zaleta  :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


A jak chcesz z tableta wyciągnąć optyka/toslinka lub coax-a dla procesora?

 

Nic nie wyciągamy, sygnał w postaci cyfrowej juz wychodzi.

Zamieniamy jedynie jego formę wyjścia z usb na akceptowalny przez większość procesorów C.A. typ wejścia sygnału cyfrowego czyli przeważnie optyczne  rzadziej coax- ialne.

To załatwia konwerter. Pozostaje nadal przy opinii że konwertery na XMOS robią to najlepiej. Np. SML X USB

 

 

 

 



Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie chodzi o podłączenie przez OTG, karty muzycznej ? Jakie korzyści z tego wynikają ? A może jest to przerost formy nad treścią ?

 

Jeżeli taka karta będzie posiadać wyjście toslink/ coax to teoretycznie przejmie rolę tego konwertera.

O ile android ją prawidłowo wykryje, rozpozna i bez sterowników zmusi do pracy z tabletem.

Bo z reguły tego typu karty pracują w środowisku windows.

 

Tak będzie to niepotrzebny przerost formy nad treścią.

 

 

Wychodzi cyfra z tabletu my jedynie aby podpiąć  się do procesora uzywamy konwertera . Robi on za swoistą przejściówkę.

 

Wynika z tego że procesor dzwięku dostaje w najlepszej dla niego i NIE konwertowanej wielokrotnie   formie strumień danych .

Na tych jedynkach i zerach my poprzez nasze ustawianie cięć ,zboczy itd każemy  procesorowi wykonać pracę do której został stworzony .

Wszystko się nadal dzieje tylko w domenie cyfrowej .

Ostatni etap wykonywany przez procesor dzwięku to interpretacja tych zer i jedynek na sygnał analogowy i podanie na wyjścia rca idące prosto do wzmacniaczy.

 

Dla wielu jest to proste i oczywiste .

Piszę tylko aby rozjaśnić sytuację pozostałym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To pewna nowość, dlatego wrzucam taką propozycję:

DAP jako typowy Transport na Wolfsonie WM8805

 

Wyjścia:

- Optyk

- Coax z izolacją galwaniczną

- Coax AES zbalansowany

 

Czyta gęste pliki. Ma kolorowy ekran. Wbudowana bateria na 8h pracy i ładnownie z USB

Do tego nie kosztuje majątku... 699zł Nowy

 

Transport to xDuoo X10T :wink:  i wygląda całkiem nieźle:

(grafika ze strony producenta)

60590dd3601a47a3.jpg

Myślę, że to fajna opcja do auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że dodatkowo mają menu w języku polskim [emoji4]

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak jest, jednak X10T ma lepszy układ SPDIF

WM8805 - w zamian za brak przetworników C/A i wzmacniacza słuchawkowego ;)

 

Dlatego do auta chyba lepiej wybrać X10T, aby uzyskać lepszy tor cyfrowy dla procesora.

Zdaje się, że x10 ma ten sam układ [emoji6]824b608f201e3f30b75d7fc5832fc331.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pokazało swoje zalety potrzebny wzmacniacz słuchawkowy za kolejne 2,5 tysiąca funtów i słuchawki za kolejne 2 tysie

 

W liście do mikołaja trzeba będzie umieścić jakąś inną pozycję, a już nastał ten etap ...

 

Z drugiej strony zastanawia mnie kiedy te audiofilskie zapędy zaaplikowane zostaną do telefonu ??? Przypuszczam że chyba do tego nie dojdzie bo jeden produkt zniknie z rynku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, myślę że spokojnie zdecydowanie taniej można coś przyzwoitego. Poszukaj słuchawek "referencyjnych" (szkoląna nich sędziów) AYA'i German Maestro - nowe coś koło 250 Eur albo zacznij od tanich chińskich Superlux-ów. Nie haj end ale potrafią sprawić trochę przyjemności, używam HD681evo i mi wystarcza póki co. Ale po więcej informacji musisz raczej zajrzeć na dedykowane forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam kolejne wydatki ... Ja tylko rozglądam sie za czymś ciekawym do przenośnego grania. Przez przypadek wpadło info o taki abstrakcyjnym produkcie i troszkę poszperałem ...

Buli fiio gwarantuje że będziesz zadowolony i do domu i auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...