Skocz do zawartości

Tuba wydaje wysokie tony.


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Założyłem tube dość amatorsko, jest wzmacniacz i wgl. Tuba o mocy 300 w i chodzi mi o to żeby odciąć tony wysokie, żeby został sam bas. Bas ładnie gra ale denerwuje mnie wcinanie się tonów wysokich do tuby i wtedy jest nie przyjemny efekt. Widziałem filtry dolnoprzepustowe na allegro po 25zl i pytanie czy coś to da i jak zrobić żeby wszystko było ok a na tube szly same tony niskie a bynajmniej trochę odciąć te wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił radio na jakiegoś pionka (za 100zł kupisz używkę) i problem z głowy. Będzie lepiej grało i masz tam filtr lpf na suba. Dodatkowo będzie hpf na głośniki zasilane z radia. No chyba że te radio ma ustawienie lpf ale nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że do tego pseudo radia markowanego krzakiem instrukcji nie opłacało się pisać...

A to już powinno dać do myślenia ;)

 

Kilka postów wyżej dostałeś najlepszą z możliwych porad, kup używane i nie drogie radio z filtrami (ale radio, nie zapchaj dziurę)

 

Ciekaw jestem modeli "300w wzmaka i tuby"

Szkoda że napis z pieca się zdarł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukać. Jak nie ma RCA, to i filtrów żadnych nie będzie.

Czasami w instrukcjach niektórych starych wzmacniaczy są rysunki z podanymi wartościami elementów zwrotnicy do podłączenia głośnika niskotonowego wpiętego do systemu przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No tuba jest podłączona przecież przez RCA to nie rozumiem

Faktycznie, w opisach wspomniane jest RCA, ale nic nie wspominane jest o jakichkolwiek filtrach...

Zrób fotę wzmaka tak jak wspomniał @bejss, to może po "urodzie" będzie coś wiadomo na temat filtrów w tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegoś używanego pionka jak mówiłem. Jak ma USB i jedną parę RCA to będzie też miało filtr. A i głośniki do niego podłączone będą grały lepiej. Mój brat kupił podobne radio kiedyś i nie miało żadnych filtrów i grało fatalnie. Na chwilę mu podpiąłem taniego pionka i na drugi dzień sprzedał te radio i kupił coś normalnego. Takiego pionka spokojnie kupisz za 120zł i będzie po kłopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a co do tych filtrów na RCA to miałem kiedyś takie urządzenie z sinuslive i nie polecam. Były trzaski w głośnikach itp.

 

Wprawdzie to dział dla początkujących , ale jakiś poziom wypada utrzymywać .

Trzaski nie były winą użycia filtrów , a sam filtr pasywny ( sprawny ) nie jest zdolny samodzielnie produkować niczego .


 

 




A lepiej regulować suba na radiu czy na wzmaku jeżeli ma takie opcje?

 

A czytałeś ten wątek , zanim spłynęła na Ciebie wena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o taki aktywny filtr na rca a nie pasywny. U mnie cały czas łapał zakłócenia. Dlatego nie polecam.

 

Czyli piszesz o innym rozwiązaniu , filtr pasywny z definicji nie wymaga zasilania , zatem nie jest powiązany z kłopotami z zasilaniem ( pętla masy ) . Proszę czytaj uważnie i z rozwagą zamieszczaj wpisy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...