Skocz do zawartości

System multimedialny do VW CC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

w kilku poprzednich autach miałem car audio robione w profesjonalnym zakładzie, niestety tym razem zakup auta nie zmieścił w budżecie dobrego audio więc muszę powoli działać sam. Założenie mam takie, żeby stopniowo coś dokładać. Wiem, że część z Was uzna to za błąd w sztuce ale od czegoś muszę zacząć :)

Radio seryjne RCD510, chciałbym zacząć od:

-wymiany głośników przód

-wygłuszenie drzwi

-dołożenie wzmacniacza

-sub w boczek w bagażniku

 

Od razu dodam, że nie zależy mi na robieniu dyskoteki w aucie, chciałbym nieco poprawić to co jest ori (w sumie niewiele trzeba, żeby to poprawić, taki jest szajs....)

 

Zaczynam od wymiany głośników, czytając forum natknąłem się na polecane modele: Morel Tempo 6 oraz Focal PS 165. Głośników szukam do ok 800zł (przez dwa-trzy miesiące będą musiały radzić sobie bez wzmacniacza). Może coś innnego w tym budżecie?


Po dokładniejszym czytaniu forum skłaniam się ku:

DEGO PO-650

Morel Tempo Ultra 602

Helix 236

Morel Dotach Ovation 6

 

Początkowo musi grać podłączone pod samo radio - który z w/w poradzi sobie z tym zadaniem najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Popatrzyłeś na giełdę? Wymieniasz głośniki z różnych "polek" cenowych.

W którym miejscu jest woofer w tym aucie? Przy słupku czy koło "dupy". Jeśli w tym drugim położeniu to 2 drogi nie spełnią zadania.

 

CC to bliźniacza konstrukcja do B6. Woofer jest w dobrym miejscu. A w drzwiach nie ma otworów technologicznych. Tak jakbyś czasem nie wiedział.

 

A teraz do autora.

 

Lepiej zacznij jak pisze rozek od wygłuszenia.

Pewnie poczytałeś FAQ Nazara, to dobrze. Nie wiesz tylko czego chcesz, jak masz do wydania 800zł na zestaw przedni to ok. Przy tym zostań.

Pomysł z podpięciem pod RCD510 jest słaby jak to radio. Jeśli masz u siebie OPS albo pokazuje tobie temperaturę z klimatronika to przy nim zostań. Lepsze RCD510 od chińczyka. Przekoduj/daj do przekodowania to radio pod system ze wzmacniaczem albo Dynaudio i wykorzystaj wyjścia głośnikowe jako sygnał dla wzmacniacza.

Zacznij wszystko na spokojnie kompletować i rusz na wiosnę jak będzie ciepło, chyba że masz garaż to wtedy luksus robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) trochę się wizja zmieniła tak więc od razu zacznę od wygłuszenia drzwi. Tak wiem, że drzwi są bez otworów (można odkręcić tą blachę) ale czy jest sens? W ogóle odpuścić wyklejanie blachy i dać tylko coś pod sam głośnik i w tapicerkę? Czy wrzucić też matę na blachę drzwi (linki, kable)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się szybciej obudzić, miałem Focale PS165 w fajnej cenie komplecik... 

 

@up: 

Po pierwsze – polepszenie dźwięku. Wygłuszając drzwi będziemy starać się stworzyć maksymalnie szczelną i sztywną komorę dla pracującego głośnika. Trochę jak w kolumnie głośnikowej. Czyste zasady fizyki – z jednej strony wytłumiamy fale dźwiękowe, które biegną od tylnej strony membrany głośnika, a z drugiej zwiększamy efektywność fal przedniej strony membrany. Od strony praktycznej, oczekujemy poprawy brzmienia systemu, a w szczególności tonów niskich (basy) i średnich, za które odpowiedzialny jest głośnik zamontowany w drzwiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to zakładam wygłuszenie blach + pianka na boczek tapicerki pytanie tylko przy tych drzwiach bez otworów...ile mat zamówić i ile pianki? Jeśli też możecie coś w średniej klasie budżetowej polecić, będę bardzo wdzięczny :). 2.5m2 mat + tyle samo pianki na boczek starczy na przednie drzwi (prawe/lewe)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata do wewnątrz drzwi na blachę (otwór technologiczny ) możesz dac z obu stron nie zaszkodzi .

Pianka na blachę (otwór) nie do wewnątrz! i na boczek będzie git .

Jak chcesz to zrobić dokładnie to 2.5m pianki i 3-3.5m2 maty powinno ci starczyc .

Nie kupuj byle czego , polecam gms stp silent coat dynamat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem Twojego pytania.

Rozbiwrasz drzwi

Zdejmujesz boczek odkręcasz szybkę zamykasz kleidz na taśmę do ramy zeby ci się spadła demomtujesz cała blachę wewnątrz drzwi wyklejasz matą blachę wyklejasz matą od środka przekrecasz dajesz mate na blachę zewnętrzną dajesz piankę na mate i dajesz piankę na boczek (możesz dac i mate i piankę na boczek nie zaszkodzi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zabrałem się do roboty :) proszę o poradę czy wygląda to w miarę dobrze? Czy jeszcze mam gdzieś coś dokleić, poprawić?:)

Nie widać na zdjęciach ale boczek od środka również okleiłem pianką. Z niespodzianek: głośnik nie byl mocowany na nitach tylko wkrętach, wewnętrzne poszycie na takie plastikowe śruby-dociski.

post-22887-0-78092800-1517152779_thumb.jpg

post-22887-0-31454000-1517152795_thumb.jpg

post-22887-0-85420700-1517152810_thumb.jpg

post-22887-0-34184900-1517152831_thumb.jpg

post-22887-0-22805600-1517152845_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...