Skocz do zawartości

Felgi , opony - temat zbiorczy


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 533
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W przedziale do 1600zł za komplet z obsługą w rozmiarze 205/45 R17 biorę pod uwagę dwie gumy i mam mętlik w głowie, a wypadało by jutro, lub najpóźniej do wtorku zamówić:

- Uniroyal RainSport 3 tylko w wersji XL z indeksem prędkości Y

- Hankook Ventus V12 EVO 2

 

 

Chyba zdecyduję się na Hankooki. Miał ktoś ten model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy jakieś tanie i CICHE (najważniejszy priorytet) opony 225/45/R17 ktoś poleci? Moje obecne Bridgestone Turanza już kończą na przodzie żywot, z racji hałasu jaki generują nie biorę nawet tego modelu pod uwagę szczególnie jak mam słyszeć dźwięki z car audio podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Sb miałem toyo t1r 195/50 r15

I jak dla mnie opona słaba . Dodałem ja z kołami i mała 5,5 mm bieżnika. Czteroletnia guma , podczas jazdy w deszczu porostu była śliska . Na suchym jak się rozgorzała to jeszcze coś trzymała . Po jednym sezonie (ok 20 tys km) ograniczniki na każdej z 4 gum . Potem kupiłem Firestone (model zapomniałem) i jeszcze gorzej także używana 3 letni . Teraz kupiłem nowe UR RS3 i to jest to ;) 100 po wodzie a ona jedzie bez żadnych marudzen. Na suchym także trzyma jak trzeba . Tylko brałem z indeksem 240 km/h . Jak dla mnie narazie opona bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jakieś tanie i CICHE (najważniejszy priorytet) opony 225/45/R17 ktoś poleci? Moje obecne Bridgestone Turanza już kończą na przodzie żywot, z racji hałasu jaki generują nie biorę nawet tego modelu pod uwagę szczególnie jak mam słyszeć dźwięki z car audio podczas jazdy.

Dunlop SP Sport Blue Response. Świetna opona, mam już drugi komplet, co prawda w rozmiarze 195/60/R17, ale są ciche i bardzo dobrze trzymają (mokre i suche).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś takiego ktoś może stosował? Cena całkiem przystępna niecałe 300PLN za sztukę nówkę w moim rozmiarze. W necie są tylko 3 opinie dlatego trochę boję się w ciemno to kupować.

FULDA SPORTCONTROL 2 225/45R17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że przymierzałem się do tej Fuldy, ale ostatecznie trafiła się jakaś promocja i wziąłem Dębice presto uhp i mogę je polecić.

Bardzo ciche opony (co ciekawe wyprodukowane w Niemczech). Poza tym jeżdżę też na Nexenach n'fera su1 w podobnym rozmiarze (dokładnie 235/45) i również nie mam zastrzeżeń co do ich hałaśliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem odpowiedź na reklamowane koła od producenta Continental " reklamacja nie może zostać uznana, gdyż koła nie są pełnoprawnymi kołami do jazdy tylko kołami zapasowymi. Poruszanie się na nich do prędkości 80km nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków "

 

Dodam tylko że jak i felga i opona jest pełno wymiarowa dokładnie parametrami i profilem identyczna jak koła na samochodzie

 

... i kolejna sprawa do sądu  ..., ale ten kraj jest poje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na reklamowane koła od producenta Continental " reklamacja nie może zostać uznana, gdyż koła nie są pełnoprawnymi kołami do jazdy tylko kołami zapasowymi. Poruszanie się na nich do prędkości 80km nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków "

 

Dodam tylko że jak i felga i opona jest pełno wymiarowa dokładnie parametrami i profilem identyczna jak koła na samochodzie

 

... i kolejna sprawa do sądu ..., ale ten kraj jest poje...

Pewnie Conti.wypuscil opone jako dojazd tylko ciekawe z jakimi oznaczeniami na oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna zwykła opona Continental contivancocontact 100 i że ma bicie przy 90 to kazali jeździć 80 km. Przy zakupie auta nie miałem wpisane koło dojazdowe tylko pełnowymiarowe koło zapasowe i tu znaleźli haczyk

 

W tucsonie po 14 tysiącach 4wd zostało połowę sport CONTI 5 i na przyszly sezon druty może założę z nowych opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: no ja mam przód 205/40/17 na 8.5J ContiSporty 5 + 205/40/17 na 8.5j na tył Pirelli P Zero Nero

 

Kleją się, jakby były przylepione na stałe do asfaltu ;) Polecam :D

 

Ogólnie jeśli ktoś ma zamiar brać chińskie nówki, a używki firmowe, polecam brać firmówki, chyba, że komuś nie zależy na komforcie jazdy w ciszy + na normalnym prowadzeniu, a zależy na posiadaniu ROCZNIKA i NOWEJ opony, to jak najbardziej... Miałem chinówki w firmówce, po sezonie zjechane do zera, totalna padaka jezdna + hałas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie ma sprawdzonych całorocznych, to tylko marketingowy bełkot, 

Rok temu na takich "wypasach" https://www.autopink-shop.pl/cgi-bin/rshop.pl?dsco=419&typ=R-364799&partner=1&partner=1&ID=sea_rdp_pl_Froogle_Shopping&Country=PPL&ef_id=WeAW-AAABVorJ4zC:20171026194545:s o mało do rowu nie wleciałem na prostej drodze z delikatną szadzią (nie lodem), auto prawie nie do uprowadzenia, dobrze że wolno jechałem i esp/asr/itd.  dobrze działały

po powrocie zaraz wyleciały i kupiłem zwykłe zimówki - niebo a ziemia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...