Skocz do zawartości

Felgi , opony - temat zbiorczy


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam szukać opon do mojego nowego wozidła w rozmiarze 225/40/18 i zastanawiam się między Rainsportami, Conti Sport 5 lub 6, Pirelli P zero i GoodYear F1 assymetric. Za tymi pierwszymi przemawia cena bo są mniej więcej 200-300zł tańsze na komplecie od reszty.

Co byście doradzili do auta 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pirelki i rainsporty odpuść (1 średnie w tej kasie, 2gie szybko sie zuzywaja) ...

Myślałem, że właśnie pirelki będą faworytem.

 

 

 

Zerknij na Dunlop SP Sport Maxx RT2

 

Są w podobnym budżecie więc też są do rozważenia.

 

Z tych co podałem znam jedynie Conti 5, w Hondzie sprawdzają się w każdych warunkach, ale też mają opinię szybko zużywających się.

 

 

GoodYear F1 assymetric na takich jeździ mój ojciec w A6 235/40 R18. Są bardzo ciche, dobrze kleją i całkiem fajnie zachowują się na mokrym. No i przede wszystkim nie buja autem na boki.

 

Dzięki za info, na pewno przyda się przy wyborze.

 

Czy ktoś miał jeszcze do czynienia z Nokianami zLine? Jeździłem na zimówkach tej firmy i świetnie się sprawdzały, ale o letnich ciężko znaleźć jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Przez chwilę też o nich myślałem do żonowozu, ale kupiłem sporo taniej nówki 2019 Rainsporty3 (205/55/16 740pln). Jedyne opinie z jakimi się spotkałem odnośnie Kormorana UHP to właśnie przeciętne zachowanie na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Sobih No właśnie jedni piszą że na mokrym słabo. Inni ze roznicy nie ma czy sucha czy mokra i ogolnie ok. 

Jesli chodzi o 16 ro różnicy w cenie nie mai debata niebylaby potrzebna, ale przy 19 " juz jest odczuwalna

Kormoran 260/szt.

Continenral/pirelli/yokohama/czy uniroyal zaczynaja sie od 500-600+/szt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę też o nich myślałem do żonowozu, ale kupiłem sporo taniej nówki 2019 Rainsporty3 (205/55/16 740pln). Jedyne opinie z jakimi się spotkałem odnośnie Kormorana UHP to właśnie przeciętne zachowanie na mokrym.

To dobrze że żonie, chyba że ma sportowe zacięcie do jazdy. Miałem ten model, tak się fajnie kleiły na mokrym, ogólnie tak fajna opona, że w 10k km zajeździłem kpl. z przodu, tył wytrzymał 5k więcej. Jak ktoś mało jeździ, polecam, jak ktoś dużo jeździ i nie chce zmieniać co chwilę, lepiej dołożyć do opon premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można oszczędzać na oponach. To jak założyć kabel zasilający CCA :)

Od siebie polecam Dunlop SP Sport BluResponse. Przyczepność idealne na suchym i mega dobra na mokrym, do tego bardzo cicha - 205/55/R16. - Podobno na rynku polskim jest dużo odpadów a koncernu Dunlopa, na szczęście trafiłem dobry komplet made in Poland.

Kobieta jeździ na Hankook Ventus Prime 3 - Dużo nie odstaje od Dunlopa, trochę głośniejsze.

 

Mój wulkanizator mówi, że najpewniejsze są opony z grupy Michelin.

Premium: Michelin

Klasa wyższa: Kleber

Budżet: ww Kormoran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni ze roznicy nie ma czy sucha czy mokra

 

Ciężko w to uwierzyć szczerze mówiąc. Wilgoć znacząco wpływa na tarcie ale mniejsza o rozbijanie zagadnienia na atomy...

Kolega na nich jeździ, akurat przy mnie zakładał. Nie jest to wyjeżdżony koleś ale te naście tysi rocznie pyrkocze. Twierdzi właśnie, że na mokrym jest zdecydowanie gorzej niż na poprzednich(nie dopytywałem się, miałem to zasadniczo w d... ) i że ogólnie nie kupiłby ich drugi raz.

I jeszcze ironicznie dodał, że to opony na okolice równika, bo jak tylko się zimno zaczęło robić to pierwszy w bloku zakładał zimówki, a na "Kormoranach to się już k...a normalnie jeździć nie dało i jak dałem w zakręcie to mało świateł na skrzyżowaniu..." i takie tam. Tyle w sumie pamiętam i ogólne wrażenie, że tych opon nie znosi.

 

W sumie ja akurat zrzucałem w nowo nabytym aucie komplet chinoli i jego przeżycia to był mały pikuś przy moich -bieżnika na oko 5.5 mm, a samochód jakby miał z 400 koni. Dawno tak dekoracyjnie latem nie jeździłem, poślizgi czterokołowe na mieście to był chleb powszedni. Kupiłem RainExperty wtedy, bo były od ręki, a na tym syfie z Chin to zwyczajnie było kwestią czasu przydupienie, bo styl jazdy z wielu lat ciężko całkiem zmienić...

 

Trzeba pamiętać, że z ziemią w aucie łączą nas wyłącznie opony. No chyba, ze jakiś oldschoolowy fanatyk jeździ jeszcze z kultowym odgromnikiem albo komuś osłona silnika wisi  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan nie maja nexeneow w rozmiarze 235/40/19 na tej pierwszej lince. 

Kirlok Wiadomix, że nie ma co na oponach oszczędzać. Ale jak mam wydac 7/8 stów za nowa conti to jednak odczuc roznice można w kieszeni. 

Co wlasnie ciekawe to kormoran jest w grupie Michelin. Wersja ekonomiczna. 

 

Mireczek dzieki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy R19 robi się kolosalna różnica...

Duże znaczenie ma styl jazdy, jakie auto itp. Poczytaj testy, weź taką, która wypada najlepiej pod względem cena/jakość. 

 

Co do grupy Michelin, wulkanizatorowi chodziło o ilość odpadów wypuszczanych na rynek polski. Każdy producent ma w swojej ofercie bardzo dobre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak łatwo zauważyć, różnice w cenach 16 i 19 są kolosalne. 

Co do opinii i testów, mogą się różnić miedzy rozmiarami tego samego modelu, choćby poprzez inną powierzchnię tarcia, mniejsze ugięcie boczne, jak również odprowadzanie ciepła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak jest. Mają tylko ustalone normy jakie opona ma spełniać w danym kraju. Czasami kupując komplet, możesz otrzymać opony pochodzące z różnych fabryk jak i krajów. Warto sprawdzic DOT-y kupowanych opon, by mieć pewność co do daty i miejsca produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do Astry (auto nie KLASY premium) jakie opony polecacie?

Głownie auto robi za przemieszczanie się z punktu A do punktu B z max prędkościami 120 km/h :)

 

Rozmiar 205/55 R16

 

Polecają mi:

  • DĘBICA 205/55R16 PRESTO HP 91V
  • FULDA ECOCONTROL HP 205/55R16 91V
  • Hankook Ventus Prime 3 205/55R16

 

W sumie Dębice najtańsze - brać je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kormoran chyba jest w tej samej cenie, ew ciut droższy, ale nie ma z nim żadnych problemów. O busach już pisałem, ale dwa lata temu kupiłem zimę do suva za 200paredziesiąt zł szt i nawet śladu zużycia nie widać, a jeździ się zajefajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...