Skocz do zawartości

Felgi , opony - temat zbiorczy


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tubylcem górskim nie jestem, w najbliższe mam 400km, ale nawet u mnie dziś było -1 i musiałem rano szyby skrobać. Mam już założone letnie, do zimówek raczej w tym sezonie nie wrócę, ale w górach różnie może być. Ja nawet łańcuchy bym zabrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Łobuch masz na myśli te kapcie z linka?

 

http://www.oponeo.pl/model-opony/debica-presto-uhp?gclid=Cj0KEQjwjIy5BRClh8m_9Zu64d8BEiQAtZsQf8NbsNtJA-ndUIfN5JbSWOL_MZpmWfVwDVJO9eSkfYoaAjn88P8HAQ

 

Ja mam komplet na espace 4-ej generacji ani on mały ani lekki a oponki na mokrym są całkiem ok.

Co do hałasu to się zgadza 67dB to całkiem zacny wynik.

Doradzam pytać o kraj pochodzenia (tak tak to nie pomyłka) moje 225/55/17 są made in Germany a już kapcie do laguny mojej żony (225/45/17) są made in Slovenia (nie mylić ze Słowacją)

Być może parametry różnią się w zależności od producenta? Tak czy owak ja ze swoich jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrze, ze sprawdziłem jeszcze raz szerokość, potrzebuje opony w rozmiarze 215/55/16, z tego co widze, to ceny drastycznie skoczyły o ten jeden rozmiar szerokości. Panowie, czy jest sens brać te Nexeny, nie ukrywam, ze cenowo są znacznie korzystniejsze, jakbym chciał kupić Goodyeary albo Dunlopy to cena za komplet wzrośnie o jakieś 500zł. Co radzicie? :D

 

Edit, wyszukiwarki opon dla Grand C-Max 2012 pokazuje szerokość opony 215mm, takie też i mam zimówki, czy jest możliwość wrzucenia tam 205mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dobrze, ze sprawdziłem jeszcze raz szerokość, potrzebuje opony w rozmiarze 215/55/16, z tego co widze, to ceny drastycznie skoczyły o ten jeden rozmiar szerokości. Panowie, czy jest sens brać te Nexeny, nie ukrywam, ze cenowo są znacznie korzystniejsze, jakbym chciał kupić Goodyeary albo Dunlopy to cena za komplet wzrośnie o jakieś 500zł. Co radzicie? :D



Edit, wyszukiwarki opon dla Grand C-Max 2012 pokazuje szerokość opony 215mm, takie też i mam zimówki, czy jest możliwość wrzucenia tam 205mm?

 

Jeśli nie masz AC to możesz rozważyć tańszy rozmiar 205/55/16

Jeśli masz AC to słabo , bo w razie W może być problem że samochód posiada naruszoną homologację

 

Rozważ Uniroyal , stosunek cena/jakość bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze roznica w obwodzie koła też dość spora bedzie

Nie tylko w szerokości jest sporo niższa.

 

Ależ przecież to jest oczywiste

 

 

 

Przyłoż jedna do drugiej.

 

Profesjonalne podejście do tematu :wink:

--------------------------------------------------------------------------

 

To może kilka faktów a nie ogarnianie tematu na oko :

 

post-5046-0-91799900-1464116467_thumb.jpg    post-5046-0-99562600-1464116479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...