Skocz do zawartości

Felgi , opony - temat zbiorczy


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 533
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taka sytuacja....

Po 1 sezonie (ok 15tys km) wewnetrzne strony opon zdarte jak na foto.

Felgi 7,5x18" et 40, opony 215/40, dystans 20mm.

Zawieszenie ok -80 niżej  niz seria w passacie b5fl.

Jakie moga byc przyczyny takiego ścinania opon, tylko na przodzie tak sie dzieje.

 

Zbieżność? 

 

http://wrzutnik.net/dafota.2.3y51446490608l.jpg.IMAG3841.jpghttp://wrzutnik.net/dafota.2.3h61446490654j.jpg.IMAG3846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zbieżność, mnie to bardziej wygląda, że wstawianiem felg nie pasujących et do passata plus obniźony zawias plus dystanse, kąty pochylenia koła poszły Ci ostro w negatyw, a to jednak nie tylna oś bmw. ;-)

Jak tym jeździsz nawet nie będę wnikał, ale nie wierzę, że nie odczuwałeś dyskomfortu przy prowadzeniu przy takich nastawach zawieszenia, które zdegradowały opony w sezon.

Wątpię czy coś z tym zrobisz jeśli nie wrócisz przynajmniej (pal licho ten niski zawias) do felg z odpowiednią szerokością i odsadzeniem.

W pasku masz układ nie regulowanych wahaczy, jedyna regulacja to kąt zbieżności na drążku kierowniczych, kąta pochylenia koła i wyprzedzania sworznia się nie reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś musze zrobić bo strach jeśdzić... 

Negatyw jest lekki ale widziałem większe na jeszcze badziej "niepasujących' felgach i jakoś to zdawało egzamin (mówie cały czas o takich autach jak moje)  Dodam że felgi wraz z oponami  kupiłem od goscia króry miał to też na passacie  z tym że dystans 15mm i obnizenie ok 70mm. I po jego sezonie opony bez sladu zużycia.. a tu taka lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat miał coś podobnego w citroenie nemo jak mu założyli zamiast fabrycznych 185 opony o szerokości 195, gdzieś delikatnie przycierało i się stało coś podobnego.

w Twoim przypadku też to podejrzewam

z tego co mi wiadomo to w pasaratim jest jakaś tam możliwość regulacji kątów i wyprzedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatyw sam w sobie nie jest zły (nie będę teraz sypał z czapki ale Pasek pewnie ma w okolicy -1-0,00.

Ale zrozum, że gdy zaloźyłeś szerokie kapcie i np aby nie tarły o kolumnę odsadziłeś je na dystansie, plus nie odpowiednie et(także,z palca ssać nie będę) zwiekszyłeś niejako ramię punktu w którym koło faktycznie przylega do piasty, i np z -1 zrobiło Ci się -3 czy -5.

Aby zrozumieć o co mi chodzi wyprostuj palec wskazujący i poruszenie nim lekko, zobacz ile się przesunie przy samej ręce a ile przy jego końcu. To samo zachodzi przy nieodpowiednim et czy dystansach.

z tego co mi wiadomo to w pasaratim jest jakaś tam możliwość regulacji kątów i wyprzedzeń.

 

W B6, w B5 jest z tyłu belka. Zaś regulacja kąta pochylenia ogranicza się do przesunięcia na mm mocowania na śrubach górnego mocowania kolumny, czyli d... Nie urywa swoim zakresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że felgi wraz z oponami  kupiłem od goscia króry miał to też na passacie  z tym że dystans 15mm i obnizenie ok 70mm. I po jego sezonie opony bez sladu zużycia.. a tu taka lipa.

 

Słuchaj tak patrzę jeszcze raz na te opony i sorry za głupie pytanie ( bo musiałbyś to słyszeć), czy Tobie przypadkiem opona nie ociera na niskim zawiasie i nierownosciach o postawę sprężyny w kolumnie?

Weź obejrzyj za dnia czy tam nie zeszlifowało farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modyfikacji zawieszenia robiles geometrie?

Robiłem... w sensie nie teraz na wiosnę a poprzedniej gdy obnizałem zawieszenie.

Mam gwint wiec zimą było podkręcane o ok 40mm. Oprócz rel wysokosci nie byłożadnej ingerencji w zawias przez ten czas

 

Słuchaj tak patrzę jeszcze raz na te opony i sorry za głupie pytanie ( bo musiałbyś to słyszeć), czy Tobie przypadkiem opona nie ociera na niskim zawiasie i nierownosciach o postawę sprężyny w kolumnie?

Weź obejrzyj za dnia czy tam nie zeszlifowało farby.

ogladałem i to nie raz. Siedze z głowa w nadkolu od piatku i szukam czego wytartego wygłaskanegoi ani sladu

 

poprzedniego sezonu mialem felgi 7,5x17' et35 bez dystansu i tego problemu nie było mimo że koło siedziało głebiej o 25mm.

 

Szukam gdzie sie da i nie widze przyczyny.  

 

edit...

FELA JEST GŁEBIEJ O 15MM  A NIE 25 JAK NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestandardowo i jak zwykle pod prąd :rotfl: 

Tamten sezon zimowy ćwiczyłem oponki kormoran snowpro b2 - cena bardzo umiarkowana, jakość bardzo dobra (nie wiem jak po dłuższym okresie użytkowania bo większa część poszła na śmietnik wiosną, niedobitki wsadziłem do aut na ten sezon ponownie - ocenie pewnie w lutym) Kierowcy chwalą opony że jedne z lepszych na jakich jeździli, ja jestem też zadowolony na tyle że zakładam do osobówek. Opona zimowa pokazała same zalety, więc letni odpowiednik też sezon oblatał i same pozytywy

Stosuję na zimę taki trick że o jeden rozmiar węższe opony zakładam. Zaleca tak producent i "wyskakuje" ze standardowych popularnych/droższych rozmiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedniego sezonu mialem felgi 7,5x17' et35 bez dystansu i tego problemu nie było mimo że koło siedziało głebiej o 25mm.

 

Szukam gdzie sie da i nie widze przyczyny.  

 

Siedziało głębiej ale niżej (bliżej piasty). Szukaj na mcphersonie, wahaczu, drążku albo stabilizatorze... może np przy skręcie gdzieś delikatnie o łącznik ociera albo inny element zawieszenia.

 

Ile wiatru dajesz w te gumy?

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...