Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich serdecznie! :) Tu Paweł z Gliwic, mam 21 lat. Mój samochód to Honda Civic V gen. coupe z 1994 r. Samochód kupiłem z jednostką sterującą Kenwood KDC-W3044, głośnikami przednimi Pioneer TS-F1695 oraz głośnikami w tylnej półce MB Quart QM 130 KX. Jako pierwszy nośnik biblioteki muzycznej wybrałem... transmiter FM :) Taki dźwięk mnie zadowalał od kupna samochodu (listopad 2015) aż do kwietnia tego roku. Wtedy też w końcu postanowiłem zmienić coś w samochodowym audio, zainteresowałem się tą tematyką (tak znalazłem forum) i pierwszym krokiem było pozbycie się transmitera, czyli kupno nowego radia w którym byłoby też USB :) I tak wybór padł na radio Pioneer DEH-X5500BT. Następnym krokiem było porządne wygłuszenie drzwi matami od ich zewnętrznej oraz wewnętrznej strony. Na tym etapie różnica już była baardzo duża na plus :) Ale jak robić, to na porządnie i podjąłem decyzję o zmianie przednich głośników. Zdecydowałem się na odseparowany zestaw Morel Maximo 6, z którego jestem niezwykle zadowolony. Ale postanowiłem pójść jeszcze krok dalej i położyłem przewody głośnikowe, sygnałowe i zasilające (żeby w przyszłości móc od razu podłączyć głośniki pod wzmacniacz). Kilka dni później pożyczyłem od kolegi wzmacniacz Magnat Classic 360 z którym jeżdżę do teraz, obecne plany to obowiązkowe kupno własnego wzmacniacza i raczej rezygnacja z instalacji subwoofera, ponieważ jako poszukiwacz czystego i jakościowego dźwięku mocniejszego basu niż obecnie nie potrzebuję :D Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym zastępczym temacie się witamy i piszemy krótko o siebie . Wiadomo pełnych danych osobowych nie wklejamy ale podanie  imienia , miejscowości skąd jesteś (umieszczenie też tego w sygnaturze), jakie masz autko które chcesz nagłośnić i informacji jak na nasze forum trafiłeś chyba nikogo nie zabije, a ułatwi ewentualną pomoc w Twoim problemie.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Adrian, 25 lat, właśnie kompletuje audio do e38 które będzie budowane w oparciu o seryjna jednostke, plan już jest, część gratów również, ale potrzeba mi posłuchać kogoś mądrzejszego więc jestem tutaj. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ja jestem Mariusz, mam 24 lata i studiuję ZIIP na UE we Wrocławiu. Moim oczkiem w głowie jest VW Golf V 1.9 w gnojówce :) 

Mam podstawową wiedzę na temat CA, lubię majsterkować przy samochodzie i nie tylko. W poprzednim aucie (Polo 6n) zamontowałem 2-way JBL CS-6C oraz subwoofer Alpine Type E 8" napędzany jakimś CRUNCH'em 2CH, który spisywał się całkiem nieźle. Na dzień dzisiejszy szukam tu porad dotyczących obecnego projektu (Golf V). W planie wygłuszenie drzwi, montaż dystansów MDF (już czekają na montaż), dobór głośników 2-way ze średniej półki (Excursion SX-6C, Powerbass, Soundstream lub GroundZero) i jakiegoś piecyka pod fotel :) 

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Karol. Lat 25. Moje auto to ford focus mk3 2013r.Mieszkam i pracuje w Belgi. Trafilem tu poniewaz dostalem subwoofer Blaupunkt gtb 8200a i cos takiego:

https://ferrosound.net/pl/p/KONWERTER-RCA-SYGNAL-DO-WZMACNIACZA-WZBUDZENIE/2055

 

Wiec potrzebuje pomocy w podlaczeniu tego sprzetu do mojego fabrycznego radia. Nie zalezy mi na poteznym basie. Chce tylko uzupelnic braki fabrycznego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po półtorarocznej przerwie. Z tej strony Łukasz z Gdańska. Planuje conieco poprawić dźwięk w moim Pajero

 

PS. Zapoznałem się z ostrzeżeniem ( czyt. banem za brak przywitania się, co nadal uważam za nadużycie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Dawid, trafiłem na forum już dawno temu ale po rejestracji porzuciłem je na jakiś czas i teraz witam się jak przystało.

Jestem ze Śląska moje autko to Astra H GTC, interesuję się tematyką car audio sporo czasu ale jest to moja pierwsza instalacja.

Mam na przodzie Morel Maximo 6.2 na razie napędzane przez Mac Audio MPX 2000, Alpine 1243BR napędzany przez MRP-M352.

Myślę że znajdę tu wiele cennych informacji.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem Adam pochodzę z okolic gorzowa wlkp. sprzęcik jak siedzi u mnie to radyjko pioneer AVH-X5700 DAB wzmacniaczyk infinity kappa one oraz skrzynka infinity ref1240SE front pioneerki nie pamietam modelu i trujdrożne zwrotnice a napędza to wzmacniacz infinity ref475A  :)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Patryk, mam 19 lat. Obecnie mieszkam na wsi niedaleko Działdowa, ale jesienią idę na studia ^^. Obecnie jeżdżę Oplem zafirą B i chciałbym w niej zmienić nagłośnienie, aczkolwiek chciałbym by złożony przeze mnie zestaw był dość uniwersalny i został ze mną na dłużej niż zafira :D Mimo, że sporo czytałem na ten temat na tym czy innym forum, to będę potrzebował kilku porad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam na imię Grzesiek ,mam 44 lata moje auto to Audi a4 b5 1.9 tdi ,bardzo lubie muzyke w dobrej jakości ,ale chciałbym się coś węcej dowiedzieć na tematy związane z Car Audio ,dlatego że jestem początkujący i moja wiedza jest niska a temat bardzo mnie wciąga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...