Skocz do zawartości

Wzmacniacz na początek MTX Audio - prośba o opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie masz racje... obsypaly mnie propozycje i wypytuje tutaj bo sie nie znam... z tych wszystkich tak serio to helix i blaupunkt(velocity) jest znana dla mnie firma a sony zas produkuje wszystko i nie mam zdania. Firma typowo pod CA to Helix i wlasnie z tego co tu czytam to MTX.

Dlaczego tak tu truje? bo chce wziac 2 piece i tego MTX juz zaklepalem (brat ma PROA Simplex i tez szuka pieca) dla mnie zas wystarczy cos gorszego i tak poszukuje. Kupie oba to pochwale sie fotkami i opisem roznic u mnie i brata. Poczytam glebiej forum moze cos znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za burzliwa dyskusja w tak prostym temacie... Poważne tematy nie są na tym forum tak oblegane jak ten...

 

Ja powiem tak... jak myslisz o rozbudowie systemu to szukaj (choć masz już podany) najlepszego, jeśli nie zamierzasz nic więcej z systemem robić to, niezależnie od tego który jest faktycznie lepszy, bierz pierwszy lepszy bo raczej wymagający nie jesteś i różnicy nie usłyszysz... To jak z szukaniem najlepszego smartphona dla babci która i tak będzie tylko dzwonić i odbierać połączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie najlepiej na jakims spocie(u gory juz to kolega proponowal) posluchac roznych konfiguracji i stwierwdzic czy slyszy sie ta roznice czy nie... moge po miesiacu sluchania stwierdzic ze chce wiecej a moge powiedziec ze nie wykorzystam tego nigdy.. oczywiscie ja nie mam zamiaru sluchac na pelny glos muzyki ale chce ladnego nieprzeklamanego dzwieku. Ps. tak serio na przykladzie glosnikow jestem ciekaw co oprocz mocy maja takie GMSy za 300zl od najwyzszego modelu np. rainbow moze kiedys sie przekonam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tak serio na przykladzie glosnikow jestem ciekaw co oprocz mocy maja takie GMSy za 300zl od najwyzszego modelu np. rainbow

 

Różnice w użytych materiałach i technologii wykonania co finalnie skutkuje zupełnie inną gra. To jak z tv, każdy LCD wyświetla przecież obraz... Ale jakość tego obrazu i jego specyfika jest już silnie zależna od producenta a czy nawet modelu... Albo jeszcze lepiej można porównać... Dacia kontra mercedes... Oba jeżdżą, o ile chcesz wozić cegły to nawet dacia będzie lepsza ale jak chcesz przyjemnie pokonać trasę 1 tyś km to już nie ma wątpliwości który jest lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demondemidi zmysł wzroku jest bardziej czuły i skomplikowany i przykład z telewizorem to prawie każdy odróżni - a słuch to większość ludzi MP3 128kbps od FLAC nie rozróżni.

 

ok znalazłem chyba fajny na początek piecyk - mały i polecany tu na forum: sony xm6020 (stara wersja z lat 90tych nie Xplod)

Szukam czegoś pod siedzenie a on jest mały i bardzo ciekawy do 70W RMS to do moich głośników jak znalazł.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zmysł wzroku jest bardziej czuły i skomplikowany i przykład z telewizorem to prawie każdy odróżni - a słuch to większość ludzi MP3 128kbps od FLAC nie rozróżni.

 

Myślisz, że są to różnice na tyle subtelne, że nie dostrzeże ich przeciętny Kowalski? Jesteś w dużym błędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał nie słyszeć różnicy.

 

6020 wcale taki mały nie jest, np 4520 połowę mniejszy. Te złote Sony to bardzo dobry wybór na początek zabawy z CA. sam od nich zaczynałem i milo wspominam.

 

Moc nie jest najważniejsza. Jak używasz z głową to nawet znacznie mocniejszy wzmacniacz nie zrobi krzywdy głośnikom. U mnie hula sub o mocy 300W pod wzmacniaczem 1,5kW i ma się dobrze.

 

Musisz jeszcze sporo poczytać. Wybierz się na spota. Da ci to więcej niż sleczenie na forum

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly rozmiarem wzmak ktory wejdzie pod siedzenie i kosztuje do 300pln no i oby jakies mial w miare brzmienie... jakies pomysly?

http://allegro.pl/wzmacniacz-mtx-thunder-280-i6531999331.html

Spróbuj napisać do gościa, pewnie jeszcze ma. Moim zdaniem Thunder 280 to jeszcze lepsze granie niż z RT604, od soniaczy złotych zresztą także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wzmak w moim budżecie który mogę od ręki kupic to US Amps XTERMINATOR XT800.2

Czytam na forum i do suba forumowicze polecają -  podobno słabo do odseparowanego systemu bo nie ma góry ???...Czy zatem ostatni raz pojedynek SONY XM 1002HX vs US Amps xt800.2 dla moich GMSów 1968Pro i wiecej nie pytam bo musze już kupować (tego MTX na bank tez bede miał ale to brat będzie tej przyjemności doznawał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pouczające porady i to w takiej ilości. :szok:  Postanowiłem że kupie wzmak Sony. Robie to z 2 przyczyn

- finansowym

- naukowym :wink:

Jakbym kupił od razu wypas z najlepszej firmy to mój rozwój w dziedzinie CA by się zatrzymał. Wolę jednak przez miesiąc do trzech posłuchać tego i wtedy przesiadka na coś droższego/lepszego a akurat kasę się uzbiera. Będze dla mnie większą przyjemnością jak będe szczegółowo słyszał tą różnicę.

Fakt będe miał porównanie niedługo bo MTX będzie w rodzinie ale jednak na co dzień bede jeździł swoim i słuchał jak ten Sony gra i czego w nim brakuje. Na pewno za 2 tygodnie podziele się pierwszymi wrażeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wolę jednak przez miesiąc do trzech posłuchać tego i wtedy przesiadka na coś droższego/lepszego a akurat kasę się uzbiera. Będze dla mnie większą przyjemnością jak będe szczegółowo słyszał tą różnicę.

 

Ja to rozumiem i możliwe, że zrobiłbym podobnie na Twoim miejscu. Bierzesz 6020 ?

 

 

 


Na obecnym poziomie nie usłyszysz różnicy żadnej bo reszta systemu ci na to nie pozwoli. 

 

Myślę, że na tych gms1968 usłyszy jednak różnicę po zmianie wzmaka. Niektóre wzmacniacze różnią się na tyle, że bez problemu po zmianie można stwierdzić czego ubyło, czego jest więcej. Co się polepszyło w brzmieniu a co jest gorzej. Sama już zmiana sprzętu na lepszy i możliwośc porównania na własnych uszach daje sporo frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...