Skocz do zawartości

Wzmacniacz na początek MTX Audio - prośba o opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę czy taki wzmacniacz: http://www.sonicelectronix.com/item_32952_MTX-Audio-RT604.html

jest coś wart ?? czy ta firma MTX Audio robi znośne wzmacniacze ?? Możecie w ten link wejść i poczytać specyfikacje...

 

Głośniki jakie będą podłączane to GMS 1968 PRO wraz ze zwrotnicami i tweetarami z zestawu. Będe wykorzystywał tylko 2 kanały i waham się jeszcze nad Blaupunktem GTA 270 DSP oraz SONY XM 1002HX.

Wszystkie piecyki mam w tej samej cenie, tylko Blaupunkt jest nowy - pomożecie ??

 

...z góry dzięki za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co to klasa AB i D,info jest dość sporo.

tak oczywiście czytam ale nie do końca rozumiem......jak ktoś to rozumie to wyjaśniłby to w 2 zdaniach prostymi słowami.

 

np. tyle znalazłem

AB - mają nieduże zniekształcenia i stosunkowo dużą sprawność, rzędu 50 - 70%. AB gra lepiej ale okupione jest to większą stratą prądu która ulatuje w postaci ciepła

D - to przede wszystkim dużo większa sprawność energetyczna sięgająca nawet 90% Są znacznie mocniejsze gdzie wyciska się jak najwięcej watów

 

Tylko że wiele nowych markowych konstrukcji jest właśnie w D - więc potrzebna była poprawa tych analogowych AB wiec coś z nimi jest nie tak ? w sensie że pobierają dużo prądu ale mało dają z siebie  ??? zaś D są oszczędniejsze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko że wiele nowych markowych konstrukcji jest właśnie w D - więc potrzebna była poprawa tych analogowych AB wiec coś z nimi jest nie tak ? w sensie że pobierają dużo prądu ale mało dają z siebie  ??? zaś D są oszczędniejsze ??

 

Piece w klasie D sa wydajniejsze (oszczedniejsze), ale do tej pory nie dorownywaly jakoscia dzwieku wzmacniaczom klasy AB, dlatego tez glownym zastosowaniem wzmakow klasy D byl naped subwoofera.

Jednak technika idzie naprzod i niektore wspolczesne sprzety w klasie D prezentuja naprawde niezle brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja raczej jakości AB nie wykorzystam wiec bede celował w coś współczesnego.....będe celował raczej w tego SONY XM 1002HX chociaż nigdy nie słuchałem dźwięku z Xploda. Blaupunkta mi raczej odradzają wszyscy ale dla taniego rozwiązania pewnie byłby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No tak ale ja raczej jakości AB nie wykorzystam wiec bede celował w coś współczesnego....
zdecydowana wiekszosc wzmacniaczy na rynku to "analogi"!

wzmacniacze klasy D i podobne (czystej klasy D jest niewiele na rynku) sa budowane prawie wylacznie o duzej mocy!

 

tak wiec nie wybrzydzaj tylko kupuj dobry wzmacniacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D klasa, to przede wszystkim duża sprawność, co za tym idzie pobór prądu mniejszy, mniej się również dzięki temu nagrzewają, przez co można je wcisnąć w miejsca, gdzie AB klasa się nie zmieści zazwyczaj z racji gabarytów, oraz nagrzewania się (wzmacniacz może się przegrzewać). 

 

Ten Hifonics Eagle to raczej żadnego suba za mocno nie pogoni, z tej serii najlepszym piecykiem był Falcon, Hawk i Eagle grają mniej ciekawie. Sony XM-1002HX to całkiem dobrze jeszcze grający Sony. Nie wiem gdzie Ty akurat widzisz "większość" tych D klasowych, ale pomijam już to. Tania D klasa na przód, to średnio rozsądne rozwiązanie. Sam korzystam z D klasy na przód i suba, ale to nie są aż takie budżetówki (JL XD 600/6 oraz XD 600/1). Budżetowa D klasa na suba jeszcze jest OK, ale na przód nie polecam. Z tych zdecydowanie MTX, z racji jednak 4 kanałów, a i mając jakieś tam przygody ze wzmacniaczami MTX nie mam im nic do zarzucenia, uczciwe wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No tak ale ja raczej jakości AB nie wykorzystam wiec bede celował w coś współczesnego.....będe celował raczej w tego SONY XM 1002HX

Ale to przecież też klasa AB

 

 

 

Co do pytania z tematu - miałem MTXa. Co prawda nie tego o którym piszesz (Road Thunder 604) tylko Thunder 204, ale szczerze polecam. Oczywiście wszystko kwestia ceny, ale nic mu nie brakowało w swoim budżecie - ja byłem zadowolony. Myślę, że ten RT604 też jakiś przyzwoity poziom powinien trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej ze względu na brak suba bede trzymał pod siedzeniem piecyk (chociaż nie wiem czy to dobre) Na przyszłość też nie zanosi się żebym dodawał coś na tył wiec nie chce wzmacniacza z tyłu w bagażniku....

Czyli nie doczytałem że ten Sony to też AB . Czy do głośników które podałem na samej górze będzie dobry ?? Ma tylko 10W więcej od nich w RMS. 

Ten MTX jakościowo pewnie przewyższy mój zestaw a ze względu że również jest najdroższy to pewnie jednak Sony a muszę się do jutra wieczora zdecydować na 100% co biorę. Forumowicze również proszę na priv pisać jakby ktoś coś taniego miał - chociaż w giełdzie przeglądałem to raczej audiofilskie propozycje tam są ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony o którym piszesz, nie jest raczej taki zły. To niby xplod, ale jeszcze stara konstrukcja, myślę, że spokojnie możesz go brać, jeśli masz go w dobrej cenie i jest w pełni sprawny. 

 

Ale trochę tu nie rozumiem tego:

 

 


Wszystkie piecyki mam w tej samej cenie

 

 

 


Ten MTX jakościowo pewnie przewyższy mój zestaw a ze względu że również jest najdroższy to pewnie jednak Sony

 

To w końcu masz je w tej samej cenie, czy nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 - 300zł taka rozbieżność........300 ten MTX i to tylko 100zł ale jak nie będe widział różnicy to po co przepłacać. Na froncie pojawia sie jeszcze Velocity VD1002 również w tych cenach - wiec Sony lub Velocity.

Nie zależy mi na 4 kanałach bo raczej nie wykorzystam tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale sobie z tego sprawę zdaje.

Ale patrząc po budżecie, generalnie może się złapie - a dlaczego kolega ma nie kupić czegoś lepszego. Na pewno gorzej przez podpięcie pod słabszy zestaw nie zagra, wg mnie wręcz przeciwnie, zaowocuje czymś ciekawym i będzie motywatorem do dalszego developmentu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskun, jeżeli mogę Ci coś poradzić, to nigdy nie kieruj się dewizą "No tak ale ja raczej jakości AB nie wykorzystam". Jeżeli możesz, kupuj najlepsze elementy, na jakie sobie możesz pozwolić.

 

1 - nie wiesz, czy wzmacniacz MTX jest za dobry do GMS, może akurat dopiero ten tandem spełni Twoje oczekiwania

2 - nie wiesz, czy zestaw GMS zostanie z tobą na dłużej - może w przyszłości pomyślisz nad lepszym zestawem i lepszy wzmacniacz wtedy się przyda

3 - nie wiesz, czy jednak nie skusisz się na suba - druga para kanałów się wtedy przyda jak znalazł, pamiętaj CA jest jak narkotyk ;)

4 - kupisz Sony, podłączysz... posłuchasz... i powiesz "mogłem wziąć MTX" - czego Ci oczywiście nie życzę.

 

Podobnie jak koledzy wyżej uważam, że z wzmacniaczy, które podałeś, najlepszym wyborem będzie MTX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Będe wykorzystywał tylko 2 kanały i waham się jeszcze nad Blaupunktem GTA 270 DSP oraz SONY XM 1002HX.

Z tych trzech wymienionych zdecydowanie na MTX-a stawiam - może być, że głośniki lub auto wymienisz a piec MTX zostanie z Tobą na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie posty Panowie... chcialem zrobic taka liste od najlepszego do najgorszego bo jakbym tego MTX hipotetycznie nie bral to dostalem telefon ze wlasciciel ma jeszcze Helix dark blue 4. Wiec czy Sony bedzie lepszy od tego Helixa? bo MTX rozumiem ze priorytetowo bede staral sie wziac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz przede wszystkim, co masz na myśli pisząc "lepszy" ? Nie masz ani jakiegoś wymagającego sprzętu, a i śmiem wątpić (może się mylę), że nie rozpoznał byś, który wzmacniacz jest podłączony w danym momencie. Za bardzo sobie utrudniasz, dokładasz kolejny model, po co ? Odpowiedź padła, nie potrzebne Ci 4 kanały, weź 2 i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...