Skocz do zawartości

Jaką wkrętarkę kupić?


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie, wczesniej nie bylo tych aku na allegro. czyli jest szansa ze za pare lat dokupie za rozsadne pieniadze ;)

 

ja bralem pod uwage jeszcze WAK14 ze wzgledu na tanie aku i uchwyt na mniejsze wiertla. ale jeden bieg jednak jest minusem

 

w podobnej cenie jest jeszcze li-ion b&d - pojawil sie w ofercie pozniej niz wybieralem wkretarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odgrzeję kotleta i trochę zboczę z tematu: jaki zestaw wierteł możecie polecić?(kilka do betonu, drewna i metalu). Budżet powiedzmy ok 100zł ale jak warto dołożyć to i 150zł. Obecnie mam jakąś zbieraninę a zakup zestawu za 50zł chyba mija się z celem, pytanie czy do tych 150zł da się już coś kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales zeby kupic tylko takie jakich najczesciej uzywasz a pozniej ewentualnie dokupic???

 

Do betonu moge Ci polecic fishera nie wiem jak z cena bo w firmnie uzywalem pare razy i w porownaniu do proline czy cos z tanszych to bez szans.Z doswiadczenia wiem ze tak powiem 4 ro ostrzowe duzo lepiej sie sprawuja nizeli zwykle 2-u .Nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa ale mysle ze skapujesz o co chodzi.Tyle moge polecic do betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być do pro zastosowań, przydomowe prace, majsterkowanie itp, obecnie wiercę czym popadnie więc na początek taki zestaw by się przydał a z czasem bym dokupił to co potrzebne. Może podrzucę to co znalazłem:

http://allegro.pl/mannesmann-wiertla-zestaw-do-kamienia-drewna-i5058924223.html (mannesmann cena niska a nie wyglądają źle)

http://allegro.pl/zestaw-wiertel-i-bitow-60-sztuk-ryobi-rak60ddf-i4983252837.html (ryobi z bitami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowie zastanow sie jakie rozmiary najczesciej Ci beda potrzebne o ile do drewna osobiscie uzywam wiertel z Lidla i nie narzekam a do metalu najzwyklejszych z marketu ale na wiertarce stolowej to o betoniakach nie ma co zalowac a na allegro duzo ofert prywatnych co ktos sprzedaje za grosze i naprawde mozna miec wiertlo/a za dobry pieniadz i naprawde na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertla do betonu polecić mogę dewalt super sprawa wierca spieki cie nie urywaja fakt cena ale warte . Wiem bo cały czas w robocie robimy nimi o i jeszcze polecić mogę hilti ewentualnie bosha bądź globusa. Z wierteł do metalu mogę powiedzieć że firma irwin całkiem dobre ma produkty tylko cena nie mała .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do metalu polskie najlepsze czyli Baildon 

do betonu i tak używasz masz 4 rozmiarów także warto kupić na sztuki przykładowo OLX Hilti - najlepsze co jest na rynku z podwójnym spierkiem

 

http://olx.pl/oferta/wiertla-hilti-nowe-CID628-ID5kEI5.html#7218fde9b3

 

do domowego użytku to Cie 3 razy przeżyją ;) a sąsiadowi będziesz mógł zaimponować na grilu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertla do betonu polecić mogę dewalt super sprawa wierca spieki cie nie urywaja fakt cena ale warte . Wiem bo cały czas w robocie robimy nimi o i jeszcze polecić mogę hilti ewentualnie bosha bądź globusa. Z wierteł do metalu mogę powiedzieć że firma irwin całkiem dobre ma produkty tylko cena nie mała .

Prosze Cie "dewalt" w porownaniu do hilti czy fischera to lipka,dziennie wierce po 200-300 otworow i tylko te dwie firmy dobrze sie sprawuja w betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Cie "dewalt" w porownaniu do hilti czy fischera to lipka,dziennie wierce po 200-300 otworow i tylko te dwie firmy dobrze sie sprawuja w betonie.

 

 

bez przesady seria extreme jest tak samo dobra jak hilti mam obie wersji i robiłem mase testów

hilti, bosch, metabo myślę że te firmy można śmiało polecać. Do betonu to tylko i wyłącznie wiertło na SDS. Te wiertła z olx-a bardzo ciekawe.

 

wszystkie firmy oferujące wiertła sds z dwiema płytkami z węglika można śmiało polecić czy to hilti bosch dewalt fischer itd aby nie marketówa w blistrach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady seria extreme jest tak samo dobra jak hilti mam obie wersji i robiłem mase testów

Widocznie za malo albo na zlym materiale,na codzien mam do czynienia na b37 a od czasu do czasu zdazy sie b50 lub cos mocniejszego wiec wiem akurat o czym mowie.Nieraz zdarzalo sie ze ktorys z kierownikow zalatwil dewalta albo cos podbnego klasowo a pozniej i tak zamawial hilti lub fischera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zastosowania jak piszesz polecam zestaw z dłutami makita. Co do hilti to małe średnice tak do 20mm bez zastrzeżeń ale ostatnio używałem fi 63mm l-60cm i po 10 otworze rozpadło się sprzęgło w wiertle aż byłem zdziwiony jak zobaczyłem napis hilti ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiertła do murów, betonów, kupuję jakieś w lokalnym sklepie, nawet nie wiem jaka firma. Prędzej zgubię niż zużyje. Mam młoto-wiertarkę niebieskiego boscha, ma dobry hydrauliczny udar i to chyba od niej bardziej zależy, że dobrze wierci.

Kiedyś kupiłem zestaw wierteł do drewna i metalu bosch, porażka, niby jakieś tytanowe, a szybciej się stępiły niż tani marketowy zestaw za 8zł.

Ostatnio na robocie musiałem przewiercić dużo stalowych płaskowników o grubości prawie 1cm. Kupiłem w Casto wiertło kobaltowe 8,5 mm dewalt ( coś koło 40zł szt.) byłem w szoku, to wiertło nie wierciło, ono skrawało. 

Przy ostatniej wizycie w casto chciałem kupić cały komplet kobaltów tej firmy, ale mieli tylko na sztuki. Kupiłem jakieś kobalty JCB, zobaczymy. 

Do drewna mam zestaw dewalt już dwa lata, spisują się bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiertło do metalu skrawa wlasnie. Nie lecą drobinki-wiórki a ciągną sie sprężynki.

Ja do metalu kiedys kupiłem komplet jakichś kobaltowo-tytanowych albo wolframowych w lidlu :)

Kolorowe-zloto-tęczowe. Sceptycznie do nich podchodziłem bo duzy komplet od 1-10mm co 0,5mm w kasetce kosztował tylko 50 pln. Ale odpukać 2 lata służą :) ale wiercę nimi zgodnie ze sztuka w metalu czyli duży docisk a małe obroty. (Znam takich co w stali wiercą jak w drewnie na max obrotach i małym docisku i sie dziwią ze wiertła za worek € szybko sie palą i kończą :rotfl: )

Nawiercily juz sporo w stali czarnej ocynku i amelinium i bardzo je sobie chwale. W stali kroi 15-20cm sprężynki :) i idą jak w masło :)

 

Wczesniej uzywalem tytanowych TIVOLI. Ostre jak diabli ale bardzo kruche. No i nie mozna ich ostrzyć :( Bardzo lubie tez kobaltowe wiertła firm akurat różnych. Podoba mi sie te podwójne ostrzenie w dwóch kątach. Niby do nierdzewki ale w czarna idą jak w masło :) Zwykłych mam juz mało.

 

Do betonu na sds mam pare boscha pare hilti kilka innych firm ale u mnie maja lekkie zycie bo dom z cegły :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale wiercę nimi zgodnie ze sztuka w metalu czyli duży docisk a małe obroty.

 

Racja

 

 

 


Podoba mi sie te podwójne ostrzenie w dwóch kątach.

 

To wiertło Dewalt właśnie takie jest. Tyle, że nie nadaje się do cienkich blach, od razu się wcina i wygina blachę. Dużo już nim wierciłem i jest nadal mega ostre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jak jest Waszym zdaniem z jakością FESTOOL ? Myślałem okupieniu sobie jakiejś lepszej Makity, ale przy przeglądaniu różnych wkrętarek natknąłem się na taką ofertę http://www.legallais.pl/produkt/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-cxs-li-1.5-set/462 i trochę poraziła mnie cena, a szczerze mówiąc do tej pory jakoś nie czytałem nic na temat ich narzędzi..są tak dobre, ze aż tak drogie czy przy takich parametrach ta cena nie jest wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa bardziej niz dobre...

Na codzien uzywam zaglebiarki ts 55 tej firmy , z tydzien temu bawiłem sie jej odpowiednikiem z bosha... Dla zwyklego zjadacza chleba nie ma sensu przeplacac za festoola czy protoola ale jezeli ma to zarabiac na siebie polecam "obiema recami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest Waszym zdaniem z jakością FESTOOL ? Myślałem okupieniu sobie jakiejś lepszej Makity, ale przy przeglądaniu różnych wkrętarek natknąłem się na taką ofertę http://www.legallais.pl/produkt/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-cxs-li-1.5-set/462 i trochę poraziła mnie cena, a szczerze mówiąc do tej pory jakoś nie czytałem nic na temat ich narzędzi..są tak dobre, ze aż tak drogie czy przy takich parametrach ta cena nie jest wysoka?

 

Festool w PL jest mało popularny bo cena odstrasza... bardzo porządna marka i elektronarzędzia... precyzja w pracy i wykonaniu...

 

co do wkrętarek sprawdź sobie jeszcze Milwuakee... sprzęt nie do zajechania... i bardzo mocny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy ostro zajeżdżamy wkrętarki i jak narazie najlepiej sprawdza się makita df330dwe (wytrzymuje upadki, baterie dobre, jest mocna i ma wysokie obroty) ale tu trzeba się wystrzegać marketowych wypustów bo są zupełnie inne... Później jest metabo, ale tam silniki są na szczotkach i to sprawia problemy przy ostrej eksploatacji :/ generalnie makita robi dobry sprzęt w dobrej kasie tylko nie wolno kupować tych produktów w casto itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o takich wkrętarkach 10.8V. Zerknij na Metabo PowerMaxx BS Quick.

https://www.metabo.com/com/en/machines/cordless-devices/cordless-drills-screwdrivers/powermaxx-bs-quick-pro-600157700-cordless-drill-screwdriver.html

 

Miałem wcześniej Boscha GSR 10.8. Nie polecam. Metabo tak, bardzo wygodna, solidniej wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...