Skocz do zawartości

Jaką wkrętarkę kupić?


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. jako, ze moja wkretarka marki "eurotec" wyzioneła ducha, chciałbym kupić nowa. 

Zależy mi, żeby była już "firmowa" bo szkoda mi kasy na marketówki i proszenie sie o wkrecenie wkreta, wkrętarki będę używał sporadycznie, dlatego musza byc takie baterie które beda mogły polezec i byc gotowe po odpoczynku.

nie mam pojecia czy 12 - 14 - 18V? Prosze o rade. Cena max 600zł. Moje typy to: Makita DF457DWE, BOSCH GSR 1800Li.

Czy jest sens płacic tyle kasy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Czy ktoś miał z ta wkrętarka do czynienia? Makita df457dwe?

 

Takiej akurat nie mam, ale 7 lat temu kupiłem komplet dwóch Makit. Jedna to wkrętarka, druga ma dodatkowo udar. Uzywam i w robocie i w domu, a grzebię sporo. 

W mojej opinii nie ma sensu kupować z tak dużym aku. Moje mają zwykłe NICD 12V i starczają na bardzo długo. W zeszłym roku budowałem garaż o konstrukcji kratownicowo-płytowej i na jednym ładowaniu wkręcałem 300-350 wkrętów. Dodatkowo ładowanie trwa bardzo krótko, u mnie niecałe 30minut. 

Znajomy robił mi meble w kuchni i też używa tych Makit, ma kilka kompletów. Pytałem jakie ma najstarsze, powiedział, że jeden komplet ma 9 lat i chodzi na oryginalnym aku. Dziś w to wierzę, bo moje dobijają 7 lat i śmigają. Jedynie futerka zaczynają trochę słabo trzymać i muszę mocniej dokręcać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polece parkside z lidla. Były nie dawno w lidlu moze jeszcze będą. Kosztują ok 170 jak dobrze pamietam. Fajna wkrętarka do domu wystarczy i w ca się sprawdza. W zestawie sama wkrętarka dwa bity jakies byle jakie i ladowarka, jeden akumulator. Czas ładowania 60min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


za 5 stówek to jak za darmo - najtaniej na necie ok 570 - pytanko jakie wyposażenie było bo to też pewno rzutuje na cene.

Poszukamy ... ale mysle ze trzeba pojsc w tym kierunku

Ta moc to także większa waga i większe rozmiary a przy większych pracach domowych to i tak się kończy na poważniejszym sprzęcie na kablu. Popatrz na Metabo Power Maxx Basic http://allegro.pl/metabo-powermaxx-basic-wkretarka-aku-34nm-2x2-0ah-i5830051238.html

Do Twoich potrzeb, o których piszesz w zupełności wystarczy. Jakość przyzwoita, kompaktowe wymiary i pojemne baterie mnie zachęciły do kupna. Po 3 miesiącach od zakupu jestem zadowolony bo próbę przy mojej robocie przetrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgodze się z Sinoff.

Obecnie mam Metabo 18V Lion. Jest taka mocna że urywa śruby i wierci w betonie.

Wiadomo przydaje się to co potrafi ale cena.. 1200. 

 

Weź pod uwagę co jak zepsuje się np ładowarka albo padnie aku, ile to będzie kosztować.

Mi padła ładowarka i oczywiście 200 zł nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem wcześniej i potwierdza Sinoff. Do majsterkowania wystarcza 12V, lżejsza, poręczniejsza i też łapę urwie ;-) 

 

http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wkretarki-akumulatorowe/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-makita-12-v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tej nie polecam!

 

wyjatkowo szybko padly nam aku :(

Miałem dwie Makity 12V, z aku 1,3 i 2.0 Ah. Problemów z aku nie miałem żadnych i właściwie to cała wkrętarka zużywała się proporcjonalnie do żywotności aku. Za to w przypadku AEG był dokładnie taki objaw jak piszesz, trochę dłużej wytrzymały aku w Sparky ale też zdecydowanie za krótko. Ciężko będzie znaleźć jakąś prawidłowość z tymi aku o krótkiej żywotności.

 

 

zdecydowanie bym dolozyl do 18v li-ion ;)

No niby tak ale po dłuższym czasie  różnica wagi daje o sobie znać. Można taki zakup uzasadnić potrzebą pracy ciągłej ale w takim przypadku całkiem dobrze sprawdza się także wiertarko wkrętarka Skill tyle, że sieciowa  http://www.bimex.pl/product-pol-34928-SIECIOWA-WIERTARKO-WKRETARKA-SKIL-6221-AA-Energy-Line-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku całkiem dobrze sprawdza się także wiertarko wkrętarka Skill tyle, że sieciowa

Tu już nie jest kolorowo jak było ze starym modelem. Kupiłem ojcu i to już nie to co stare. Można powiedzieć badziew.

Stare z czarnym kablem są super ale nowych nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych nowych z czarnym kablem i jednobiegowych, są kiepskie,  sam po dwóch sztukach popsutych poprosiłem o zwrot kasy. Tej dwubiegowej używam dłuższy czas do cięższych prac i sprawia się dobrze.

Może być, że mimo podobieństw, to dwie zupełnie różne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...