Skocz do zawartości

Jaką wkrętarkę kupić?


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tylko że nie do każdej dokupisz akumulatory.,.  to mojej nie znalazłem, a w miarę przyzwoicie ciągnie już tylko jeden, ale ma z 6 lat już.,.

 

ostatnio jakąś małą makitą pracowałem i jest rewelacyjna, lekka i mocna i bateryjka długo trzyma mimo że wkrętarka w użytku już koło 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego AEG baterię dostać to nie większy problem, albo nowe 2 za ok. 300zł co się średnio opłaca, albo kupić używkę z allegro których jest sporo, albo podpasować od innego modelu albo innej firmy. Wiem, że od kilku innych pasują bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja miałem, jak i szlifierkę oscylacyjną tą większą, bardzo dobra jakość. Polecam.

Służyły mi do kiedy... jakieś ciule nie obrobiły mi swego czasu całej hali z elektronarzędzi a u mnie narzędzia są traktowane jak...narzędzia a nie przedmiot do odmawiania modłów, czyli w zastosowaniach typowo warsztatowych a nie hobbystycznie , polecam Celmę w ogóle jako taką. Znacznie lepsza niż jakikolwiek chinol, nie jest tania ale warta tych pieniędzy, nie odczułem jakiś wielkich różnic posiadając inne zabawki z Makity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, pierwotnie w latach 80tych robili produkty na licencjach Boscha. Jak jest obecnie nie wiem, lecz duży plusem jest produkcja i jakość w Polsce a nie tylko naklejka Celma a jak się wczytasz... Made in CHRL (dlatego ceny odpowiednio wyższe). Do kiedy mi nie ukradli tych narzędzi śmigały aż miło.

Ja w ogóle się dowiedziałem o tej firmie i zainteresowałem (bo nie wiedziałem ,że są polskie elektronarzędzia) , gdy w jakiejś firmie przypadkowo dostałem na chwilę szlfierkę Celmy, wyglądała jak by miała 100 lat (może to te z czasów 80tych i Boscha? ) :rotfl:  i... zajechana wizualnie jak koń po westernie, ale śmigała aż miło. Wtedy kupiłem wkrętarkę na próbę, a jakiś czas później "flexa". Kupuj Hehe, będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak profesjonalnie, to do końca życia będziesz używał obojętnie jakiej Hitachi lub pójdź po całości i kup Hilti SF 22-A. To jest sprzęt nie do zajechania.

Makita, do zastosowań amatorskich sprawdzi się bardzo dobrze, ale po co przepłacać, skoro można kupić sobie Boscha GSR 14-4, który do tego celu będzie się nadawał wyśmienicie, bo nie lubiąc tej marki (znając historie swoje i znajomych) kupiłbym ją, gdybym nie używał tego narzędzia tak często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ten Bosch pod każdym względem wypada gorzej od Celmy
Weź pod uwagę że jest sporo modeli GSR .Mój model też jest modelem GSR 14.4 ale pełna nazwa to Bosch GSR 14,4 VE-2-LI i do Celmy bym jej raczej nie porównywał ;)

Mam ją już kilka lat i świetnie się sprawdza.Kupowałem ją do prac przy samochodzie bo ma moment obrotowy >80Nm i ułatwiała życie.Ojciec też jak wziął ją na robotę to po całym dniu kręcenia był zachwycony.Niestety jest ciężka i do skręcania mebelków nie bardzo się nadaje.


Hehepack zainteresuj się Festoolem :wink:  ma wszystkie wymienione tu "pod sobą" :wink: .

Ale cena zabija :) Jak kupowałem moją to kosztowała coś 1500zł i gdyby nie to że robiłem u znajomego z instalacjami i w rozliczeniu tylko dopłaciłem mu różnicę (handlował Boschem) to bym nigdy tyle nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem takie coś http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-makita-df330dwe-akcesoria-i3536168478.html bo stary bosch już się poddał.

Wkrętarka jest fenomenalna. Nie wiem od czego zacząć wymieniając zalety :wink2:

-mała

-poręczna

-lekka

-świetnie pasuje do ręki

-bateria nie wystaje i można kręcić w naprawdę trudnych miejscach-bardzo czuły "spust"

-kręciłem 20cm wkręty w kantówki 10cmx2 (buduję pomieszczenie wewnątrz hali) i bez nawiercania szło bardzo przyjemnie jak na takie maleństwo

Wady

--baterie to wielkie nieporozumienie (pewnie można kupić większe niż 1,3 ) ale zanim wykończyłem jedną druga już była naładowana :wink:  tylko nogi bolały :rotfl:

chyba na pól tora miesięczny okres użytkowania to tyle

aha -osprzęt jest fantastyczny -jak dotychczas praca z nowym bitem szybko się kończyła, a tutaj zostałem mile zaskoczony i dwa bity które wybrałem na początku do tej pory nie noszą żadnych śladów.

Do wiercenia w betonie i twardych metalach się nie nadaje. Jednak jak to ktoś powiedział jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś może styczność z Celmą wak 18 ??

 mam taka od pol roku ;)

co chcesz wiedziec?

 

 

Jakiś czas temu zakupiłem takie coś http://allegro.pl/wi...3536168478.html bo stary bosch już się poddał.

Wkrętarka jest fenomenalna. Nie wiem od czego zacząć wymieniając zalety

a ja powiem tak - nigdy bym tego nie kupil biorac pod uwage jej cene. plus to masa, wielkosc i bardzo tanie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie sprawdzalem ile aku trzyma od naladowania do rozladowania. wytrzymuje pol dnia DIYowania (wiercenie + wkrety).

co ciekawe wyraznie da sie zauwazyc ze odstawione aku do walizki traci "powera"

puste aku laduje sie 2 godziny

 

ergonomia?

no lekka nie jest 

do skrecania skrzynek jest OK, do wiercenia PCB jest za ciezka i szybko reka boli

jak dla mnie wlacznik jest za czuly. ma dosc krotki skok i trzeba sie nauczyc obslugiwac ta wkretarke zeby plynnie regulowac obroty

 

ja w niej narzekam tylko na uchwyt - przydalby sie do mniejszych wiertel

no i moze w walizce powinni zaplanowac miejsce na bity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mielismy sredniego maca li-ion chyba na 14v - sezonu nie wytzymal mechanicznie

 

 

najwiekszy minus WAK18 to chyba akumulatory. do WAK14 aku kosztuja rozsadne pieniadze i sa latwo dostepne. a do WAK18 to chyba tylko regeneracja wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko 5 razy więcej niż planuję wydać :P

 

ten Bosch pod każdym względem wypada gorzej od Celmy

2500zł netto ;) chyba jednak więcej razy :) 

 

Hehepack zainteresuj się Festoolem :wink:  ma wszystkie wymienione tu "pod sobą" :wink: .

Miałem pracowałem porównywalnie do Hilti 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, ale za odpowiedzi typu zamiast forda focusa kup jaguara, a i rollsem się dobrze śmiga podziękuję. 

 

doczytałem troszkę i zdecyduję się na makitowską Celmę. to skrzynek i do własnych prac przy budowlanych powinna wystarczyć w zupełności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...